Polovičan učinak ŽOK Srbijanke

imageŽOK Srbijanka014 je ovog vikenda ostvarila polovičan učinak. Seniorke su na gostovanju poražene sa 3:1 (25:16,25:27,25:14,25:19) od trenutnog lidera ŽOK Zaslon u Šapcu posle velike borbe. Posle četiri odigrana kola se nalazi na četvrtom mestu na tabeli.

U sledećem kolu Valjevke gostuju u Lazarevcu, utakmica će biti odigrana u sredu 09.11.2016 sa početkom od 20h.
Mnogo veću pažnju je privukla ovog vikenda utakmica kadetkinja Srbijanke014 protiv ŽOK Železničara iz Lajkovca, ekipa koja je do sada bila pored Valjevki jedina sa maksimalnim učinkom u prvenstvu. Utakmica je odigrana na Studentu pred punim tribinama i posle skoro dva sata igre domaće su zasluženo slavile sa 3:1 (25:22,16:25,25:22,25:16). Fanstastična igra od samog početka svih devojaka iz Valjeva predvodjene pre svega u napadu kapitenom Anastasijom Maksimovic, u odbrani juče fenomenalnom Sofijom Savić i na sredini mladom pionirkom Marijom Doksas. Valjevke su do sredine drugog seta držale konce u svojim rukama ali pri rezultatu (16:13) za domaće na servis staje mlada Pakić i serijom od (12:0) Lajkovčanke izjednačavaju rezultat u setovima. kada su svi očekivali preokret, domaće se vraćaju u život odličnim dizanjem Pavlovićeve i servisima Džukić rešavaju treći set. U četvrtom setu već pomenuta Maksimović pravi seriju od 8 poena na servisu i stavlja tačku na ovu utakmicu.
Posle IV kola Valjevke su zauzele čelo tabele i još ostaje utakmica protiv Loznice koja se igra u petak, a posle toga pauza od tri meseca.
Pionirke Srbijanke014 jedan od favoita ya prvaka regiona je rutinski ostvario pobedu u Krupnju 3:1 (25:12,23:25,25:20,25:14) i sigurno koraca ka zavrsnici prvenstva u
iščekivanju derbi utakmica protiv Železničara iz Lajkovca, dve do sada maksimalne ekipe u prvenstvu.