Valis pliva ka medaljama

image
U Paraćinu je održano drugo kolo prvenstva plivačkog saveza centralne Srbije na kome je učestvovao 21 klub sa 329 plivača. Plivački klub „Valis" je nastupio sa sedam plivača predvođenih trenerom Branislavom Kovačevićem.

Najuspešnija takmičarka je bila najmlađa Maša Cvetković, koja je u disciplini 100m slobodno najbolja u regionu isplivavši deonicu za 1:15,77 minuta, u disciplini 400m slobodno maša je bila druga sa vremenom 5:37,00 minuta, a u disciplini 100m leđno je u cilj stigla treća sa vremenom 1:29,15.
Damnjanović Anđelija je u disciplini 200m prsno osvojila srebrnu medalju sa vremenom 2:59,36. Tomašević Jana je u disciplini 100m delfin (1:21,87) osvojila bronzanu medalju, dok je Tijana Todorčević isti uspeh imala u disciplini 400m slobodno (5:09,16). Milica Ristić je bila treća u disciplini 100m leđno (1:16,44).
Juniorska ženska štafeta u disciplini 4x50m slobodno, u sastavu: Milica Ristić, Anđelija Damnjanović, Jana Tomašević i Tijana Todorčević su osvojile srebrnu medalju sa vremenom 2:06,03 minuta.
I pored toga što nisu bili među prvoplasiranim plivačima u svojim disciplinama, svojim nastupima dobar doprinos timu su dali i Vukašin Radovanović i Simon Stefanović.