Šabac blokiran, ali ipak procvetao

Iako bukvalno pod blokadom i bojkotom države jer na vlasti nije SNS, u Šabac je od početka godine došlo 15 investitora, budžet grada raste, a na računu je više od 8 miliona evra, ispričao je Nebojša Zelenović, gradonačelnik Šapca, gost valjevskih „Razgovora pod lipom“ u sklopu protesta „1 od 5 miliona“.

Razgovori pod lipom

Zelenović, koji je i predsednik stranke Zajedno za Srbiju, u razgovoru sa valjevskim novinarima saznao je da je Šabac bio jedna od tema poslednje sednice Skupštine grada na kojoj se raspravljalo o završnom računu, kada je odbornik opozicije Šabac pominjao kao primer kvalitetnog i razvojnog budžeta, a vlast oličena u gradonačelniku Valjeva kritikovala šabački budžet navodeći da je taj grad „prezadužen kreditom i pred bankrotom“.

„Istina je u sledećem: budžet Šapca se povećao za 280 miliona dinara od poreza na zarade, što znači da je u Šapcu za godinu dana zaposleno 1.500 ljudi više. Pored toga, veći nam je prihod od prodaje nekretnina, upravo smo prodali novih 5,5 hektara u našoj industrijskoj zoni jednoj engleskoj kompaniji. Na današnji dan država nam duguje preko 30 miliona evra, ali mi smo ušli u novi investicioni ciklus od 10 miliona evra. U trenutku kada imamo problem sa beogradskom administracijom i ministarstvima koja ne žele da sarađuju sa nama, mi nemamo problem sa briselskom administracijom, pa smo danas potpisali ugovor sa Vladom Hrvatske u projektu u kojem se prvi put pojavljuje jedno strano ministarstvo i jedan srspki grad. Zajedno ćemo raditi na obnovljivim izvorima energije, imaćemo solarnu energiju u celom jednom naselju i električne automobile“, objasnio je Zelenović.

Nebojša Zelenović u razgovoru sa Valjevcima

Gradonačelnik Šapca je precizirao da je Šabac prošle godine uzeo kredit od 7 miliona evra sa kamatom 1,08 odsto kod Inteze banke. Kako je rekao, da je grad pred bankrotom taj kredit od jedne poslovne banke ne bi ni dobio, dodajući da će ta sredstva biti upotrebljena za investiciona ulaganja u infrastrukturu, sređivanje svih ulica i puteva na teritoriji Šapca.

Na pitanje kako u praksi izgleda nesaradnja sa republikom, gradonačelnik Šapca odgovara od kako je on pre tri godine imenovan na tu funkciju, da Šabac nije dobio ni dinara na ime namenskih transfera, a na ime nenamenskih, na koje svaka lokalna samouprava ima pravo po zakonu, godišnje dobija samo 2,5 umesto propisanih 6,5 miliona evra.

„Zato smo pokušali da se organizujemo najbolje što možemo, pa novac tražimo i dobijamo preko projekata sa EU, uz smanjenje troškova i rashoda administracije. Za prvih šest meseci ove godine imamo 15 novih investitora od kojih su 7 strani, i svi su kupili zemlju u industrijskoj zoni, a niko nije tražio subvencije za radna mesta. Kvadrat zemlje u industrijskoj zoni košta 7 evra, ali mi ne prodajemo golu livadu, nego kompletno infrastrukturno opremljenu parcelu sa strujom, vodom, gasom i optičkim kablom. Tako da na današnji dan na računu Grada Šapca je nešto više od 8 miliona evra“, kaže Zelenović.

Gradonačelnik Šapca potvrđuje da i pored toga protesti tamošnje SNS su svakodnevni, a u njima i to u radno vreme, učestvuju ljudi koji su zaposleni u državnim preduzećima i službama. „Čim istekne radno vreme, oni idu kući i dobiju dnevnicu za to što su protestovali. Šapčani znaju ko su ti ljudi i zašto protestuju. Ja nemam problem da razgovaram ako postoji neki njihov zahtev, ali zahteva nema. S druge strane, razgovaram redovno sa ljudim koji su na čelu mesnih zajednica a koji su članovi SNS, jer mesne zajednice dobijaju novac iz budžeta i odlučuju na referendumima kako će da troše svoj novac“, zaključuje Nebojša Zelenović.

20 comments on “Šabac blokiran, ali ipak procvetao

 1. Ivan Valjevski

  Zelenović je iznad našeg gradonačelnika Bob Roka i njegove družine hiljadu kopalja. Po uspešnosti oni mu nisu ni do „članaka“.
  Jedino su ispred njega po glupostima, manifetlucima, pravarama, lažima, lopoviji …..

  Reply
 2. Mare

  Ovaj Zelenović je teški prevarant i lažov . Od 2000 te ubedljivo najveća investicija je dolazak kompanije Yazaki u Šabac gde se zaposlilo duplo više ljudi nego u svim „kompanijama“ koje su doveli DuPetrovic i Zelenović . Ovo što on priča su teške laži . Valjevci imate 10 puta boljeg i cestitijeg gradonačelnika . U to budite sigurni. Ovom je mentor Dušan Petrović koga ste svi dobro upoznali i koji je poznat samo po tome da je sve što je vredelo rasprodao po Šapcu i to uz proviziju od 10%.

  Reply
  1. Obavesteni

   Mare, koliko sendiva kosta ovaj komentar, ili je na ovoj vrucini sendvic bio pokvaren?

   Reply
  2. Valjevac

   Mare, problem našeg gradonačelnika su brojevi. Za vreme njegovog mandata u Valjevo nije doša ni jedan investitor. Šabac ima opremljenu industrijsku zonu, a mi je nemamo. Šabac je uz pomoć EU uredio regionalni sistem za odlaganje smeća, a naša regionalna deponija u Kaleniću je još uvek samo mrtvo slovo na papiru (a ideja za otvaranje regionalnih centara je počela u isto vreme u celoj Srbiji). To koliko je bolji.

   A to koliko je čestit najbolje govore uvrede na račun svih koji ne misle kao on, što od Zelenovića nismo čuli u njegovom obraćanju Valjevcima. Naš gradonačelnik i kada našim novcem plati intervjue u Kuriru ili na Studiju B redovno vređa sve svoje neistomišljenike. Toliko je čestiti da novac na gradskim konkursima deli članovima svoje stranke ili svojim prijateljima. Ako je suditi po računima za reprezentaciju i potrošnju goriva, ponaša se kao da nikada u životu nije jeo i pio i kao da se nikada pre nije kolima vozio.

   Nepotrebno je, Mare, da nam govoriš kakav je naš gradonačelnik. Svi Valjevci znaju da nikada goreg gradonačelnika nisu imali.

   Reply
  3. Silan

   Aj se menjamo eto vama teca , Klomber i Boba , Gaju dajemo gratis a vi Sabac nama njihovu administraciju?
   Moze?

   Reply
  4. Goran Markovic

   Svi koji podrzvate gvozdenovica ste LOPINE I BARABE i opet zna se ko pise mnogo ste glupi da neko poveruje u ovo najbolji , jeste ali u lopovluku i urusavanju svih vrednosti kako grada tako i pokusaja unistavanja porodica i gvozdje se topi tako narod ce i da zaokruzi.Kokako radi pokazuju rezultati i nisam prica govornika iz Sapca ali..Pa koliko je gvozdenovic potrosio gradske budzetske rezerve , koliko je urusio grad , pa koliko su njegovi prijatelji i njegova prijateljica gorica Bozic BEMAKO finasijski teski i nisu neke zemlje na Antarktiku i tamo se madje sada ili kasnije , mada se ………..KAD TAD..

   Reply
   1. Bosanac

    A jesu „lopine i barabe “ oni koji zapošljavaju kumice i kumove zene lokalnih kabadahija roletnare za direktore ….. ili nije tako.

    Reply
  1. Stanina reka

   I ti ces,al malo sutra,moras prvo da odradis kampanju za Micu pa ako se pokazes onda ce mozda da te nagradi ali odlaskom u Staninu reku jer je za tebe avion jos uvek nedostizna misija😂😂

   Reply
 3. Novi dan

  Glupo je i samo poredjenje. zar neko uopste ozbiljno shvata Gvozdenovica ??? Covek izaziva podmeh kako otvori usta. Jedino odgovara ovima na vlasti jer je cisto njihov proizvod.

  Reply
 4. Rajko

  Mi smo zadovoljni sa Zelenovicem
  Covek kulturan radan
  Ima dosta toga sto je uradjeno u Sapcu sto nema nigde u Srbiji
  A sto ga ovi kerovi iz SNS-a naoadaju pa oni neznaju ni da pricaju imaju deset recenica koje vec deset godina ponavljajo ko papagaji
  Mafije ima svugde a pogotovu u Sapcu ali to je do drzave a ne zelenovica
  Skoro su bili izbori u m.zajednici Majur za savet ceo vrh sabackih mafijasa sedelo preko puta skole u basti kafica celi dan
  Jel to njuh poslao Zelenovic,?
  Ili mozda su tu slucajno
  Zelim valjevcima da nadju coveka upola kao Zelenog koji ima muda
  Ali i vi sami morate imati petlju
  Sa srecom

  Reply
 5. Istorija

  Šta je Valjevo dočekalo,da nas Šabac uči i da nam kaže da treba da imamo petlju. A sve je to zbog toga što jer Valjevo zaboravilo Makija,Koloniju i Petrovdan 99g,kada je Valjevo u celom svetu bilo sinonim za SLOBODU,i kada se o Valjevu govorilo sa velikim poštovanjem.Namerno je zaboravljeno jer su ustanak podigli obični ljudi sirotinja,a školovani su virili sa strane da vide ko će da pobedi,da bi se posle pobede dočepali fotelja i vlasti,sa koje su krali nenormalno.U stanak je podignut sa sloganom PROTIV VLASTI I OPOZICIJE,čudno vreme isto kao danas.Zato Valjevo seti se svojih junaka iz 99g,neće biti na odmet,NA PROTIV

  Reply
  1. Vlada

   Tešo, taj petrovdanski protest nije promenio ništa. Promena se desila tek godinu dana kasnije.

   Reply
 6. Tina

  Ide Petrovdan ,20g od podizanja ustanka,videćemo kako će valjevski medili to obeležiti i podsetiti narod,i da li će razgovarati sa učesnicima toga istoriskoga ustanka.podsetiti na ljude koji su to uradili,ili će proći kao i svih ovih 20g,bez slova,veličajući neke lažne veličine,praveći od njih spasioce.

  Reply
  1. #1od5miliona

   Ima. Tema je „Čiji je naš novac u gradskom budžetu?“
   Pričaće se o našem gradskom budžetu i zašto se sa njim stalno događaju neki problemi. Videćemo i zašto ulica Vuka Karadžića neće biti rekonstruisana, kao i mnoge druge stvari koje neće biti realizovane, a najavljene su.
   Gost je dr Slobodan Ilić, ekonomista i stručnjak za javne finansije. On je inače i glavni ekonomski savetnik gradonačelnika Šapca.
   Petak, 12. jul u 20 časova.

   Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.