Srbijanka pobedila Smederevo

U hali Student u okviru 13.kola Prve lige Srbije ekipa Srbijanke u veoma neizvesnom meču savladala je Smederevo rezultatom 3-2(22-25)(25-16)(25-15)(22-25)(15-12).

Početna postava Srbijanke Nenadović, Petrović, Doksas, Tomić, Stanković, Mitrović i libero Bojičić u prvom setu nije prikazala očekivanu partiju pa su devojke iz Smedereva dominirale tokom celog seta.Na samom startu gošće su povele sa 2-6 a rezultatsku prednost su i povećale na 6-11. Srbijanka je uspela da priđe na poen zaostatka 13-14, ali Smederevo nije dozvolilo preokret i ubrzo se odlepilo na 16-20 a set završilo u svoju korist 22-25. Početkom drugog seta trener domaćih Medenica izvršio je dve ključne zamene koje su i odlučile opobedniku meča.Na mesto tehničara uveo je Milicu Čikoš a za libera ubacio je mladu Sofiju Savić. Čikoš je svojom partijom uspela da u potpunosti razigra celuekipu dok je Savićka briljantnim prijemom zaustavila servis Smederevki. Silovit start drugog seta i vodjstvo od 8-1 domaće su rutinski održavale 13-7 pa 18-12te ubedljivih 25-16 za izjednačenje u setovima. I treći set je nastavljen udobrom ritmu.Srbijanka je povela sa 7-4 a kasnije prednost samo uvećavala na14-7, 19-10 i 25-15 za vodstvo od 2-1. U četvrtom setu ekipa Smedereva se potpuno vratila u meč.Stgle su do visokog vodstva 4-12. Ipak Srbijanka je uspela da se približi na 15-17 i imala priliku za potpuni povratak u set ali su iskusne Smederevke otišle na +4 15-19. Domaće opet prete 21-23 ali nije bilo uključnim trenutcima nii sreće i Smederevo rešava set sa 22-25 i izjednačuje na2-2.U taj breku igralo se poen za poen ali su na promenu strana gošće otišle saprednošću od 6-8. Nedugo zatim svoju prednost su povećale na 7-10. TrenerMedenica je zatražio tajm aut posle koga su domaće vezale četiri poena i povele sa 11-10.Gošće su uspele da izjednače na 11-11 i tu je bio njihov kraj.Srbijanka je povela 13-11 i set mirno rešila u svoju korist 15-12 za konačnu pobedu od 3-2. Svakako se mora pohvaliti i šesnestogodišnja MarijaDoksas koja je večeras svojom igrom u potpunosti zamenila povređenu Blagojević.Što se tiče poena najviše je osvojila Mitrović-21,Kapiten Tomić-13, Petrović iStanković po-11, Doksas-8, Čikoš-4,Jerinić-3 i Nenadović-1 poen. Sledećegvikenda Srbijanka gostuje ekipi Takova u G.Milanovcu.