Radnički–Mileševac 89:85

imageU petom kolu Srpske lige Zapad ekipa Radničkog je savladala Mileševac iz Prijepolja rezultatom 89-85 (29-11)(24-24)(21-27)(15-23).

Košarkaši Radničkog odlično su otvorili utakmicu i na samom startu poveli sa 16-7.Ta prednost se iz minuta u minut povećavala i na kraju prve četvrtine bilo je +18 za domaće. U nastavku utakmice gosti su uspeli da smanje na 31-21 ali do poluvremena Radnički je ponovo vratio visoko vodstvo, pa se na odmor otišlo rezultatom 53-35.U drugom poluvremenu domaći su držali prednost od +12 do +16 i treću četvrtinu završili rezultatom 74-62. Do pada u igri Radničkog došlo je u zadnjih pet minuta utakmice ka da su promašili nekoliko šuteva za tri poena a gosti su sve pogađali pa su prišli na 77-70 a ubrzo na 86-82. Tri sekunde pre kraja pri rezultatu 88-85 imali su napad ali su izgubili loptu,te su domaći u zadnjoj sekundi iskoristili jedno slobodno bacanje za konačan trijumf od 89-85 Najefikasni kod Radničkog bio je Jakovljević 25, sledi Spajić 23, Jovanović 15,Mitrović 8,Mladenović 8,Čolović 6 i Bebić 4. Sledeće subote Radnički je trebao da gostuje u B.Bašti ali su domaći saznavši da Metalac gostuje u nedelju brzo promenuli termin odigravanja susreta. Tako da će se na gostovanje u B.Baštu putovati u nedelju bez Čolovića i Đekića