POKS: Prekid saradnje sa Monarhističkim klubom

GrO POKS-a izdao je saopštenje za kavnost u kom navodi da je došlo do prekida saradnje POKS-a i Monarhističkog kluba. POKS navodi da je od početka vodjena prljava politika. Saopštenje prenosimo u celosti:

„Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS) Valjevo želi da informiše javnost o detaljima koji su doveli do prekida saradnje sa Monarhističkim klubom i Pokretom „Mi – Snaga Srbije“. Od aprila meseca, kada smo napravili dogovor sa advokatom Stefanom Stefanovićem iz Pokreta „Mi – Snaga Srbije“ i formirali grupu građana „Ujedinjena patriotska opozicija Valjevo“, počinju naši problemi u koaliciji.

Glavni problem je bio isticanje Monarhističkog kluba u prvi plan i pokušaj personifikacije cele koalicije kao „mi“, čime su zanemarene uloge i doprinosi drugih članova koalicije. Ovaj element je doveo do degradiranja imena POKS-a i naših članova, vezivanjem na naše ime, na lokalnom   nivou, što je možda uticalo na zbirne izborne rezultate.

Predsednik Monarhističkog kluba, sada podrška prof. dr Nestoroviću, nastavio je sa pokušajima degradiranja POKS-a time što nije imao saradnju sa pojedinim našim članovima i onemogućio im da budu na odborničkoj listi. Zbog vođenja prljave politike i pokušaja vređanja naših članova, Gradski odbor POKS-a doneo je odluku o trajnom prekidu saradnje sa Monarhističkim klubom, odnosno, samozvanim i samoproklamovanim minarhističkim, pokušajem glorifikacije i personifikacije, u vidu jednog čoveka, a govorom u množini!

Budući koraci POKS-a:

„Saradnja sa Monarhističkim klubom i Pokretom ‘Mi – Snaga Srbije’ više nije moguća, ni sada ni u budućnosti. Fokusiramo se na jačanje POKS-a u Kolubarskom okrugu i pripremamo se za predstojeće izbore u Mionici. Svaku buduću pretnju, pokušaje degradiranja ili omalovažavanja članova POKS-a prijavićemo nadležnim institucijama i preduzeti sve pravne korake“.

POKS takođe obaveštava javnost da saradnja neće biti moguća ni sa SNS, SPS, kao ni sa Narodnom strankom u Valjevu. Naša odlučnost da zaštitimo integritet i dostojanstvo POKS-a je nepokolebljiva.

Pravi monarhista ne odstupa od svoje ideje o obnovi Kraljevine Srbije

Pravi monarhista ne odstupa od svoje ideje o obnovi Kraljevine Srbije. Iako je od našeg članstva traženo da pređu u pokret „Mi – Snaga Srbije“, niko nije pristao! Ne postoji novac kojim se mogu kupiti ljudi koji su srcem za ideju monarhije. POKS nije na prodaju.

Info služba POKS Valjevo“

 

8 comments on “POKS: Prekid saradnje sa Monarhističkim klubom

 1. Valjevac

  Bavite se izbornom kradjom. Vidite da mu niko neće priznati izborni rezultat pogotovo Zapad.

  Reply
 2. Istina

  Prava odluka. Od početka ste znali da je Milan *** tvorevina i produžena ruka Mirku Joviću. Milan je sns

  Reply
 3. Realno

  A kad biste vi to pa i presli cenzus bez njih i Nestorovicevig imena? Ni vi ni klub taj ne biste bili u ligi da nije Nestorovica.

  Reply
 4. Cale

  Jedva čekam da pogledam predstojeće Skupštinske sukobe na nazovi desnici.
  Mlad Anđelkov Major Milane i mlad četnjak Nešica na temu koj’ je veći i boljši poštovalac Šumskih ljudi.
  Pa to će bit’ za poludit.
  Uživaćemo u nadgornjavanju nosilaca mlogih priznanja i dijagnoza.

  Reply
 5. Draža

  Svi ste vi običan bućkuriš … Monarhisti, četnici, poks, bivši komunista , SPO, demokrate , itd , itd… I kakva je tu ideja, program, prsavac delovanja… Šta vi zastupate ustvari… Na izbore ste išli zajedno a sad pljujete jedni druge… Šta ste vi ustvari osim običan BUĆKURIŠ… Vi iz POKSa ste obična sramota … To kažem jer sam jedan period bio deo te priče i lično se uverio u ovo što pričam … Tu priču vode pojedinci kojima je bitna samo svoja guzica i da je uvale u poslaničke i gradske i opštinske fotelje… Oni ideju monarhije ne propagiraju … Ako grešim nek me neko demantuje , nek mi pokaže gde to propagiraju ideju monarhije kako se zovu… Na čelu POKSa su likovi koji su bili u koaliciji i dogovoru sa SNSom , koji su dobili vodeće funkcije u nekim gradskim preduzećima posle čega su dobili i krivične prijave za proneveru milionskih sredstava tih preduzeća… Na čelu je unuk djenerala Mihailovića koji je bio gradonačelnik Beograda a za taj period ništa nije uradio za rehabilitaciju svog dede, da obeleži bar jednom bistom sve ono što je njegov deda uradio za Srbiju… Isterali su svakog iz pokreta ko je postavio i kedno pitanje koje se nije njima svidelo… Zloupotrebili su poverenje glasača , sakrili su se iza imena Miloša Jovanovića i tako ušli u parlament gde im je jedini zadatak da primaju poslaničke plate i krkaju u skupštinskom restoranu… I da idu po slavama , preslavama, gulašijadama i ostalim gozbama po Srbiji gde će da jedu a unuk i da cugne malo više i bitno da je sve džabana… Unuk djeneralov je bruka i sramota ravnogorskog pokreta, monarhističke ideje , svog dede , glasača koji su im dali glas… Napustili su ih mnogi ljudi koji su istiniti monarhisti, patriote, ravnogorci a ostali su poltroni , nebitni likovi, oni koji imaju neki sitan interes … Oni su bruka monarhističke i ravnogorske ideje koju navodno zastupaju … Jedino za šta se bore i šta im je cilj to su njihove guzice i fotelje u koje te guzice žele da smeste… Postavljaju na mesta poverenika i predsednika lokalnih odbora nebitne likove , dojučerašnje sekretarice i prijateljice pojedinih ljudi iz stranke, poltrone … Obećavaju im da će biti plaćeni za svoje aktivnosti… Gde su u koaliciji NADA Miloš Jovanović im donese procenat a gde ih neće DSS za koaliciju kao u Valjevu udju sa nekim ko će da im donese procenat kao što im je Branislav Nestorović doneo najveći broj glasova… Da se ne lažemo POKS nigde u Srbiji nema nikakvu težinu jedino gde oni postoje to je Republički parlament gde su pojedini šljamovi iskoristili rejting Miloša Jovanovića i uvalili guzice u poslaničke fotelje što im jedini cilj i namera … Njih monarhija, Ravna gora, Srbija apsolutno ne interesuje… Na čelu POKSa su loši i ljudi bez ugleda i moralne težine….

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.