„Kup Kragujevca“

imageU Kragujevcu je održan međunarodni plivački miting "Kup Kragujevca", na kome je nastupilo oko 560 plivača iz 29 klubova, pored klubova iz Srbije, nastupali su i klubovi iz Crne Gore, BIH i Bugarske.

Valjevski tim je predstavljalo 29 plivača svih uzrasnih kategorija, predvođeni trenerima: Vladimirom Boškovićem, Branislavom Kovačevićem i Nemanjom Radović.
Plivači Valisa su osvojili 23 medalje, od čega osam zlatnih, osam srebrnih i sedam bronzanih. najuspešniji su bili: Filip Puce sa tri zlatne medalje u disciplinama: 50m leđno (35,93), 100m leđno (1:18,27), i u disciplini 200m mešovito (2:56,56), Trifunović Anđela je u disciplini 100m delfin u cilj stigla prva (1:15,65), u disciplini 50m delfin je osvojila srebro (31,94), dok je u disciplini 200m mešovito stigla do bronze (2:50,03). Srećković Sergej je u disciplini 50m prsno osvojio zlato (37,97), dok je u disciplini 100m prsno stigao do srebra (1:28,62), Božić Slavica je u disciplini 50m leđno u cilj ušla prva (39,47), dok je u disciplini 200m slobodno osvojila srebro (2:46,86). Ristić Milica je bila najbolja u svojoj kategoriji u diciplini 50m leđno (36,30), dok je Todorčević Tijana isti uspeh postigla u disciplini 50m prsno (41,09), a u disciplini 100m slobodno je osvojila bronzu (1:14,18). Lazić Sonja je osvojila tri srebrne medalje u disciplinama: 100m slobodno (1:13,78), 100m leđno (1:25,01) i 50m delfin (36,09). Lazić Anđela je u svojim disciplinama u cilj ušla kao treća, i to na: 50m leđno (38,27), 200m mešovito (3:06,75), isti uspeh je imala i Tomašević Jana u svojim disciplinama: 50m delfin (42,26), 100m delfin (1:33,84), Damnjanović Anđelija je u svojoj discipnini 50m prsno (40,56) u cilj stigla kao treća.
Ženska štafeta Valisa u disciplini 4x50m mešovito, u sastavu: Ristić M, Damnjanović A., Trifunović A., i Lazić Sonja je osvojila drugo mesto postigavši odlično vreme: 2:21,20.
"Pored plivača koji su se istakli osvajanjem medalja, izuzetno smo zadovoljni nastupom jedne nove generacije i to uzrasta od osam do deset godina, koji su mahom danas popravili svoje najbolje rezultate. Naše generacije uzrasta od 13-14 godina, i plivači stariji od 15 godina već pokazuju svoje vrednosti. Posle nastupa u Kikindi i na Zlatiboru, nastavlja se niz dobrih rezultata, a praktično smo na početku nove sezone, koja očigledno obećava. Još jednom podsećamo sve sugrađane koji prate naš rad, da njihova deca mogu postati naši članovi i naučiti svoje prve plivačke zaveslaje radnim danima od 18 časova u Tehničkoj školi", kaže predsednik plivačkog kluba "Valis" Branislav Kovačević.