Valis nemoćan pred osvajačem Kupa

Vaterpolisti Crvene zvezde opravdali su ulogu favorita u susretu osmog kola Super lige Srbije za plasman od 1. – 6. mesta pošto su u Petnici savladali ekipu Valisa sa 14:7, po četvrtinama 3:1, 3:1, 3:1, 5:4.

Valjevci su sasvim solidno parirali osvajaču Kupa u fazi odbrane, ali u napadu nisu uspevali da nađu adekvatna rešenja, pa su Beograđani sa po 3:1 rešili u svoju korist prve tri četvrtine, stekavši veliku prednost od 9:3.

Valis je pokazao veliku želju i karakter, uspevši u zadnjem kvartalu da odigra egal sa Crvenom zvezdom, ali sem časnog poraza nije mogao da izbori bolji rezultat.

Strelci za Valis bili su Bursać tri, Radanović dva, dok su Kovačević i Baucalo dali po jedan gol.

Posle osmog kola Crvena zvezda se bori za što bolju poziciju pred plej of, dok naša ekipa ostaje na šestoj poziciji bez bodova.

Narednog vikenda pred Valjevcima je poslednji, četvrti turnir u Regionalnoj A1 ligi, koji će se odigrati u Beogradu, a „vidre“ će na njemu pokušati da stignu do elite