Grad Valjevo nastavio je sa dobrom praksom pa će i ove godine u okviru Lokalnog plana akcije za decu biti finansiran odlazak dece iz ruralnih područja na letovanje .Destinacija za mališane ove godine je Budva u Crnoj Gori.
U okviru javne nabavke za organizovanje letovanja učenika osnovnih škola iz ruralnog područja, ugovor je potpisan sa agencijom „Svet travel” DOO Valjevo, a vrednost ugovora iznosi 6.663.170 dinara.
Letovanje je planirano u Crnoj Gori, u Budvi, u periodu od 26. juna do 3. jula 2026. godine. Usluga je namenjena za ukupno 109 osoba — 100 dece, četiri stručna pratioca, četiri instruktora plivanja i jednog lekara. Deca su uzrasta od 8 do 14 godina.
Prema uslovima javne nabavke, smeštaj mora biti obezbeđen u hotelu kategorije najmanje tri zvezdice, udaljenom najviše 200 metara od mora. Deca, koordinatori i pratioci moraju biti smešteni u istom hotelu, u višekrevetnim sobama, najviše četvorokrevetnim, sa sopstvenim kupatilom i odvojenim smeštajnim jedinicama za dečake i devojčice.
U cenu aranžmana uključeni su prevoz turističkim autobusom, sedam punih pansiona i dodatni ručak, dnevnice za pratioce, instruktore plivanja i lekara, boravišne takse, kao i polisa putno-zdravstvenog osiguranja za sve putnike. Ishrana je predviđena po principu švedskog stola za sve obroke.
Konkursnom dokumentacijom predviđeno je i organizovanje jednodnevnog izleta za celu grupu do Kotora i Tivta.
Za stručne pratioce uslov je položen stručni ispit za profesora razredne nastave, instruktori plivanja moraju imati odgovarajuće uverenje, dok lekar mora posedovati licencu koju izdaje Lekarska komora Srbije.

