Na Svečanoj akademiji dodeljene nagrade grada

Na Svečanoj akademiji održanoj povodom Dana grada Valjeva uručene nagrade grada istaknutim pojedincima I grupama koji su u prethodnoj godini ostvarili izuzetna postignuća.

Danas je u Valjevu  održana Svečana akademija povodom  Dana grada datuma kojim Valjevo obeležava datum kada je grad prvi put oslobodjen u Prvom srpskom ustanku. Svečanoj akademiji prisutvovali su pored gradskih čelnika predstavnici Vojske, policije I brojnih drugih oblasti života u gradu , ali I Davor Štefanek predsednik Sportskog saveza Srbije. Svojim muzičkim nastupima svečanost su uveličali I učenici Muzičke škole iz Valjeva I Hor Abraševića.

Centralni deo svečanosti odnosio se na dodele nagrada grada Valjevcima koji su u prethodnoj godini ostvarili izuzetna postignuća u radu . Ove godine nagrade su dodeljene u devet od mogućih 14 kategorija , ali I dve specijalne nagrade .

Nagradjenima je nagrade čestitao gradonačelnik Valjeva Lazar Gojković :

“Valjevo je lep grad u kome žive pametni , obrazovani I vredni ljudi.Svoj valjevski pečat oni ostavljaju širom sveta I pronose dobar glas o našem gradu. I oni koji dodju u naš grad bivaju prihvaćeni I vrlo brzo poprimaju osobine pravog Valjevca. Čestitam svim dobitnicima nagrade , zahvaljujem se Komisiji na dobro obavljenom poslu I gradjanima koji su predložili kandidate. Koliko god da su prethodne dve godine donele izazova I ova na globalnom nivou ipak su donele I neke lepe stvari, a to je da smo pre svega ostali svesni koliko vrednih Valjevaca radi I stvara u raznim oblastima života jer biti uspešan u ovako teškim godinama može samo posvećen I vredan čovek. Zbog toga sam danas pun optimizma da napori koje ulažemo da unapredimo naš grad, da otvorimo fabrike, izgradimo puteve, parkove , dečija igrališta , smanjimo zagadjenje vazduha , razvijemo turizam na prelepim valjevskim planinama posebno na Divčibarama, da svi naši napori nisu uzalud”, rekao je gradonačelnik Gojković koji je I dodao da u godinama koje dolaze će biti prilike da nagradio najbolje medju najboljima samo ako smo živi , zdravi i slobodni.

Gojković je takodje istakao da treba da slavimo slobodu u kojoj živimo , a koju upravo simbolizuje današnji dan.    

Nagrade za najvrednija  dostignuća  u  pojedinim  oblastima dodeljene su:

1.U oblasti poljoprivrede: MALIŠI PAJKOVIĆU, poljoprivredniku

2.u oblasti obrazovanja i vaspitanja dodeljuju se dve nagrade: KATARINI ĆOSIĆ I DRAGANU VILOTIĆU, nastavnicima razredne nastave i NIKOLI SAVIĆU, nastavniku Zdravstvene nege

3.u oblasti stvaralaštva i postignuća učenika i studenata dodeljuju se dve nagrade: SARI JANEVSKOJ, učenici i TINI PETROVIĆ, učenici

4.u oblasti nauke, inovacije i pronalazaštva: DR MIRJANI ANTONIJEVIĆ, postdoktorandu FF Univerziteta u Notingemu, Ujedinjeno Kraljevstvo

5.u oblasti medicine i brige o zdravlju dodeljuju se dve nagrade: DR DEJANU ĆESAREVIĆU, hirurgu specijalisti i primarijusu DR ŽIVANI VITOROVIĆ JOVANOVIĆ, pulmologu

6.u oblasti socijalne zaštite i humanitarnog rada dodeljuju se dve nagrade: PRAVOSLAVNOJ NARODNOJ HRIŠĆANSKOJ ZAJEDNICI VALjEVO „VOZDVIŽENjE ČASNOG KRSTA“ i DEJANU DRAJIĆU, predsedniku Udruženja obolelih od multiple skleroze Kolubarskog okruga Valjevo

7.u oblasti umetnosti i kulture: GRADSKOM MEŠOVITOM HORU „ABRAŠEVIĆ“ VALjEVO

8.u oblasti čuvanje i negovanje tradicije valjevskog kraja: UDRUŽENjU ZAVIČAJNO BRATSTVO „MALI KORAK“ IZ OGLAĐENOVCA

9.u oblasti sporta dodeljuju se dve nagrade: PLIVAČKOM KLUBU „VALIS“ i ALEKSANDRU KOVAČEVIĆU, vaterpolisti

II  SPECIJALNE NAGRADE

1.Za životno delo: Tomislavu Jovančiću, međunarodnom košarkaškom sudiji

2.Za afirmaciju Grada: ALEKSANDRU NjEGOVANU, direktoru hotela „Omni“

16 comments on “Na Svečanoj akademiji dodeljene nagrade grada

 1. Ivana

  Čestitke onima koji časno predstavljaju svoj grad i sugrađane! Posebne pohvale mladom Kovačeviću, koji, ako nastavi sa uspesima, može da postane i reprezentativac. Čestitke i naučnim, humanitarnim, kulturnim radnicima, kao i ljudima iz školstva.

  Reply
 2. Sloba Fensi Markovic

  Neke znam i zadovoljan sam izborom ove godine. Zaista je mnogo je to sve bolje, nego ranijih godina.

  Reply
 3. Miki

  Odluka da se Tomislavu Jovancic da nagrada za zivotno delo je odlicna i zaista on je jedno veliko blago u toj oblasti kojom se dugo bavio i kao takav je jedinstven.

  Reply
 4. M. G.

  Kovacevic je buducnost srpskog vaterpola i zaista je dobar decko. Da je srece da je vise takvih kakav je on.

  Reply
 5. Bobili

  Srbija moze biti mirna za vaterpolo dok je igraca mladih kakav je Aleksandar i verujem da ce Valjevo u buducnosti imati vise tako talentovanih vaterpolista i sportista generalno.

  Reply
 6. Milutin

  Svaka cast za hor Abrasevic. Oni su nasi ambasadori i gde god da odu promovisu nas grad.

  Reply
 7. Jasmina B.J.

  Dobre odluke. Nema sta da se zameri, dok su ranije samo studio m i jos poneki dobijali ovi ljudi sad su jako cuveni.

  Reply
 8. Jelena

  Zaista jaka ekipa. Nema sta. Sve jaki ljudi i u svojim oblastima su sa dosta rezultata i cestitam i neka im je sa srecom.

  Reply
 9. Модести Блејз

  Svima od srca cestitke! Za razliku od prethodnih godina, ove godine mislim da su sve nagrade otisle u prave ruke. Posebno mi je drago za svestenika Milinka, jer iz licnog iskustva znam koliko brine o onima kojima je najteze u zivotu.

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.