„Novogodišnji kup“

imageU Kragujevcu održan treći međunarodni plivački miting "Novogodišnji kup".Na ovom takmičenju mlađih kategorija učestvovalo je sedam plivača "Valisa", predvođenih trenerom Branislavom Kovačevićem.

U konkurenciji 340 plivača iz Bugarske, Makedonije i Srbije, najbolji predstavnik kluba iz Valjeva je bila Maša Cvetković koja je sa novim ličnim rekordom (34,76 sekundi) u disciplini 50m slobodno stigla do prvog mesta. Radojević Maša je u istoj disciplini u najmlađoj usrasnoj kategoriji osvojila srebro savladaši deonicu za 47,56 sekundi, dok je Vuk Tešanović uz novi lični rekord u disciplini 50m leđno (41,74) stiago do trećeg mesta.
U nedelju je održano međuklubsko plivačko takmičenje u Sapcu, gde je plivački klub" Valis" u konkurenciji pet klubova i 350 plivača zauzeo drugo mesto, a nastupilo je 39 plivača iz našeg grada.