Program Tešnjarskih večeri

imageU Valjevu će od 5 do 11. avgusta biti održane Tešnjarske večeri. Novina koja će biti pridodata programu je koncert Ivane Jordan 6. avgusta od 21.30 sati.

5. avgust, PETAK

19.00 Hol Centra za kulturu Valjevo
VALJEVKE I VALJEVCI
Izložba

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio”
IVICA I MARICA – Lutkarska predstava
Igraju vaspitači Kreativne radionice ,,Pinokio” Udruženja „Anđeli čuvari“ Valjevo

19.30 Galerija Narodnog muzeja Valjevo
ART TURA – Svečano otvaranje izložbe
Izložba vrhunskih reprodukcija najpoznatijih umetničkih dela
iz zbirki Narodnog muzeja u Beogradu

20.00 Mala galerija Centra za kulturu Valjevo
LIKOVNI ATELJE
Izložba radova radionica Centra za kulturu Valjevo: nakit, mala škola dizajna i vajanje

20.15 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
OTVARANJE TEŠNJARSKOG ETNO KUTKA
IZREKE O BILJKAMA
Profesor – Dragan Nedeljković

20.45 Trg Vojvode Mišića
PODIZANJE ZASTAVE 30. TEŠNJARSKIH VEČERI
Zastavu podiže: Marko Jovanović, državni prvak u rvanju

21.00 Letnja pozornica
SVEČANO OTVARANJE 30. TEŠNJARSKIH VEČERI
Festival otvara dr Slobodan Gvozdenović, Gradonačelnik

21.15 Letnja pozornica – Kej na Kolubari
PILOTI – koncert

6.avgust, SUBOTA

17.00 -19.00 Park Pećina
GRAND ON MAJND
Državno prvenstvo u ekstremnim sportovima
Vožnja u skejt parku
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“

17.00 – 21.00 Park kod Jugopetrola
ROYALVET VET PET HAPPENING
Telefon za prijave: Jovana Fašeljak 060/610 73 93
Mejl za prijave: jovana.faseljak@royalvet.rs,
www.facebook.com/RoyalCaninSerbia

19.00 Dvorište Matične biblioteke ,,Ljubomir Nenadović”
SLOVENAČKI PESNICI
Ivan Dobnik i Zoran Pevec
Govori: mr Dušan Stojković, književni kritičar i prevodilac

19.15 Plato ispred Narodnog muzeja Valjevo
MIRNO SPAVAJ VOJVODO
Promocija istorijsko-dokumentarnog romana
(roman posvećen majoru Voji Tankosiću)
Autor: Gradimir Nikolić

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
PRINCEZA NA ZRNU GRAŠKA – Predstava za decu
Igraju deca Kreativne radionice ,,Pinokio” Udruženja „Anđeli čuvari“ Valjevo

20.00 Letnja pozornica – Kej na Kolubari
STANICA MAŠTE – koncert modernog i džez baleta Studija M Valjevo

20.30 Tešnjar, Birčaninova 54
IZLOŽBA FOTOGRAFIJA – ŠMINKA 2016. Studija Ana Pejdić

7.avgust, NEDELJA

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA – škola ekstremnih sportova
Okupljanje i predstavljanje programa
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

18.00-20.00 Istraživačka kuća, Birčaninova 128/b
ISTRAŽIVAČKI MATINE
Gledanje kroz teleskop, ishrana iz prirode, izložba fotografija,
naučno-popularna predavanja, video projekcije

19.00 Hol Centra za kulturu Valjevo
GENOVEVA
Izložba iz ciklusa Miodraga Ćirovića

19.15 Plato ispred narodnog muzeja Valjevo
VEČERI ARHEOLOŠKOG FILMA
sa 17. međunarodne smorte arheološkog filma Narodnog muzeja Beograd
– ZORA ETRURACA, Aspekti i svedočenstva vilanovske kulture (70 min)
– OTKRIVEN GROB KRALJICE EDITE (45 min)

19.30 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
KNJIŽEVNO VEČE DEČJE PESNIKINJE SLAVKE KLIKOVAC
I PODELA KNJIGA

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
CENTAR SVETA – Predstava za decu

20.15 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
IZREKE O ŽIVOTINJAMA
Profesor: Dragan Nedeljković

20.30 Svečana sala Valjevske gimnazije
CACIJEV USPOMENAR – predstava
Caci Mihailović

21.00 Letnja pozornica – Kej na Kolubari
BJESOVI – koncert
Predgrupa: S.O.R.S.

8.avgust, PONEDELJAK

9.00-13.00 PRIJAVLJIVANJE ZA MASKENBAL
Telefonom na broj 062/ 80 58 318

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA – škola ekstremnih sportova
Vožnja u skejt parku
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

18.00-20.00 Istraživačka kuća, Birčaninova 128/b
ISTRAŽIVAČKI MATINE
Gledanje kroz teleskop, ishrana iz prirode, izložba fotografija,
naučno-popularna predavanja, video projekcije

18.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
RADIONICA GRAFIKE
Štampanje linoreza
Mentor: Branko Simić

19.00 Spomenik Dragojlu Dudiću
RAZOTKRIVANJE
Performans dramske radionice Centra za kulturu Valjevo
Gost: Andrej Živković, polaznik škole Gitarart
Mentor: Uglješa Spasojević

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio”
VAŠAR U TOPOLI – Predstava za decu
Igraju deca Kreativne radionice ,,Pinokio” Udruženja Anđeli čuvari” Valjevo

19.15 Plato ispred narodnog muzeja Valjevo
VEČERI ARHEOLOŠKOG FILMA
sa 17. međunarodne smorte arheološkog filma Narodnog muzeja Beograd
– RANOHRIŠĆANSKA BAZILIKA KOD BELE PALANKE (13 min)
– TAJANSTVENI TURFAN, Od puta svile do Hubmoldforuma (45 min)

19.45 Božić galerija kod Rima, kej Prvog ustanka
IZLOŽBA FOTO KLUBA VALJEVO

20.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
ŠTUMPFOVI I MAJKA PRIRODA – Predstava za decu

20.15 Desankin venac
SVUDA POĐI, U VALJEVO DOĐI!
Veče ,,NATIONAL TRAVEL’’ agencije
– Turistički početnici iz vrtića ,,Pinokio”
– TURIZAM U VALJEVSKOM KRAJU – tribina

20.30 Dvorište Matične biblioteke ,,Ljubomir Nenadović”
VALJEVSKA KNJIŽEVNA UDRUŽENJA
Art grupa AKT – Danijela Padejski i RIMA – Radmila Nastić

21.00 Letnja pozornica – Kej na Kolubari
KVALIFIKACIONA MINI GITARIJADA ZA UČEŠĆE DEMO BENDOVA NA
50. GITARIJADI ZAJEČAR

23.00 Plato centra za kulturu
DI DŽEJ VEČE I PENA PARTI

9.avgust, UTORAK

9.00-13.00 PRIJAVLJIVANJE ZA MASKENBAL
Telefonom na broj 062/ 80 58 318

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA – škola ekstremnih sportova
Vožnja u skejt parku
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

18.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
RADIONICA GRAFIKE
Štampanje linoreza
Mentor: Branko Simić

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio”
PLESNO RAZIGRAVANJE – HIP – HOP – IGRAJMO ZAJEDNO!
Plesni klub ,,Laguna” i Udruženje Anđeli čuvari” Valjevo

19.15 Plato ispred narodnog muzeja Valjevo
VEČERI ARHEOLOŠKOG FILMA
sa 17. međunarodne smorte arheološkog filma Narodnog muzeja
– PURPURNI SIRMIJUM (27 min)
– DRVODELJE I STOLARI U BRONZANOM DOBU (23 min)

19.30 Mala galerija Centra za kulturu Valjevo
STRIPOVANJE
Izložba radova strip radionice Centra za kulturu Valjevo

19.45 Dvorište Matične biblioteke ,,Ljubomir Nenadović” Valjevo
POD SJAJEM ZVEZDA
Program polaznika najstarije grupe
Škole glume i kulture govora glumice Katarine Vićentijević pri
Matičnoj biblioteci „Ljubomir Nenadović“ Valjevo

20.00 Dečja scena, Letnja bašta Doma vojske
PUT OKO SVETA – Predstava za decu

20.05 Galerija Trnavac
VALTER DE LERON, Venecuela
izložba

20.15 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
POVRŠINE POD DRVEĆEM – NAZIVI
Profesor Dragan Nedeljković

21.00 Letnja pozornica –Kej na Kolubari
ZORICA BRUNCLIK – koncert

10.avgust, SREDA

9.00-13.00 PRIJAVLJIVANJE ZA MASKENBAL
Telefonom na broj 062/ 80 58 318

10.00 Plato Cantra za kulturu Valjevo
3D OLIMPIJATOR- street atr
3D ulično slikanje
Slika Milivoj Kostić

11.00 Dvorište Dvorište Matične biblioteke ,,Ljubomir Nenadović” Valjevo
MATEMATIKA JE SVUDA
kreativna radionica prof. Marije Jovanović za učenike osnovnih škola
iz ciklusa radionica ,,Vesela sreda” Matične biblioteke ,,Ljubomir Nenadović” Valjevo

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA – škola ekstremnih sportova
Vožnja u skejt parku – dan za mame i tate, bake i deke na rolerima
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

18.00 Dečja scena, letnja bašta Doma vojske
RADIONICA GRAFIKE
Štampanje linoreza
Mentor: Branko Simić

18.30 Plato Narodnog muzeja Valjevo
U ZNAKU PISACA KNJIŽEVNE ZAJEDNICE VALJEVO

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio”
UOBRAŽENKO I ZVEZDANA – Predstava za decu
Igraju vaspitači Kreativne radionice ,,Pinokio” Udruženja Anđeli čuvari” Valjevo

17. 00-18.00 Plato Centra za kulturu
PODELA TAKMIČARSKIH BROJEVA UČESNICIMA MASKENBALA
I FORMIRANJE POVORKE

18.15 MASKEMBALSKA ŠETNJA
Centar za kulturu, hotel Grand, Desankin trg, Karađorđevom do Gradskog trga

19.00 Gradski trg
MASKENBAL
UKLJUČI SE U MAŠTARENJE, POČINJE MASKENBARENJE!
Organizator: Ustanova za decu predškolskog uzrasta „Milica Nožica“

19.15 Plato ispred narodnog muzeja Valjevo
VEČERI ARHEOLOŠKOG FILMA
sa 17. međunarodne smorte arheološkog filma Narodnog muzeja
– TAJNE VODE PALERMA (52 min)
– ŽENE VIKINGA 1 – SIGRUNIN BEG NA ISLAND (52 min)

19.30 Hol Centra za kulturu Valjevo
SUSRETANJA, EHO
Internacionalna izložba
Izložbu otvara: Dragana Kuprešanin

20.00 Svečana sala Valjevske gimnazije
PERO ZUBAC – književno veče

 

21.00 Letnja pozornica-Kej na Kolubari
VEČE FOLKLORA – koncert
Igraju: KUD Abrašević, Krušik, Gradac, Đerdan, Izvor i Valjarice

21.05 Plato kod spomenika Dragojlu Dudiću
GLUMARENJE
glumačka radionica za srednjoškolce i studente
Mentrori: Katarina Vićentijević, Angelina Lukić i Uglješa Spasojević

 

11.avgust, ČETVRTAK

17.00-19.00 Park Pećina
ROLERiCA – škola ekstremnih sportova
Mini takmičenje
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
*za učesnike (mališane) biće obezbeđena zaštitna oprema

19.00 Letnja scena obdaništa ,,Pinokio”
ČUDNE ZVERI NA PROVERI – Predstava za decu
Igraju vaspitači Kreativne radionice ,,Pinokio” Udruženja Anđeli čuvari” Valjevo

19.00 Trg Desanke Maksimović
TRKA BEBA
Bebe starosti do 24 meseca
Prijavite se za stazu dugu 24 metra!
Prijavljivanje od 18.00-19.00

19.00 Plato ispred narodnog muzeja Valjevo
VEČERI ARHEOLOŠKOG FILMA
sa 17. međunarodne smorte arheološkog filma Narodnog
– KLESARSKI EHO (12 min)
– Silica Glass, ZVEZDANO STAKLO IZ LIBIJSKE PUSTINJE (35 min)
– VERONA, OTVORENI GRAD. U traganju za Veronom rimskog doba (41 min)

20.00 Dečja scena, Letnja bašta Doma vojske
PRASEĆA ROKERSKO – EKOLOŠKA BAJKA – predstava za decu
Premijera

20.05 Tešnjar, Etno kutak, Birčaninova 7
POVRŠINE POD UKRASNIM BILJEM – NAZIVI
Profesor: Dragan Nedeljković

21.00 Letnja pozornica – Kej na Kolubari
NEDA UKRADEN – koncert

SVAKODNEVNA DEŠAVANJA:
Tešnjar,Birčaninova 54, 17.00-23.00: „ Otvorena vrata“-Studio Ana Pejdić/MAKE-UP SCHOOL
Tešnjar, Birčaninova – Promocija srpskih vina
Prodajna izložba zanatskih proizvoda i ručne radinosti
Izložba i prodaja meda – Udruženje pčelara Valjeva
Tešnjarski sajam knjiga
Izrada i prodaja unikatnog nakita
Reporterske aktivnosti redakcije „Tešnjarskog glasonoše“
Prodajna izložba sadnog materijala – Zeleni kutak u Tešnjaru,Birčaninova 98 i 101

 

Radno vreme Narodnog muzeja, Muselimovog konaka, Moderne galerije do 22č.
Radno vreme Istorijkog arhiva Valjevo od 17-21č

U SLUČAJU LOŠIH VREMENSKIH USLOVA ALTERNATIVNI PROSTORI SU CENTAR ZA KULTURU, NARODNI MUZEJ I SVEČANA SALA VALJEVSKE GIMNAZIJE.

11. avgusta 2016. izlazi 49. broj Tešnjarskog glasonoše
a do tada sve o zbivanjima na Tešnjarskim večerima
možete čitati na adresi
www.tesnjarskevaljevo.rs

kontakt telefoni:

014 230 620, 014 223 219, faks 014 223 099
e-mail: czkvaljevo@gmail.com
www.tesnjarskevaljevo.rs
www. valjevo.org.rs
www.czk.rs

SAVET FESTIVALA:

Predsednik Saveta
Aleksandar Vujić Subotić, načelnik Gradske uprave Valjevo

Zamenica predsednika Saveta
Gorica Božić, odbornica Skupštine Grada Valjevo

Članovi
Jelica Stojanović, načelnica Gradske uprave za društvene delatnosti,
finansije, imovinske i inspekcijske poslove
Zora Bojičić, načelnica Odeljenja za društvene delatnosti
Dejan Bogojević, član Gradskog veća
Jelena Nikolić Lekić, master u kulturi

ORGANIZATORI:

Centar za kulturu Valjevo
Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“ Valjevo
Narodni muzej Valjevo
Internacionalni umetnički studio
„Radovan Trnavac Mića“
Moderna galerija Valjevo
KUD „Abrašević“
Ustanova za decu predškolskog uzrasta „Milica Nožica“
Turistička organizacija Valjevo
OŠ „Sestre Ilić“
Asmedia
Klub ekstremnih sportova „Ikstrim femili 014“
Kulturno-prosvetna zajednica grada Valjeva
Istorijski arhiv Valjevo
Udruženje ”Anđeli čuvari”

UMETNIČKI DIREKTOR
Miloš Smiljanić

IZVRŠNI DIREKTOR
Veseljko Belušević

VIZUELNI IDENTITET
Dušan Arsenić

VODITELJI
Rada Novaković
Marijana Stanojević

FOTOGRAF
Željko Bošković

VOLONTERI
OPS! Omladinska pozorišna scena Centra za kultur

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.