Srbijanka pobedila Indjiju

imageU derbiju 1B lige izmedju Srbijanke014 i ekipe Indjije, ekipa Srbijanke sigurnom igrom pobedila je sa 3-0 25-23/25-22/25-21.

Susret dve prvoplasirane ekipe na tabeli sa istim brojem bodova 24 i poraza /jedan/izazvao je veliko interesovanje ,pa je hala Student bila prepuna već pola sata pre početka utakmice.
Ekipa Indjije krenula je u meč sigurnije od devojaka Srbijanke koje su imali veliki teret favorita u ovom susretu. Indjija je povela 15-9/ pa 17-10 pa 21-14.U tim trenucima mnogo nesigurnosti na prijemu, ali i u napadu devojaka Srbijanke.Trener Ivović je pokušavao izmenama Pandeva-Jerinić
Maksimović-Lakićević da nadje postavu koja će parirati ekipi Indjije. Pravi potez usledio je izmenom tehničara Nenadovićeve umesto Ristivojevićeve i tada Srbijanka dobija svoju igru i sigurnost. Maksimović koja se vratila u igru sigurnim servisima pomera prijem ekipe Indjije, a tada tandem Tomić-Pandeva razbija odbranu Indjije uz odlicnu organizaciju igre Nenadovićeve i Srbijanka izjednačuje na 21-21. Indjija je povela 23-22 i onda sigurni napadi kapitena Nikoline Tomić najboljeg igrača utakmice uz Mariju Nenadović donosi Srbijanci prvi set 25-23.
Drugi set devojke Srbijanke počinju sigurno i organizovano,vode 5-1,10-6,17-11,19-13, i sigurnom igrom u prijemu i napadu resšavaju set 25-22.U ovom setu blistala je libero Ivana Bojičić.
Treći set još sigurniji Srbijanka dominira u svim segmentima igre,na terenu su i pionirke i najveći talenti Jerinić/na spisku kadetske reprezentacije Srbije/ i Doksas kao ilibero Savić.
Ovom pobedom Srbijanka je na čelu tabele sa 27 bodova i jednim porazom ispred ekipe Spartaka sa 24 boda i jednim porazom.
Srbijanka014 igrala je u sastavu: Bojičić, Pantelić 6 p, Maksimović 12 p, Jerinić 1, Lakićević 1, Ranitović 9, Doksas 1, Pandeva 11 p, Ristivojević, Tomić 22 p, Nenadović 1, Savić.