Ivković SSP : Opozicija u Valjevu uspavana

Postoji li opozicija u Valjevu I kako bi opozicione aktivnosti mogle izgledati u Valjevu u narednom periodu , bile su jedna od tema za razgovor sa članom Inicijativnog odbora Stranke slobode I pravde u Valjevu, Brankom Ivkovićem. “Potrebna je potpuna demontaža političkog sistema , a aktivnosti opozicije zavisiće od situacije ove jeseni. Gradjanima ne treba “otvarati oči” , oni već I sami vide kako stoje stvari” , rekao je za Vamediu advokat Ivković.

1 . Nedavno je u Valjevu formiran Inicijativni odbor Stranke slobode i pravde.  Da li je završeno formiranje stranačkih organa, odnosno da li je već izabran predsednik GO ?

Inicijativni odbor SSP Valjevo osnovan je pre samo 3 meseca na sastanku na kom su, između ostalih, prisustvovali i predsednik stranke Dragan Đilas i potpredsednica stranke Marinika Tepić.  Mi još uvek imamo svojstvo Inicijativnog odbora, a očekuje se da će Pravilnik o radu gradskih i opštinskih odbora na nivou cele stranke biti usvojen u najkraćem roku, nakon toga će se pristupiti i formiranju GO SSP Valjevo sa svim njegovim organima.

2. Da li pored administrativnih pitanja trenutno postoje aktivnosti stranke u Valjevu i u kom smislu?

U proteklom periodu otvorili smo prostorije stranke, koje se nalaze u Karađorđevoj ulici 123, osnovana je zvanična stranica IO Valjevo, a skoro svakodnevno se u prostorijama stranke održavaju sastanci i razgovori sa građanima, koji žele da čuju naše ideje, predloge i rešenja u vezi budućnosti našeg grada. Cilj nam je da se što više kvalitetnih i stručnih ljudi aktivno uključi u rad odbora jer je to jedini put da dođemo do osnovnog cilja, a to je smena aktuelne vlasti, koja je našu državu i naš grad svojom nestručnošću, neznanjem i bahatošću dovela na rub propasti.

3. Kako vidite celokupnu opoziciju u Valjevu? Neki tvrde da ipak ne postoji.

Žao mi je što to moram da kažem ali sam mišljenja da takva konstatacija nije daleko od istine. Voleo bih da je drugačije jer u takvim okolnostima verovatno ni ja ne bih sada Vama davao ovaj intervju, već bih se bavio nečim mnogo lepšim od politike. Politika nije moj izbor, niti je izbor drugih članova IO SSP Valjevo, kao što nije izbor većine ostvarenih ljudi u ovom gradu, ali sam uveren da svako od nas više nema prava da sa strane posmatra sve što nam se dešava.

4. Da li je moguće u Valjevu ujediniti opoziciju i po vašem mišljenju koji su to ciljevi ako je moguće?

Cilj okupljanja opozicije mora biti samo jedan – potpuno demontiranje političkog sistema, koji je ovde vladajući već decenijama. Građanima je dosta burazerskih nagodbi, kumovskih dilova, protežiranja određenih interesnih grupacija, poltronisanja vladajućim strukturama u Beogradu ili tamo nekom Ubu… To demontiranje sistema mora pratiti i sistemski rad na ponovnom uspostavljanju devastiranih institucija sa potpuno novim ljudima i ne sme podrazumevati samo puku smenu vlasti. Protekli lokalni izbori u našem gradu su to najbolje pokazali, za vlast su se grčevito borile dve stranke koje su godinama držale vlast u ovom gradu, što dovoljno govori o besmislu u kome se kao društvo i grad nalazimo.

Branko Ivković

5. Neprestani otpor vlasti, poručila je opozicija sa nivoa republike, a postoji li saradnja medju opozicijom, sada je tu i sps, partija koja je do juče bila na vlasti?

Naravno da smo spremni za saradnju sa opozicionim strankama, ali smo vrlo oprezni po tom pitanju, jer smo svi svesni da postoje stranke koje su samo na papiru opozicione, a suštinski su saučesnik vlasti na manje ili više otvoren način. Što se tiče saradnje sa SPS-om moram da budem potpuno otvoren, sa tom strankom svaka saradnja na lokalnom nivou je apsolutno isključena, niti to uopšte može biti predmet razmatranja. Pre nekih dvanaest godina SPS je vraćena na političku scenu Srbije, pogrešnim potezima tadašnje vlasti, što je imalo katastrofalne posledice kako po naš grad tako i po državu u celini. Sada sebe u Valjevu nazivaju “konstruktivnom opozicijom“, što je nepoznat institut čak i priučenim političkim analitičarima, ali nema sumnje da će oni uvek biti tu pri ruci vlastima, što su uvek i činili.

6. Koja su to ključna pitanja od značaja za  Valjevo koja aktuelna vlast ne rešava ili nije izrazila nameru da ih reši?

Spisku svega što nije urađeno i što je nakaradno urađeno nema kraja. Znate, program je lako napisati, možete ga čak i prepisati od nekoga, ali ostaje problem kako ga sprovesti u delo ili još preciznije ko će to učiniti? Osnovni problem ove vlasti je nedostatak stručnih i kvalitetnih ljudi, kako na republičkom tako i na lokalnom nivou, niti su ih imali, niti će ih ikada imati. Prošlo je sasvim dovoljno vremena da pokažu šta sve ne znaju i ne umeju, a nikada neće naučiti. Aerozagađenje, komunalni i urbanistički haos, nenamensko trošenje budžetskih sredstava, zapošljavanje po partijskoj, tazbinskoj i ljubavnoj liniji, pretvaranje gradskih trgova u seoska vašarišta…niz bez kraja! Mi ćemo uraditi ono što možda nije popularno u politici, ali je dobro za naš grad, okupićemo ljude koji su stručni i od ugleda u svojim profesijama, bez obzira da li su članovi stranke ili ne, staćemo iza njihovih ideja i rešenja. Pošto se dugo znamo otkriću Vam jednu malu tajnu, za program iz oblasti kulture već okupljamo tim ljudi sačinjen od glumaca, istoričara umetnosti, pisaca, koji će napraviti detaljan presek stanja i dati rešenja kako da Valjevo vratimo na kulturnu mapu, ne samo Srbije već i regiona. I ono što je bitno da se zna, niko od njih nije član stranke i svako ima bogat CV koji ne treba popunjavati izmišljenim diplomama, zvanjima,  i “dostignućima“. Namera nam je da isto učinimo i u drugim sferama društvenog, socijalnog i privrednog života našeg grada.

7. Kako iskazati otpor, da li su to ponovo neki protesti, možda tribine, šetnje?

To će vreme pokazati, mnogo toga od svega nabrojanog je pokušano u proteklom periodu, ali nije dalo neke opipljive rezultate. Otpor je lična stvar svakog pojedinca i njegove borbe za sebe i svoje bližnje, a ne stvar performansa, niti jalovih tvitova i objava na društvenim mrežama. Smatramo da građanima nema potrebe “otvarati oči“ jer su i oni svesni okolnosti u kojima žive nego im treba dati jasnu alternativu ovoj pošasti.

8. Kako animirati apatične gradjane, šta vam je namera?

Animirati? Zanimljivu reč ste upotrebili… Jedno od njenih značenja u srpskom jeziku je i “probuditi“. Građani Srbije i Valjeva moraju da se probude iz višedecenijskog sna. U međuvremenu neka sebi postave nekoliko pitanja –  kakva je budućnost njihove dece u ovom gradu sa ovakvom vlašću, zbog čega ih školuju i daruju za svaku dobijenu peticu, šta su učinili da ostanu u njihovom gradu svoji na svome? Cilj ove vlasti je jasan, njima naša deca nisu potrebna i trude se da ih razjure po belom svetu, što im očigledno za sada i uspeva. Kome to nije jasno ili ne želi da vidi neka istog momenta klikne na oboreni palac ispod ovog teksta i neka nastavi da uživa u svemu tome… nama će to biti kompliment!

9. I na kraju, ko može biti član SSP? Postoje li neka ograničenja?

Ko pročita ovaj intervju sam će proceniti da li sebe vidi u SSP Valjevo. Nemamo nameru da bilo kome budemo rame za plakanje , nikoga nećemo ubeđivati u našu iskrenost, nikome nećemo ići niz dlaku, nećemo se prepucavati preko društvenih mreža sa političkim protivnicima, ne želimo da dajemo lažna obećanja, pred nama je samo mukotrpna borba da spasemo od našeg grada ono što se spasti može. Ko je spreman za tu borbu, bez kalkulacija i osrvtanja oko sebe, naša vrata su mu otvorena!

27 comments on “Ivković SSP : Opozicija u Valjevu uspavana

 1. Dragica Markovic

  Cekajte zar nije predsednik te stranke ovde u Vakjevu neki Trifunovic? Niste smeli njega da stavite pred kamere ili je liferovan vec?

  Reply
 2. Ko je uzeo pare

  Koliko jadan od nula do podrzavam Dragana Djilas mozes da budes i da jos javno izadjes pred medije i to potvrdis? Cak im se na licu vidi da ih je blam, ali iz nekih razloga to rade.

  Reply
  1. Valjevac

   Vidim tebe nije blam da podrzavas Vucica i Gvozdenovica? Sedi i pojedi sendvic koji su ti udelili za ovaj komentar!

   Reply
  1. Nista vazno

   Ko je od vas troje na fotkici ovde napisao ovaj komentar? 🙂 ja se kladim na „sarmantnog“ gospodina levo. 🙂 Ta stranka je produkt raspadanja demokratske stranke i nasledili ste njihove „tekovine“ i narod vas pamti po zlu i vi niste novi, samo ste igraci za stare i one koji su kompromitovani u narodu.

   Reply
   1. Sin anarhije

    Jedino zlo o kome pricas je oko tebe svaki dan, posto zivis u najvecem selu u Evropi , propalom i opustosenom a to ne vidis …

    Reply
 3. Ostojic

  Sutra cu se isclaniti iz sindikata „Sloga“, jer ovo podrzavanje Dragana Djilasa je prevrsilo svaku meru. Politizovali su sindikat i necu da imam veze sa tim.

  Reply
 4. Анонимни

  Oni pricaju o saradnji sa sps-om kao ne bi,a cekali A V u Divcima u prvim redovima.Smesni ste veoma.
  Pogledajte slike sa doceka iz Divaca.

  Reply
 5. Sasuke Kuromoči

  A gde ste bili bili,90 tih,kada je grmilo i sevali,glasali za Miloševića

  Reply
 6. Neca

  Đilasovci bi nešto kao da urade u Valjevu, a pre mislim da provuku svoje kombinacije i stvore situaciju kao u Šapcu.

  Reply
 7. tanja sajic

  Pametnom dosta. Lepo je covek sve rekao , napokon prava stranka sa pravim ljudima u Valjevu. Tek ce se videti sta ce ovi ljudi uraditi u ovom gradu. BRAVO!

  Reply
 8. Ris

  Ovaj gospodin sa biroa i ova dva bota koji kucaju ove komentare bi mogli da budu malo orginalniji 😁.Ajde moze to malo bolje…..

  Reply
 9. hrabro

  sta ste se botovi uplasili,polako svi ce te na biro kod ovog najaktivnijeg bota sto ovde komentarise,bas bi voleo da vamedia ukine ovakvo komentarisanje,vec da stoje iza svog imena i prezimena a ne iza laznih…

  Reply
 10. Nataša

  Uopšte nije bitno koja je partija u pitanju, bitna je osoba koja želi nešto da uradi. Ako Branko može da napravi ovo o čemu razmišlja, treba ga podržati!

  Reply
 11. Vladica Struja

  Velika podrška iz Grčke, vreme je da se skloni veliki smog koij se nadvio nad Valjevom. Verujem da imate snage da izdržite i okupite stručne ljude i izdržite ove botovske komentare i podmetačine. Sportski pozdrav za Valjevo…

  Reply
 12. Emilija

  Sektasi, jel vam lakse kad se ispraznite💪,pa svaki osnovac vidi propast koju pravite👀💀Znate ko je vase biracko telo. Oni sa 4 razreda skole i kriminalci. To je sns bratija,partija.

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.