GrO Demokratske stranke: Fakturu za štetu poslati na adresu GrO SNS Valjevo

Gradski odbor Demokratske stranke je povodom informacije da Grad mora da isplati štetu izvođačima radova na rekonstrukciji nekadašnje zgrade Radio Valjeva izdao saopštenje koje prenosimo u celosti:

“Posledice loše vlasti naprednjaka u Valjevu se pojavljuju gotovo svakodnevno, a presuda da Grad mora da isplati štetu izvođačima radova na rekonstrukciji objekta u kojem su nekada bile smeštene redakcije Radio Valjeva i Napreda je samo jedna od njih.

Biće to nekoliko miliona dinara novca koji nije morao da bude potrošen da su grad vodili razumni ljudi. Biće to novac koji je možda mogao da bude utrošen da se pomogne da sela oko Valjeva imaju stabilno snabdevanje strujom, a ne da građani moraju da protestuju i blokiraju puteve zato što već danima nemaju struju. Biće to novac svih građana koji je neko zbog svoje osionosti potrošio tek tako, bez posledica.

Zato bi faktura za ovu štetu trebalo da ima drugu adresu. Na njoj bi trebalo da stoji adresa Gradskog odbora Srpske napredne stranke. Na toj adresi stanuju donosioci ove i još mnogo drugih katastrofalnih odluka koje Valjevo već 9 godina ponižavaju i koje su učinile da naš grad zapravo više i nije grad.

Ovakvo neprimereno trošenje novca svih građana je, međutim, samo posledica potpune bezidejnosti i nesposobnosti naprednjačke vlasti. Objekat na Trgu Desanke Maksimović već godinama propada, ali nije i jedini. Šta je sa Domom vojske? Šta je sa starom železničkom stanicom?  Šta je sa Tešnjarom? Šta je sa još nekoliko drugih značajnih zdanja u našem gradu koja takođe propadaju? Koliko su samo puta menjali namenu Domu vojske? Koliko će još godina da stoji nedovršen? Zašto su lagali  našu gradsku biblioteku da će je preseliti u Dom vojske? Zašto su dozvolili da više nego sumnjivi likovi koji su kupili Radio Valjevo prilikom iseljavanja očerupaju zgradu? Da li kao rešenje za Tešnjar vide da se on sruši sam od sebe, jer je na putu da tako i bude?

Jasno je da naprednjaci ne umeju da vode Valjevo, jer nema nijednog segmenta života grada u kojem su zabeležili bar neki rezultat. I tako već 9 godina.

Ako kažemo da grad čine ljudi koji u njemu žive,  ulice, kuće, zgrade, infrastruktura, privreda, različiti sadržaji koji čine gradski život,  onda možemo da sa žaljenjem zaključimo da je naš grad u izuzetno lošoj poziciji. Iz godine u godinu u njemu živi sve manje ljudi, ulice su prljave i pune rupa, važna gradska zdanja propadaju, a i infrastruktura je na izdisaju. Urušavaju se svi sadržaji po kojima je Valjevo bilo decenijama prepoznatljivo kao grad koji je ispred drugih. Već 9 godina naš grad luta od jedne do druge loše odluke gradskih vlasti koje samo nanose štetu svim Valjevkama i Valjevcima

Da bi se razvijao, jedan grad mora da ima viziju svog razvoja i konkretne strategije i planove koje sprovodi. Za to su potrebni drugi i drugačiji ljudi na čelnim gradskim pozicijama.  Neophodno je potpuno redefinisanje grada i ponovno slaganje njegovih kockica na način koji je primeren 21. veku i vremenu koje dolazi.”

1 comment on “GrO Demokratske stranke: Fakturu za štetu poslati na adresu GrO SNS Valjevo

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.