IZBORI 2020: DS-Zašto bojkot?

*Izbori 2020*-Saopštenje DS

Mnoge naše sugrađanke i sugrađani su već doneli odluku da će ove izbore bojkotovati. Onima koji se još uvek dvoume želimo da pojasnimo razloge zašto se zalažemo za bojkot i zašto je bojkot važan za sve građane.

Dostojanstvo

Bojkot je odbrana dostojanstva.  Jasan znak nepristajanja na stanje u koje je naš grad i našu zemlju dovela vlast SNS-a i SPS-a. Za nas je učešće na ovim izborima neprihvatljivo, jer bi to značilo da pristajemo da učestvujemo u trci na 100 metara u kojoj se jedan takmičar (SNS i njegovi satrapi) već nalazi na 90. metru trkačke staze, a svim ostalim takmičarima su noge vezane.  Na takvim izborima se pobednik uvek zna unapred i na njima se ništa ne može promeniti. Nismo slepi da to ne vidimo, a nismo ni toliko očajni da na to pristanemo. Neki drugi možda jesu. Demokratska stranka nije, a nisu ni građani Srbije.  Ne pristajemo na more laži izrečenih u medijima, na uništavanje svih institucija u zemlji i degradaciju i ponižavanje svih ljudi koji misle svojom glavom. Ne ćutimo na očiglednu pljačku zemlje od strane ljudi iz vlasti.  Verujemo da ova zemlja ima i više i bolje od onoga što joj nudi Vučić,  a znamo da dok je Vučić na vlasti to bolje i više neće biti moguće.

Borba

Bojkot je borba. Ako pogledamo reakcije Vučićeve vlasti, bojkot je borba koja ih najviše plaši. Na ove izbore su izveli sve koje su mogli da potkupe, ucene ili da ih igrajući na kartu njihove  taštine ubede da spustivši cenzus na 3% mogu da uđu u republički i lokalne parlamente. To što, iako se mnogi od njih bar deklarativno zalažu za promene, neće moći ništa da promene im nije bitno. Svi oni su svesna ili nesvesna Vučićeva dimna zavesa kojom bi trebalo da se pred svetom zamaskira  katastrofalno stanje u kojem se naša zemlja nalazi, a o kojem sve više pišu brojni svetski mediji i na koje sve više reaguje i međunarodna zajednica. Vučić i njegova ekipa jedini problem imaju sa onima koji su, slušajući građane, odlučili da se odreknu bilo kakvih privilegija koje pružaju osvojeni mandati.  Zato u Vučićevim medijima najviše napada ima upravo na one koji bojkotuju izbore.  Zna Vučić da su za bojkot oni koje ne može da kupi ili zastraši i to ga plaši. Zna i da će uskoro morati da raspiše nove izbore, ali pod drugačijim uslovima i zato mu smeta da na njima kao protivnika ima one koje ne može da kontroliše i koji su i građanima nedvosmisleno pokazali da im lični interesi nisu prioritet. Zato je bojkot borba koja mu ne odgovara.

Budućnost

Bojkot je ulaganje u budućnost. Ovi izbori će pokazati ko je iskren u borbi za drugačiju i bolju Srbiju, a koga zanimaju samo lični interesi. Mi smo građanima na protestima u Valjevu i širom Srbije obećali da nećemo izaći na ovakve izbore i svog obećanja se držimo. Verujemo  u onu narodnu da se vo veže za rogove, a čovek za reč. Dolazi vreme onih kojima je reč data građanima, a ne lični interes, najvažniji osnov bavljenja politikom.  To je budućnost koja može da donese boljitak našoj zemlji.

Valjevo

Demokratska stranka je za bojkot i zbog našeg grada. Zbog svih loših odluka, sramotnog ponašanja, nikakvih rezultata i sumnjivih radnji dr Konrada. Zbog toga što SNS posle njega pokušava da nam pod parolom „novi ljudi“ za gradonačelnika poturi naivnog mladića bez adekvatnog obrazovanja i iskustva da vodi jedan grad, a zapravo iza njega krije istu onu galeriju likova koja već 8 godina vlada Valjevom i nije uradila ništa za naš grad. Zbog SPS-a koji na ovim izborima kandiduje program, koji je bez pitanja, u dobrom delu,  pozajmio od  Demokratske stranke (objavljen još 2014. godine), ne objašnjavajući zašto za 8 godina koliko je na vlasti nije uradio ništa od toga što sada u kampanji pominje. Zbog Aleksandra Obradovića kojem vlast ne sme da prizna da je u pravu kada je otkrio pljačku „Krušika“.  Zbog toga što ne želimo da se, za Valjevo bitne odluke, donose izvan Valjeva i mimo volje naših sugrađana. Zbog mora nerešenih problema kojih se ova vlast seti samo pred izbore. Zbog investicija i novih radnih mesta kojih već 8 godina u Valljevu nema. Zbog nerešavanja pitanja aerozagađenja. Zbog Valjevki i Valjevaca koji zaslužuju da žive u gradu koji ume da koristi svoje prirodne i ljudske potencijale i raste i razvija se u mesto na kojem se lepo živi. Zbog onih koji će u ovom gradu živeti i posle svih nas.

Neizlazak na izbore 21. juna je nešto najbolje što kao građanke i građani možete da uradite za sebe. Za svoje dostojanstvo, za svoju budućnost, za svoju zemlju i za svoj grad. Borba se nastavlja.

13 comments on “IZBORI 2020: DS-Zašto bojkot?

 1. Nebitna I povredjena

  Da nije tužno, bilo bi smešno. Zar ovi postoje? Ne razumem, čemu ove poruke, ako imaš 10 članova u Valjevu i pokušavaš da nešto kažeš, a nemaš tekst. Ova stranka ne može više da opstane, jednostavno ima veliki teret na sebi. Bolje da ništa ne pišu, ne rade, ne pokušavaaju da animiraju. Dobro vas pamtimo i mi i Valjevo. Da li Arsenijevici I Milka mogu mirno da spavaju, a nas iz radio Valjeva su oterali na ulicu i ostavili bez hleba. Dušan Arsenic je zaposlio brata, Milka muža, Rankovic ženu, Milovan celu porodicu. A sta ja da jedem sa 60 god? Kad ih opet vidim creva mi se stegnu. Nemojte vise javno, molim vas.

  Reply
 2. Bojkot svega

  Nama je dostojanstvo bojkotovati i VAS zbog Miće,Zoće i stare ekipe koja bi opet da vlada.
  BOJKOT IZBORA I BOJKOT DS !

  Reply
 3. Djuric

  Sta ima vi kome da objasnjavate zasto bojkot?! Ko hoce bojkotovace, ko nece izaci ce. Nece sigurno zbog vas raspada iz DSa doneti odluku.

  Reply
 4. Ivanka

  Ovi bojkotaši gori od ovih na vlasti. Kampanja bojkota…koja glupost. Ako nećeš na izbore, nemoj. Ali nemoj ljude smarati sa tim. Bojkot neće promeniti ništa. I niko se bojkota ne plaši jer će izbore bojkotovati 2% ljudi. Bojkot zastupaju ovi novokomponovani kvazi intelektualci koji misle da bojkot znači da nisi za Vučića, a nemaju veze sa životom. I naravno ovi koji ne bi osvojili ni 2 glasa. Izbori su uspešni i ako izađe 10% ljudi, tako da bojkot nema nikakav efekat, osim da se lupa po tastaturi i pravi mnogo pametan. Oni će posle izbora prvi da se žale na vlast, a sedeli kod kuće i nisu glasali. Kakav apsurd.

  Reply
  1. Dragan

   Uh, kako vas boli bojkot, pa to je čudo. Sve te nervozne reakcije raznih aktera koji će da učestvuju na nameštenim izborima samo pokazuju da je bojkot prava stvar i pravi lek za sve vas kojima je najvažnije da se uvalite u neku državnu službu ili službicu.

   Reply
 5. Vladimir

  Nego, ima li nešto netačno u ovome što piše? Pre bih rekao da je ova vaša patetično tirada pokušaj da se skrene pažnja sa onoga što u saopštenju demokrata piše.

  Reply
  1. Procvetala lipa stara

   Koje crno saopstenje vi dajete i kome???
   Bolje zakljucajte tu stranku kako ne bi pravili samo trosak Gradu a mi gradjani placali.
   Vi mozete sa vasim Mićom i Zoranom ispred pod lipu,taman tolika je i njena krosnja.
   Vi ste izbrisani kod nas gradjanja odavno a pogotovu sada kada ste opet sa Micom i Zocom i ostalom STAROM ekipom…

   Reply
 6. nikolica

  Ko plaća kampanju Bojkota? S obzirom da nemaju pravo na finansiranje iz budžeta jer nisu učesnici izbora, ko im plaća karavane po Srbiji, flajere, zakupljuje štandove,dele materijal, štampaju novine koje dele besplatno…. Ako može odg, hvala.

  Reply
  1. Demokrata

   Evo odgovora. Stranke koje su u bojkotu su do sada bile parlamentarne i na osnovu toga su po zakonu dobijale sredstva za rad iz republičkog i lokalnih budžeta. Odatle, a pre svega iz džepova samih članova se finansiraju ove aktivnosti Bojkot kampanja nije skupa. Nema tu nikakvih karavana, već se sedne u svoj lični auto, kupi gorivo od svojih para i ide u kampanju. Nema skupih spotova i zakupa beskrajnih termina na televizijama. Štampa letaka je jeftina. Koriste se društvene mreže koje su besplatne. Štandovi se ne zakupljuju, već se prelepe stari iz neke od prethodnih kampanja i ponovo koriste. Ovo što vidite na slici su 2 stara leksana na kojima je odštampan i zalepljen poster Valjevo postavljena na postolja napravljena pre više od 10 godlna i ciradno platno na kojem je odštampana reč BOJKOT. Sve zajedno košta koliko samo JEDNA sekunda spota SNS-a ili SPS-a na nekoj nacionalno televiziji.
   Stranke koje se zalažu za bojkot znaju da će ostati bez budžetskih sredstava, ali znaju i da bojkotom rade pravu stvar za Valjevo i Srbiju.

   Reply
   1. Zoran

    Molim Vas da i meni odgovorite koje su to parlamentarne stranke, osim DS i DVERI, koje dobijaju sredstva iz reubličkog ili lokalnih budžeta?

    Reply
 7. Дверјанин014

  ПОДРШКА САБОРЦИМА ИЗ САВЕЗА ЗА СРБИЈУ.
  БОЈКОТ НЕУСТАВНИХ ИЗБОРА.

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.