„Svanuće“ donosi koalicija koju čini 6 političkih partija

Grupa od 6 opozicionih partija u Valjevu je formirala predizbornu koaliciju „Ujedinjeno Valjevo Može“, a konferencijom za novinare zvanično je počela predizborna kampanja za naredne lokalne izbore . „Naprednjačke vlasti su se već uplašile i kidisale na naše transparente „Svanuće“, a mi moramo biti spremni za izbore kad god oni da budu“, rekao je Ivan Manić u ime koalicije.

„Prethodnih dana jedna reč „Svanuće“ pokrenula je mnoga pitanja  . Jedni su se pitali ko stoji iza te reči , a drugi da li je to imenica ili glagol? Naprednjačke vlasti su se uplašile te jedne reči pa su čak slale neke ekipe da sklanjaju transparente sa mostova . Ta reč je i glagol i imenica jer su i jedno i drugo potrebno Valjevu“, rekao je Ivan Manić.

Iza ove reči stoji koalicija 6 opozicionih stranaka: Demokratska stranka, Lokalni front kao deo Zeleno levog fronta, Novi DSS, Narodni pokret Srbije, Novo lice Srbije i Stranka slobode i pravde.

„Tri su najvažnije poruke naše kampanje. Pod jedan, ujedinićemo Valjevo kako bismo zajedno rešili probleme  i iskoristiti najbolje moguće njegove potencijale, ujediniti sve Valjevce i Valjevke jer smo uvereni da samo tako grad može ići napred. Pod dva, o Valjevu će se odlučivati u Valjevu jer Valjevo nije ničije predgradje i nikada više dovedeni partijski komesari neće donositi ključne odluke o našem gradu. Pod tri, uvešćemo zakonitost , odgovornost i javnost u radu lokalne samouprave i , ustanova i lokalnih javnih preduzeća, da se zna ko , kad , šta , kada , kako radi i koliko to košta. Znamo da Ujedinjeno Valjevo može sve!“ rekao je Ivan Manić.

Na pitanje Vamedie zašto kampanja počinje ranije Manić kaže da u ovoj zemlji o svemu odlučuje samo jedan čovek te i da je kod njega i pogača i nož. „Mi ne smemo sebi da dozvolimo da dočekamo taj datum kad god on bio odredjen, nespremni. Ja  znam da u Srbiji postoji dosta partija i ideja , ali da li negde postoji Svanuće, ja bih voleo da vidim. Ovde je šest organizacije koje su na izborima u decembru osvojili u gradu 36%glasova svojih sugradjana. U istom tom trenutka SNS je samostalno osvojila 41% pa da citiram Matiju Bećkovića – Ćeraćemo se“.

Za sada je pitanje Vamedie ko je kandidat za gradonačelnika ostalo bez odgovora. „Kao ozbiljna grupacija mi smo već razgovarali i doneli sve najbitnije odluke uključujući i raspored i odborničkih mesta i razgovarali o kandidatima za gradonačelnike , a sobzirom da lokalni izbori još nisu zvanično raspisani sačekaćemo da se to dogodi iz više vrlo jasnih razloga i čim se to desi , izbori budu raspisani javnost će biti upoznata sa tim“, odgovorio je Manić.

On je pojasnio da je razgovora bilo sa Valjevskim pokretom otpora , ali da je VPO doneo odluku o samostalnom izlasku na izbore . Istovremeno pregovori o ulasku u koaliciju vodjeni su i sa Dverima. „Želimo VPO puno sreće i imaju naše simpatije i nadamo s e i mi njihove. I Dveri su pozivane na razgovore i zaključak je ovakav kakav sad imate . Sve one grupacije koje su iskreni borci protiv ove nedemokratske i apsolutistističke vlasti su dobro došli ,ali politički pregovori su jako teška stvar“, rekao je Manić koji je ujedno na pitanje da li su otvoreni da se još neka politička grupacija pridruži koaliciji rekao : „Citirao bih u ovom slučaju predsednika SNS-a koji kaže da ne treba žuriti“.

Nemanja Jakovljević DS

Nemanja Jakovljević u ime DS-a objasnio je da se šest organizacija ujedinilo i formiralo koaliciju jer je cilj da Svanuće stigne u naš grad. „Objedinila nas je zabrinutost za naš grad . Ujedinili smo se jer čvrsto verujemo da Valjvci i Valjevke zaslužuju mnogo više od onog što sada imaju. Znamo da u Vajevu postoje ljudi koji iskreno vole svoj grad i da svojim delovanjem unaprede život u ovom gradu. Na nama političarima je da omogućimo da se to i dogodi. Mi danas činimo prvi korak u tom važnom pravcu i poručujemo da Ujedinjeno Valjevo može sve“, rekao je Jakovljević.

Željko Trifunović  Lokalni front

Kako se moglo čuti , šef izbornog štaba pomenute koalicije je Željko Trifunović iz Lokalnog fronta i Zeleno levog fronta koji je naglasio da je kampanja počela pozitivnom porukom te i da koalicija namerava tako i da nastavi. „Kao veliki zaljubljenici u naš grad kreirali smo kampanju u kojoj će glavni junak biti nap grad i njegovi stanovnici i kao takva biće usmerena na budjenje nade u naš grad i život u njemu. Možda smo bili u prethodnom periodu tihi , ali to je iz razloga što smo vredno radili i pripremili se za kampanju. Okupili smo veliki broj aktivista, timove za konkretne aktivnosti, započeli proces obuke kontrolara , osmislili promotivnu kampanju i pripremili program koji ćemo tek predstaviti. Obići ćemo sva sela i organizovati niz aktivnosti na teritoriji grada“, rekao je Trifunović dodavši da svi koji žele mogu da se jave i uključe bilo direjtno bilo preko adrese svanuće.rs.Miloš Milivojević Narodni pokret Srbije

Da je Narodni pokret Srbije član koalicije potvrdio je Miloš Milivojević. „Rezultati prošlih izbora pokazali su da Valjevo može da pobedi lošu vlast, brojevi to pokazuju. Svesni smo da ova kampanja neće biti laka i da izbori nisu demokratski i fer. Već smo videli da ekipe vlasti nasrću na naše parole . Jasno je , to je njihov strah od ovih izbora i gradjana kojima je dosta 12 godian vlasti potrošenih, korumpiranih i nesposobnih ljudi . Jako je važno da gradjani izadju na izbore i olovkom odbrane svoje dostojanstvo“, poručio je Milivojević izrazivši očekivanje da će koalicija odneti pobedu na izborima.Marko NIkolić Novi DSS

Novinare je upravo rečima „Ujedinjeno Valjevo može sve“, pozdravio Marko Nikolić iz Novog DSS-a.“Svanuće je ono što  nam je potrebno jer smo 12 godina svedoci nepotizma, stranačkog zapošljavanja i pada sistema vrednosti. Potrebne su promene i te promene će doneti ljudi koji čine ovu koaliciju. Ti ljudi su ekonomski nezavisni ljudi koji žive od svog rada, pošteni , časni i dostojanstveni. Oni ne žive od politike , ali su spremni da žive i rade u interesu ovog grada. Pred Vama su ljudi koji su spremni da slušaju, čuju i da rade – Ujednijeno Valjevo može sve“, rekao je Nikolić.Jelena Djuranović Novo lice Srbije

Jelena Djuranović kaže da je Novo lice Srbije zapravo sada Novo lice Valjeva. „Ujedinili smo se jer verujemo u naš grad i nameravamo da tako i ostane i da delujemo nakon izbora kroz zajednički odbornički klub. Pred vama su ljudi koji su bili dovoljno odgovorni i hrabri , ali sa jasnom vizijom šta je jedino rešenje za Valjevo, a to je sloga. Nema razlika medju nama i okupljeni smo isključivo oko ideje šta je najbolje za žitelje Valjeva“, rekla je Djuranović.Anja Ristović SSP

„Svanuće je moguće“, poručila je Anja Ristović iz Stranke slobode i pravde. „Verujemo u to, kao što verujemo da ćemo nakon ovih izbora biti najjača politička grupacija u gradu. Za nas je saradnja moguća isključivo samo sa demokratskim i opozicionim predstavnicima kojima gardjani na izborima budu dali dovoljno glasova da predju cenzus i udju u lokalni parlament. Jasno smo se složili da saradnje nema sa SNS-om i raznim formama njihovih koalicionih partnera . Očekijemo pobedu i promenu vlasti , verujemo u našu koaliciju, Valjevo i naše sugradjane“, rekla je Ristović.

 

 

41 comments on “„Svanuće“ donosi koalicija koju čini 6 političkih partija

 1. Ваљевац

  Мој глас иде удруженој опозицији. Удружена опозиција је против ископавања литијума, а СНС СПС за ископавање истог. Мора се створити референдумска атмосфера, ако желите нездраву природу и околину несигурну за нашу децу гласајте за СПС СНС, а ако желите здраву будућност ту је удружена опозиција. Остало су подвале.

  Reply
  1. Милош Марјановић

   opozicija je protiv jer njihove firme neće biti deo ogromnog kolača od posla sa litijumom. Kada i ako se promeni vlast, novi će ugurati svoje firme. Ko je gadljiv na pare?

   Reply
  1. Pobednik

   Sva tri glasaca poranila jutros da ostave komentar podrske? 🤣 Sta je sa Ljubom, njega ste sklonili ili vas covek napustio pre novog poraza na izborima? 🤣

   Reply
 2. Ana Stepanović

  Podržavam ujedinjenje. To smo kao narod i tražili od Vas. Stranke koje su uspele da prevazidju sujetu i da sednu za isti sto pokazale su odgovornost da preuzmu vlast.

  Reply
 3. Ваљево је зрело за промене

  Само заједно за Ваљево! Браво!

  Reply
  1. Boža

   А где је Љуба Радовић? Човек који је у претходном периоду уложио толико труда, времена, живаца, примао шамаре уместо опозиције, трпео свакојаке увреде .. где је он? Ко су сад ови људи? Ја се не сећам да су било шта конкретно против ове власти радили. Ко је Иван Манић? Где је био претходних година? Само се појави пред изборе и после нестане..све јасно

   Reply
   1. Mikan

    Sve mi se čini da su Radovića istisnuli još ranije, onog trenutka kada se Lokalni front unutar sebe podelio. Ne mogu da se ujedine u okviru jedne organizacije, a opstaće sada. Od čega su sastavljeni, pre će se rastati nego što će se čestito sastati. SSP je tu samo da iskoristi tudje glasove.

    Reply
 4. Naprednjak

  To se sve zajedno nekad zvalo „Demokratska stranka“ i tako zajedno okupljene smo vas vec pobedjivali na izborima? 🤣 Hvala vam na sansi da vas tako zajedno okupljene opet razduducimo. 🤣

  Reply
 5. Neko ko zna

  Nema ga „Miculence“ na ovoj vesti ili gde je on u tekstu te tekstove ne komentarise? 🤣

  Reply
 6. Mirko

  Ako su ovi Svanuće , ja bi onda da budem u mraku . Ko bre ovde ima neki kredibilitet? Jeste li im čitali biografije? Au pa ja sam mislio da je opozicija ozbiljna struktura

  Reply
  1. Анонимни

   Коју и какви биографију имају Слободан Гвозденовић, Лазар Гојковић и сви они око њих???

   Reply
 7. Istina

  Одлично, само у две колоне и победа је наша.
  Надамо се да ћемо ускоро имати, бар чисто Ваљево, опрано и умивено како је некада било…
  Надамо се да ће се стати на пут сечи стабала на Дивчибарама и да ће тамо стићи пијаћа вода као и у сва села наше општине.
  Надамо се да ће се стати са градњом солитера у центру града, да ће се регулисати саобраћај у граду, да ће коначно милиција и инспекција почети да раде свој посао за који их грађани плаћају…надамо се и да ће коначно неко предузети мере да се смањи аерозагађење…
  Ако и овога пута буде било сјаши Курта да узјаше Мурта, онда гласам за укидање државе Србије…
  Омладино, испратите ово како треба!

  Reply
  1. Alchajmer

   @ Istina, što sad ne teraš omladinu da pakuje kofere? Zato što i opoziciji treba omladina.
   Ko si ti da glasaš za ukidanje države, što to nisi uradio kad je pola miliona ljudi ostalo bez posla za vreme DS i kad su mladi napuštali zemlju, gledajući šta im se radi roditeljima.
   A najgore je što stalno pokazuješ prezir prema svom narodu i Valjevcima kao da su problemi o kojima pišeš od juče. Nisu, od ranije su, samo se sad naknadno praviš pametan, ili je zaboravnost.
   Nije kasno, pročitaj Desankinu pesmu „Putnik treće klase“, prihvati svoj narod, nemoj samo da ga pljuješ, kritikuješ i teraš tuđu decu iz zemlje. Nije lepo ni mudro u tvojim godinama .

   Reply
   1. Анонимни

    @Alchajmer
    Ne treba opoziciji omladina, Srbiji treba.
    Omladina beži iz Srbije, a posebno iz Valjeva zbog sistema vrednosti koju je uvela ova vlast, a to je da se zaposlenje dobija isključivo preko partijske knjižice.
    Problemi nisu od juče: postoje više decenija, pri čemu su socijalisti, radikali i naprednjaci uglavnom bili na vlasti sve te godine, sa manjim prekidom.
    Obrazovani i stručni, a bez partijske knjižice, su putnici treće klase samo u svojoj državi i u svom gradu, a gde god da odu bivaju više nego prihvaćeni i zašto ne reći, dobro plaćeni!
    Krajnje je vreme da se promene oni koji teraju omladinu odavde! O tome najviše treba da razmisle oni stariji, da bi imao ko da im olakša njihovu starost.

    Reply
   2. Istina

    Šta tebi nije jasno? Ako nemaš kapaciteta da čitaš komentare, onda ne moraš. Sigurno sam pročitao dovoljno koliko mi je potrebno da mogu zaključiti da smo loš narod i da je vreme da se nešto menja. Loši smo postali zahvaljaući režimu Miloševića, Dačića, Vučića i Koštunice. Ako se nešto ne promeni, nestajemo za manje od sto godina. Ako treba, ako neko ponudi, a još imam državljanstvo, glasaću i pre samo da narod normalno živi, a ne da preživljava… Omladini i sad preporučujem, nikog ne tjeram, niti vrednija, ako neće da napravi sistem u državi kakav treba, odmah neka idu tamo gde će posteno da rade i da budu cenjeni. Ovde je bačeno 30 godina života za većinu gradjana, osim bogutana i šlihtara…Sreća te sam se izvukao iz tog pakla.
    Što se tiče prihvatanja svog naroda, ja prihvatam sve dobre ljude i ne pravim razliku ni po veri ni po nacionalnosti…
    Ovde može da se piše šta je kome volja, ali bez vrednija.

    Reply
 8. Dragan

  Oni su napravili koaliciju a nas kritikuju sto pravimo pokret za odbranu od opozicije u koji ce uci i svi iz vlasti i jos neki ljudi s kojima razgovaramo o zajednickom nastupu i podelama funkcija

  Reply
 9. Uslov

  Gradonačelnik mora biti stariji od 50 godina neoženjen da nema familiju,da ima završen Beogradski Univerzitet,da govorim najmanje dva svetska jezika i da voli VALJEVO,takav gradonačelnik nema razloga da krade i grad će da krene garant

  Reply
  1. Анонимни

   @Uslov
   Oženjeni i oni sa familijom imaju razlog da kradu??? Cena slobodnog iznošenja stavova je da svašta može da se napiše i svašta može da se pročita!

   Reply
 10. trojanski konj

  Nema svanuca sa DSS-om. Ko njih vidi kao opoziciju ovoj vlasti i ovom sistemu, s njim nesto ozbiljno nije u redu. Dveri su isto sto i DSS, al bar su vam posteno porucili sta o vama misle.

  Reply
 11. Logika

  Ove stranke su na izborima u decembru prošle godine osvojile zajedno skoro 35% glasova.
  To je ozbiljna brojka i ozbiljan takmac naprednjacima. Imaju ozbiljnu šansu da ih pobede.

  Reply
 12. Dragan

  Prof. Manic je uvek bio tu kad zatreba i on je nas tako da nema potrebe obazirati se na ovu smesnu grupu ljudi. Bice opet ubedeljiva pobeda . Napred SNS i ziveo predsednik Vucic

  Reply
 13. Vaš glasač

  Gradonačelnik mora biti Valjevac a ne od Valjeva,uslov svih uslova ,glasam za vas

  Reply
 14. Pera zdera

  Živeo Vučić. A ovo je ona koalicija protiv nasilja koja se predstavlja sad pod novim imenom neka hvala marinika ne koja kaže da smo genocidni narod, djilasa već viđen sa žutima a ovi šareni i zeleni neka hvala to su svabove organizacije koje vidimo šta rade po evropi. Živeo Vučić sa njim bar znamo na čemu smo. Ovi će da nas prodaju neće nam ni gace ostati.

  Reply
  1. Анонимни

   Vučić je prodao ili dao sve što je moglo da se da, vezano za Kosovo. To što se nije potpisao, eto, jedino to nije uradio!!! Kompletan poraz spoljne politike koju vodi već 12 godina!

   Reply
 15. Pera

  i ti si krao i dobro znaš da jesi,zato ti ovo ne odgovara,Brankovina je idealna a takvi i tebi slični.nikafa neće biti gradonačelnici a cena toga je da su direktori najveći lopovi

  Reply
 16. ekonomista

  Jel ova koalicija za istok ili za zapad? Gledajući po strankama, ne mogu da zaključim, šta Vi mislite?

  Reply
 17. Ankica

  Loša vam je kampanja, loši predlozi i plan. Tako da loša prolaznost ovih svanuce

  Reply
  1. Nušić

   Tako je. Zamisli, traže da se Darko Glišić više ne pita oko Valjeva. Strašno!

   Reply
 18. Mladen

  Samo kad nema bivšeg direktora muzeja,on će odbiti pola glasača ako bude na listi moja familija glasače za Vučića

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.