Balkansko srebro za Jovanu Marković

imageBalkansko prvenstvo u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore u Sarajevu okupilo je više od 800 takmičara iz 11 država.

Članica kluba " 014 Valjevo", reprezentativka Jovana Marković, je u kategoriji mladjih seniorki, u disciplini borbe, zauzela drugo mesto i osvojila veliko srebro. U finalu je u neizvesnoj borbi izgubila od takmičarke iz Turske.
Treneri i članovi karate kluba "014 Valjevo" izuzetno su ponosni na Jovaninu medalju, koja je veliki rezultat za valjevski sport. Velike zasluge pripadaju i treneru Milanu Lepojeviću, zaduženom za rad sa takmičarima u borbama.
Treba naglasiti da je konkurencija u karate sportu izuzetna. Na sledećim Olimpijskim igrama konačno će ući u porodicu olimpjskih sportova, što je dodatni zamajac ovom inače popularnom i masovnom sportu.