70 Godina MŠ „Živorad Grbić“ – Ciklus koncerata „Stvarnost Koja Peva“

Uzbudljivo muzičko putovanje kroz sedam decenija talenta i uspeha očekuje nas u Muzičkoj Školi „Živorad Grbić“, koja ove godine slavi značajan jubilej – 70 godina uspešnog rada. U čast ovog dostignuća, škola organizuje ciklus koncerata pod nazivom „Stvarnost Koja Peva“.

Pored koncerta Beoradskog Jazz kvarteta, od 16. do 23. maja, škola će prirediti niz koncerata koji će prikazati talenat i rad najboljih učenika i profesora škole. Očekuju nas sledeći događaji:

 • Koncert Pobednika
 • Datum: 17. maj
 • Vreme: 18:00
 • Mesto: Koncertna sala Muzičke Škole „Živorad Grbić“
 • Program: Nagrađivanje i koncert  najuspešnijih učenika škole u ovoj školskoj godini
 • Koncert Klavirskog Odseka
  • Datum: 20. maj
  • Vreme: 18:00
  • Mesto: Koncertna sala Muzičke Škole „Živorad Grbić“
  • Izvođenje klasičnih kompozicija, kao i modernih dela, najvećim delom  u klavirskim duetima,

Koncert Izdvojenih Odeljenja

 • Datum: 21. maj
 • Vreme: 18:00
 • Mesto: Koncertna sala  Muzičke Škole „Živorad Grbić“
 • Program: Predstavljanje ansambala, kamernih sastava i solo izvođača koji su se istakli tokom školske godine.

Koncert Gudačkog Odseka – Svečano Otvaranje 7. Međunarodnog Takmičenja Gudača „Zlatne Stepenice“

  • Datum: 23. maj
  • Vreme: 19:00
  • Mesto: Koncertna sala Muzičke Škole „Živorad Grbić“
  • Finale  ciklusa koncerata, gde će izuzetni gudači izvesti dela klasične muzike, kao i kompozicije savremenih autora. Pored najboljih solista, ovaj koncert će obeležiti i zvuk već afirmisanog i naširoko  popularnog gudačkog orkestra „Feniks“pod dirigentskom palicom mr Snežane Stevanović.

Direktorka Muzičke Škole „Živorad Grbić“, mr Suzana Radovanović Perić, izjavila je: „Ovo je vreme kada se sećamo i slavimo sedam decenija posvećenosti, strasti i izuzetnih dostignuća naše škole. Kroz muziku, naši učenici su stvorili magiju koja nas inspiriše i povezuje. Koncerti u okviru našeg ciklusa „Stvarnost Koja Peva“ su prilika da se na jednom mestu u kratkom vremenskom intervalu  divimo i ponosimo  njihovim talentom i da zajedno proslavimo muzičko nasleđe koje je oblikovalo generacije.“

Omiljeni i već tradicionalni koncerti škole na otvorenom ove godine će takođe biti deo proslave jubileja i  izvedeni u poslednjoj nedelji maja i prvoj nedelji juna. S obzirom da je muzička škola u Valjevu počela sa radom 3. oktobra 1954.  jubilej će biti zaokružen svečanošću u oktobru, čime će proslava 70. rođendana škole biti i završena.

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.