Valjevski pokret otpora: Valjevo ima šansu da sruši zlu vlast

Valjevo ponovo mora i može biti grad svojih gradjana koji o njemu odlučuju, stav je Valjevskog pokreta otpora. Ova politička organizacija kako kažu, kao jedine resurse u borbi protiv aktuelnog režima ima gradjane Valjeva.

Branko Ivković prvi čovek Valjevskog pokreta otpora na konferenciji za nvoinare pojasnio je zašto su posle 14 nedelja protesti u Valjevu prestali. On kaže da je opozicija u Srbiji nametnula neke nove ciljeve , što nije bio primarni cilj niti inicijator protesta.

„Protesti su prestali u Valjevu jer je ovakav vid protesta  obesmišljen, a obesmišljen je imajući u vidu da je od septembra organizator centralnog protesta u Beogradu postavio nove zahteve koji se odnose na raspisivanje vanrednih beogradskih i parlamentarnih izbora, što uopšte nije bilo u fokusu protesta. Kao što znate takva ponuda vlasti u junu je odbijena, a šta se u medjuvremenu desilo imajući u vidu činjenicu da je bio cilj da ne samo da  prestane nasilje u ovoj zemlji koje vidjamo na svakom koraku, nego da doprinese i poboljšanju izbornih uslova, nama nije jasno šta se desilo u medjuvremenu. Ti zahtevi su izneti u različitim opcijama , ali mi zbog toga nismo ni izašli na ulice. Sad je jasno da je to postao primarni zahtev, izbori , ali to nije primarni cilj protesta. Valjevci su 14 nedelja bili na ulicama , a po oceni gostiju i medija ovi protesti su bili jedni od najorganizovanijih i najmasovnijih u Srbiji. Očekivali smo radikalizaciju protesta , ali se to nije desilo“, rekao je Ivković.

Drugi razlog prestanka protesta je po njegovim rečima,  približavanje lokalnih izbora u Valjevu , koji bi kako kaže trebalo bi da budu u kasno proleće , a za sada postoje neke priče da mogu da se održe i ranije.

„Nespremni ne smemo biti i stav je i shvatanje da jedina šansa u ovom trenutku gde možemo da počnemo sa rušenjem režima su lokalni izbori . Nije tajna da je i naš grad na listi gradova gde gradjani imaju veliku šansu da obore lokalnu vlast.

Režim je počeo kampanju , javljaju nam da ponovo počeo prebrojavanje i pretnje. Vidimo i na društvenim mrežama u toku je jefna bestudna i nezapamćena kampanja koju vladajuća stranka sprovodi po selima pod šatrama uz piće i muziku, krenulo se od Kamenice nastavilo u Brankovini i zaista takva vrsta kampanje gde gradski čelnici na taj način odlaze i daju lažna obećanja do sada nije vidjena“, rekao je Ivković.

On je potvrduo da je u Valjevu održan sastanak opozicije ,a  da je jedini stav VPO bio  da ih  jedino interesuje koalicija sa gradjanima .

„Izneli smo predlog i mišljenje da je jedino rešenje da svi zajedno stanemo iza liste časnih i poštenih gradjana i tu mislim i na stranke i na pojedince i udruženja gradjana. Taj predlog je podrazumevao da se skinu stranačka obeležja . Usledilo je potpisivanje nekakvog dogovora o nenapadnju , mi to nismo potpisali  , jer mi živimo u malom gradu i pretpostavljamo da uvek možemo da sednemo i dogovorimo se . Tada smo rekli ko je zainteresovan za naš predlog može da nam se javi , a ako ene mi idemo sami na izbore . Svako je dobrodošao i cilj je rušenje ovog režima. Pred nama je duga i teška kampanja . Nije tajna da nemamo resurse kao vladajuća stranka , Nama ostaju samo ljudi i jedino ljudi mogu da pobede“, rekao je Ivković.

Aktivista Valjevskog pokreta otpora Vladimir Krivošejev je podsetio na vreme  kada je Valjevo bilo i živelo drugačije .

„Perspektivno i razvijeno , to je bilo Valjevo. Danas je prosečna plata mala , imamo 8 000 stanovnika manje , danas  nam  je vrhunac kulturnih dostignuća opremanje sale za sastanke. Ovih dana čujem da će prestonica kulture opet biti neki drugi grad. Valjevo ima resurse , ali nema ambicije da mi budemo prestonica kulture. Grad rapidno propada , mladi napuštaju grad, ali ne samo oni već i stariji. Razloga je mnogo , samovolja, bahatost, lični interes, nekad svesna namera da nešto propadne. Jedna od ključnih odlika je nestručnost praćena neznanjem.

Kritika radi kritike nije rešenje. Do sada su protesti pokazali da se Valjevo probudilo i zato sa gradjanima želimo da menjamo ovo stanje .  Ne samo kritika već i konkretni načini za rešavanje tih problema . Već smo dosta toga pripremili u saradnji sa gradjanima i pripremamo strategije za  rešenje problema“, rekao je Krivošejev najavivpi u skoro vreme održavanje javnih tribina.

Ilija Kovačević , aktivista Valjevskog pokreta otpora koji je naglasio  da dolazi iz javnog sektora imao je poruku upravo za one koji rade u javnom sektoru  da slobodno ustanu i pokažu svoj bunt .

„Ljudi odlaze i iz grada i države. Moja poruka je da je ovo naš grad i naša država i da od gorih od sebe ne treba da bežimo. Moramo da stavimo do znanja ljudima koji su dali sebi za pravo da upravljaju našim životima da je bilo dosta , bilo je  previše  i zauvek dosta. Moramo se izboriti sa onima koji su uništavali živote radi ličnih interesa. Oni moraju odgovarati, jednom je ta šansa propuštena , sada ne sme biti . Dozvolili smo da nam grad vode podanici poslušnici i beskičmenjaci , a nalogodavci su sa strane . rezultati su da imamo najsiromašniji grad u ovom delu Srbije“, rekao je Kovačević.

20 comments on “Valjevski pokret otpora: Valjevo ima šansu da sruši zlu vlast

 1. Pitam za druga

  Da nije jedan od razloga sto se protesti ne odrzavaju to sto se na njih poslednjih meseci pojavljuje izmedju 16 i 22 ljudi?

  Reply
 2. Мери

  Кривошејев да се одлучи је л’ Ваљевски покрет отпора или Покрет слободних грађана. Или све по потреби, а највише СНС.

  Reply
 3. Lazni opozicionar

  Reci brate Ivkoviću da u tajnosti spremasš koaliciju sa SNS i da zbog toga nisi potpisao sporazum o nenapadanju. Isterali smo te na čistac, a po naredbi si i ukinuo proteste.

  Reply
 4. Ваљевац

  Nije opozicija ugušila proteste, već ti i tvoja spletkarenja. Pola pokreta ti je bio deo SNS.

  Reply
 5. Rade

  Народна странка није потписала „пакт о ненападању“ дела опозиције, као ни две претходне иницијативе, јер је организаторима протеста „Србија против насиља“ на претходним састанцима јасно рекла да се изричито противи политичком лешинарењу над оправданим бунтом народа после два масовна убиства.

  Протести припадају грађанима, а не политичарима и политичким странкама, и овакви покушаји политизације су уништили протесте и народни бунт је проћердан, а грађани обманути, јер се испоставило да су протести послужили делу организатора као одскочна даска за предизборну кампању.

  Још једном позивамо организаторе протеста да се одупру импулсима приземног популизма и политичког профитирања на протестима грађана.

  Народна странка

  Reply
 6. Mile

  vi ste dobri samo gledate kako da se dočepate fotelje. Upropasili ste ovaj jadni grad nelici ninasto. SVISTE VI ISTI!

  Reply
 7. Valjevac

  Pa valjda ste svesni da pomoćni trener nije Vlast, On je upotrebljen kao nedovoljno obrazovan i umišljen lik za sprovođenje KORUPCIJE I KRIMINALA na ovom tereni. Krade se na sve strane budžet. Ako to ne vidite i vi ste deo KRIMINOGENOG sistema vlasti.

  Reply
 8. Dragan

  neznam sta ce ilija ovde. mita kaze da je ilija posten covek i fudbalski sudija i da ceo grad zna koliko je posten pa mu nije jasno zasto nije kod nas u stranci nego u opoziciji

  Reply
 9. Logika

  Krivosejev,Milutinovic,Gvozdenovic trio fantastikus stranke gde su danas oni treba pod hitno izbegavati.

  Reply
 10. Mod

  Vladaće ovaj promoter parizera sto godina, jer je narodu mozak ispran, a obraz jeftin.

  Reply
 11. Valjevo kod Uba

  Možete li da se setite svi vi koji zvanično jeste i zvanično niste bili ispod antimilosevicevskog sinjela koji ji odnos Valjeva I Srbije bio 2000.godine, a koji je sad? Da li je Valjevo upropastio više SPS,DOS ili SNS? Tu centralizacija Srbije i satiranje Valjeva u odnosu na Srbiju radili sa svi,a ubedljivi najmanje SPS. Naglašavam da nisam glasao za SPS niti cu iz drugih razloga. Ali nemojte da lazete o propasti Valjeva u odnosu na Srbiju u čije vreme se to dešava i u čije vreme se dešavalo.

  Reply
 12. Valjevo.kod Uba

  Vučić nije neozbiljan političar. Da bi došlo do promene vlasti potreban je veliki rad i želja da se to učini. Kod tzv ,,opozicije“ nema ni jednog ni drugog. Zato će narod moći na sledećim izborima da glasa (oni naivni koji u glasanje veruju i oni koji moraju) u neku od postojećih kolona vlasti. Dakle za vlast ili tzv.opoziciju. Kakvi su to opozicioni predstavnici koji se ni protiv jedne konkretne anomalije vlasti nisu borili? Da li su ti advokati vlasti napisali i jednu ozbiljnu prijavu? Da li vi zaista verujete da su Djilas ili Jeremić opozicija? Koji pred svake izbore autogolovima pomazu Vucica! Koji se „svađaju“ oko ministarskih i predsednickih mesta koje nemaju?! I da jesu i da nisu,ali čak i da nisu, oni više liče na pajace UDBE nego na opozicione prvake.

  Reply
 13. Kraj Iluzija

  Pod ovakvim izbornim uslovima,kada je 24h na TVu SNS propaganda i njihovi predstavnici,svakome je jasno da SNS ne moze izgubiti izbore.Dakle ovi sto izlaze na izbore logicno ne interesuje narod i demokratija vec da se sa par procenata glasova uzme neka foteljica.

  Reply
 14. Milan

  Prestali su protesti na trgu jel vas je bilo 30.i bila vas je sramota i zato ste se povukli. Sad pravite žurku u jefimija da jedete i pijete. Ko će bane tebe da glasa i ostale bogate advokate.

  Reply
 15. Aleksandar

  Pozdrav za iliju kovačevića, dobar čovek i zdravstveni radnik. Beži brate od ovih advokata, jer njih samo novac interesuje.

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.