SPS: Hvala Vučiću – Ostavka Milutinovića

Odbornička grupa SPS-JS još jednom se zahvalila predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću na dovodjenju investitora u naš grad , a istovremeno zatražila od gradonačelnika Gojkovića da sa mesta pomoćnika smeni, ukoliko sam ne podnese ostavku, Miloša Milutinovića zbog prekoračenja ovlašćenja i suprotno zakonu davanja oznake tajnosti dokumentu koji ne može biti tajan.

Šef odborničke grupe SPS-a Djordje Pavlović još jednom se zahvalio predsedniku Vučiću na dovodjenju investitora u Valjevo . „Za svaku je pohvalu činjenica da će u gradu biti otvoreno 500 novih radnih mesta  i mi kao pristojni ljudi kada se učini dobra stvar želimo da pokažemo zahvalnost. Zahvalnost smo pokazali ne samo mi već i gradjani Valjeva, pratili smo drutvene mreže i stavove gradjana. Zahvalnost je čak pokazao i Deda Milorad koji se javno zahvalio predsedniku , ali sramotno je da jedini koji se nije zahvalio jeste Gradski odbor ili povereništvo SNS . Oni se jedini nisu zahvalili i mi se zbog toga predsedniku izvinjavamo i u ime 20 000 ljudi koji su glasali SNS se zahvaljujemo“, rekao je Pavlović.

On je na konferenciji za novinare podsetio na situaciju vezanu za Apotekarski centar i raspravu u Skupštini grada pri čemu je za skupštinskom govornicom pomoćnik gradonačelnika Miloš Milutinović izjavio da ne može reći mnogo o rešavanju ovog problema jer je potpisan Sporazum o tajnosti. „Ja sam odmah zatražio da vidim taj dokument i na sednici ga nisam dobio. Sutradan sam dobio primerak izjave koja je blanko i koju su navodno potpisali članovi Radne grup. Kažem navodno jer je taj dokument mogao biti u stvarnosti drugačiji. Ja sam se potom lično obratio Milutniovću i zatražio overene kopije tog Sporazuma . I dostavljeno je kao dopis i primerak potpisane izjave . Dakle, postupio je u skladu sa onim što je traženo.  U prilogu je i dokument gde se pomoćnik gradonačelnika poziva da je sporazum potpisan u skladu sa zakonom o tajnosti podataka“, rekao je Pavlović i potom novinarima pročitao članove zakona o tome koji dokumenti mogu nositi oznaku tajnosti.

Član 8. tog Zakona kaže da se podaci koji mogu proglasiti tajnim ukoliko se odnose na nacionalnu bezbednost RS, javnu bezbednost, odbrambene, spoljnopolitičke odnose države i slično. „Dalje u Zakonu pojašnjenja se uglavnom odnose i vraćaju na nacionalnu bezbednost, odbranu itd . U konkretnom slučaju jasno se vidi da se podaci koji se odnose na Apotekarsku ustanovu ne odnose na bezbednost države. Prema tome podaci vezani za ovu Ustanovu se ne mogu proglasiti tajnom To Zakon jasno kaže. Radna grupa se pogrešno pozvala na tajnost podataka, potom Radna grupa je donela poslovnik o radu koji je nezakonit jer su njime predvideli sporazum o tajnosti . Treće, članovi Radne grupe su potpisali nezakonitu izjavu o tajnosti podataka. Sada nužno dolazimo do člana 3 tog istog zakona koji kaže da se tajnim podatkom ne smatra podatak koji je označen kao tajna radi prikrivanja krivičnog dela, prekoračenja ovlašćenja ili zloupotrebe službenog položaja itd. Mi ne ulazimo u to da li su štitili podatke zbog ovih navoda zloupotrebe. Mi pozivamo nadležne organe da to istraže i preduzmu odgovarajuće mere prema ovim licima“, rekao je Pavlović.

Pavlović kaže da je Miloš Milutinović prekoračio svoja ovlašćenja i faktički izigrao Skupštinu kao najviši organ vlasti. „Ta Radna grupa je formirana da bi Skupštini pokazala rezultate rada, a praktično je izigrana Skupština. Da li iza svega stoji neznanje mi to ne znamo, ali uvereni smo da pomoćnik Miloš Milutinović zbog objektivne odgovornosti koju ima mora snositi političku odgovornost. Sada govorimo o politici i smatramo da treba časno da podnese ostavku jer je Skupštinu doveo u zabludu , a članove Radne grupe naveo da potpišu nezakonit dokument. U protivnom tražimo od gradonačelnika da istog smeni“, rekao je Pavlović.

Odgovarajući na pitanje Vamedie šta je dalje činjenje ukoliko ostavka ne bude podneta, Pavlović kaže da oni najpre ovim putem traže ostavku gospodina Milutinovića : „Tražićemo da učini javno dostupnim sve podatke i vrlo brzo podnećemo zahtev da nam se dostave materijali sa sednica Radne grupe. Ukoliko niko ne bude reagovao naša je dužnost kao ozbiljnih gradjana, da obavetsimo organe gonjenja i ostale kao što je ministarstvo pravde ,a propisane su velike kazne za kršenje ovih zakona . Nadamo se da do toga neće morati da dodje. On mora snositi političku odgovornost bez daljeg , a pravna će biti regulisana ne neki od ovih načina koje sam izneo“.

Dragan Popović JS je rekao da je Pavlović čak bio blag i otvoreno pozvao PU u Valjevu i tužioca de se uključe direktno u ovaj slučaj. „A evo iz kog razloga. Iz budžeta treba da ode 120 miliona para gradjana Valjeva. Ne može niko da prodje pored ovih institucija , a da se odgovornost ne proveri. Budžet nije kaca sa medom. Neko je napravio propust i neko je odgovoran. Moraju gradjani Valjeva da znaju ko je odgovoran za to. Da li je menadžment ili grad Valjevo napravio propust. A to treba da urade i tužilaštvo i policija . I tražim od njih da istraže kako je došlo do 120 miliona za sada , a taksimetar i dalje kuca . Ta Radna grupa radi šest meseci , a nije rešila problem dežurne apoteke. O čemu mi pričamo? Uveče moramo u Lazarevac po lek. Zar to nije sramota za ovaj grad?“, rekao je Popović.

Popović je rekao da je na Skupštini bilo vidljivo da direktori javnih preduzeća jedno pričaju, a drugo piše u programu, ne odgovaraju na pitanja odbornika dok službenici daju sebi za pravo da „uče“ odbornike. „Bahatost i zamena teza. To je na snazi. Smatra se da odbornici treba da dodju i glasaju i ni očemu da razgovaraju. Izglasajte vi budžet , a mi nemamo o čemu posle da pričamo i radimo šta hoćemo. Mora da se zna ko kosi , a ko vodu nosi“, rekao je Popović.

Vamedia je šefa odbroničke grupe SPS-a Pavlovića upitala i iz kog razloga nije reagovao na povredu člana 99 Poslovnika koji se odnosi na dostojanstvo Skupštine u trenutku kada je odbornik SNS Slobodan Gvozdenović vredjao odbornika Radovića , s obzirom da je u toku zasedanja u više navrata izlazio za govornicu i govorio o dostojanstvu Skupštine.

„Uvek ću se zalagati za dostojanstvo Skupštine, medjutim morate znati da ja imam odredjena ograničenja mogućnosti da na nešto skrenem pažnju. Predsednica Skupštine se tom gospodinu zahvalila. Kako ja dalje dostojanstvo mogu da reklamiram?Ja sam svaki put na sednici reklamirao povredu dostojanstva , ali kada je predsednica Skupštine tako reagovala šta bilo koji odbornik pa i ja dalje mogu da kažem , ako ona kao prva medju odbornicima kaže: Ja vam se zahvaljujem“. Šta ja mogu da kažem? Jedino što možemo da zahtevamo jeste da i predsednicu Skupštine pozovemo na političku odgovornost i o tome ozbiljno razgovaramo na našoj odborničkoj grupi . Ako tako nastavimo i predsednica podržava vredjanje odbornika ukoliko ona nije u stanju da to sankcioniše mislim da vladajuća koalicija ima dovoljno odbornika koji mogu da vrše tu dužnost“, rekao je Pavlović.

46 comments on “SPS: Hvala Vučiću – Ostavka Milutinovića

 1. Milan NN

  A zasto niste kao i svi odbornici odbornickim pitanjem zatrazili dokument, zasto biste vi bili osim svih odbornika?

  Reply
 2. Sramota

  Da nije Vucica narod ne bi video novih fabrika u Valjevu, a pod socijalistima bi se nastavio trend gasenja fabrika kao sto su sa ortacima ugasili i Gradac i ostale firme.

  Reply
 3. Sloboda

  Sama cinjenica da je Djole Milutinovic dobio odbor na upravljanje u Valjevu govori u prilog tome da sps na nivou drzave ne podrzava nastupe ove dvojice ljudi. Cujem da su komentari iz Beograda da Oavlovic pravi vise stete, nego koristi.

  Reply
 4. Anđelka

  Koliko ste vi iz klike SPS-JS-a licemerni, to nije realno! Preko tuđih leđa bi da ućarite neke jeftine političke poene. Sramota.

  Reply
 5. Mima

  Brine vas snaga SNS gospodo iz sps-a? Kako ne shvatate da ste pušteni niz Kolubaru?! Ni Dačić ne može da zaustavi rasulo u odboru.

  Reply
  1. Sveta

   Snagu sns u Valjevu sa Malovićem i Sekulom nema nikakvu.
   Ali Pavlović vam pravi sitnu decu.

   Reply
 6. Tuzno

  E hocu preleteti i ja u sns! Spali smo na to da dajemo bot izjave, pa bolje da idem u sns tamo da budem bot, a ne odbor da mi daje bot saopstenja pohvala i „svaka cast Vucicu“ izjava!

  Reply
 7. Beba

  Zašto vi niste.rešili problem Apoteke dok ste bili na vlasti, pa osnovali radnu grupu i odradili sve transparentno? Svojim nečinjenjem ste doveli do propasti tog preduzeća i nagomilanih dugova. Bolje se pokrijte ušima.

  Reply
 8. Ne vadim

  Nije budzet kaca sa medom, kaze gospodin Popovic? Dobro, objasnite onda gospodine druze Popovicu kako je u tom budzetu u 2020. godini JKP „Vodovod Valjevo“ napravio gubitak od 70 000 000 dinara i da li ce se neko iz redova sps izviniti, posto je direktor bio Djordje Milanovic, vas kandidat za gradonacelnika?

  Reply
 9. Ne vadim 2

  A hoce li ko odgovarati za propust sto je JKP „Toplana“ propustila priliku 2015. da vrati dug robnim rezervama koji se vraca u robi, odnosno, u tonama mazuta, po ceni od 31 dinar, a sada ce morati da placa po duplo vecoj ceni? Pa 2015. nisu naprednjaci bili na vlasti u Valjevu, vec su socijalisti bili, hoce li biti odgovornosti???

  Reply
 10. Teta Nada

  Ne dirajte mi Milosa, on je dobar decko, pravi dzentlmen i bori se kao lav, ljubi ga Teta Nada.

  Reply
  1. Tetkica

   Teta Nado da se nisi malo družila u mraku sa njim? Miloš će svakako da leti, šta god da je radio zasrao je tako i da ne da ostavku neće dugo jer se prosto nije snašao! Nije to za njega. Čekaju ga maline u Brezovicama!

   Reply
 11. КУКУ ЛЕЛЕ

  А шта ће се производити у фабрици страног инвеститора??? То нико не говори, сигурно ИЗНЕНАЂЕЊЕ!!!!
  КУКУ ЛЕЛЕ НАМА. Биће неки каблови сигурно!!!! Имаћемо бар добро уже!

  Reply
  1. Ne budite zli

   Sta god se nude drugovi proizvodilo nas narod ce zaradjivati platu od koje ce ziveti pristojnije, svakako, nego u vreme kad je sps stavljao katance na firme sirom Srbije i nije vam to posao da likujete, samo cete ovako izazvati gnev naroda, a NAROD NAJBOLJE ZNA!!!

   Reply
 12. Maja

  Pričaju nam priče oni koji su naš grad pretvorili u sivilo i sve fabrike zatvorili. Vreme SPS-a je prošlo nećemo vas više!

  Reply
 13. Državni fakultet, ipak

  Botovi i dalje ste glupi. Ne shvatate poentu. Ste culi nekad za ironiju, pod.ebavanje. A da, ne znate jer ste tupi. Ili su komentari naruceni samo da se pise. I da, Pavlovic ima podrsku Bg, o tome ne brinite. Mada i to znate, ali ne mozete sebi da priznate.

  Reply
 14. Dobro obavesten izvor

  Kad vidim da vas narod ne voli, ovde po komentarima, vama se ne isplati da izbori budu sto pre i bolje da imate toliko odbornika pun mandat, jer ako sada, po komentarima i ono sto cujem po gradu i da vam mnogi clanovi otkazuju poslusnost, da prelecu, ako izadjete na neke izbore ovde uskoro, necete imati do deset procenata, a to vam ne bi bas prijalo. Vama bi najvise odgovaralo da se prisljamcite vladajucoj vecini, ali nece vas ni oni sad, jer ste se pokazali vise puta kao partner koji u Valjevu ne igra fer.

  Reply
 15. Gradjanin

  Muka mi od ovih iz SPS a u sve se oni razumeju i oni su najbolji. Pa rodjace sta ste poslednjih 30 godina vi urafili sem sto se slepate uz svaku mogucu vlast igkedate samo svoju korist…

  Reply
 16. Baka Marina

  Ja bih pre pojela svoj glasacki listic, nego da glasam za socijaliste u Valjevu. I to bez da solim!

  Reply
 17. Djole

  Ja ne verujem kad socijalista neki kaze da je lep dan, vec pogledam u nebo da vidim kako je vreme, a kamoli sta drugo.

  Reply
 18. Micika šećer

  O kakvoj li snazi pričate? Sns na lokalu nikada više neće pobediti. Jer lepo piše narod vidi, narod voli Vučića. A ovo ćete videti kad vam dodju izbori kako voli. Zapošljavate svoje prijatelje, sns je već i pre imao posao tako da njima ništa niste ni dali. Izadjite malo na ulicu pa pogledajte kako vas vole. Učite te botove da pišu iste komentare i mislite da ste sav posao završili. Savete vam vode oni koji pišu u grupama gde vas pljuju, poverenik isto. Sns je ugašen u narodu da vam prevedem!

  Reply
  1. E tako

   SNS je pre par meseci uzeo preko 50% na izborima, o cemu vi pricate? Pa SPS ce ispod deset procenata na sledecim izborima u Valjevu, to je jasno i njima i sad idu na sve ili nista, a bice im nista, jer su zasluzili nista.

   Reply
 19. Hvala ti Vucicu

  Xexexe sto volim kad sps odbor u Valjevu botuje za Vucica. 🙂 🙂 🙂

  Reply
 20. Žarko ti pero

  Svaka čast Pavloviću…. Tačno se vidi da je kadar SPS-a Kulturno, argumentovano,…
  Svaka čast u svakom smislu… A radiš dobar posao, potvrdjuje veliki broj botova iz sekte…. Čim su se ovako naložili, znači da si odličan

  Reply
  1. Sloboda

   Pavlovic vise steti partiji, nego sto koristi. SPS ce se u jednom trenutku ograditi od njega.

   Reply
 21. Mira

  Narod se sprda sa socijalistima. Upropastili ste stranku koju vam je Sloba ostavio i verujem da se u grobu prevrce sad.

  Reply
 22. Bot SPS

  Tucko se probudi dodje na posao popije kafu otvori portale i svako jutro u isto vreme, na svaku vest gde se samo i pominje SPS ostavi 20 komentara jedan za drugim. i tako svaki dan, i tako godinama. non stop prica o SPS-u, objavljuje statuse, komentare, pise pisma. Druze Tucko, pa kako ti nije dosadilo? Toliko si opsednut SPS-om? ako nemas sa kime da se dopisujes, pricas, evo nas drug Pavlovic je uvek dostupan za neki razgovor, ne brini, pricace recima koje ti mozes da razumes,na tvom nivou,ali nemoj se vise sam sa sobom svadjati i dopisivati.poludjeces. Ljubi brat-bot SPS-a. :*

  Reply
 23. Da li je moguce

  Mora da ste mnogi brljali u vlasti, kad ste postali sps bot odbor sns-a. Aaaaxaxaxaxaaaa „Bravo Vucicu majstore“. 😀😀😀

  Reply
 24. Asps

  Socijalisti napinju iz letnih zila da nekoga izvedu iz sns na sud, da ne bi se sudilo samo njihovim funkcionerima.

  Reply
 25. Pravda dolazi

  Joj ala smarate. Decenijama na vlasti, sad izigravate neku opoziciju, a svakom postenom olozicionaru pripadne muka od vas.

  Reply
 26. Desa

  Sps je i Valjevu prošlost, čekajte samo nove izbore. Oni su još u šoku zbog dve fabrike.

  Reply
 27. Dušan

  Žao mi je SPS-a, jer Dačić je jedan kul i opušten lik koji diše politiku. Za razliku od njega, koji zna kako da privoli narod na svoju stranu, valjevski socijalisti (plus ovi iz JS-a) više odbijaju narod od sebe nego bilo šta drugo… Krivo im što naprednjaci pobediše prošle godine, pa sad podbadaju kao osice. Ali, parafraziraću izreku, pa reći da tigar ne oseti osice na svojim leđima.

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.