“Herkul open”

Нема коментара на “Herkul open”

U Zagrebu je  održan tradicionalni međunarodni turnir u rvanju grčko-rimskim stilom “Herkul open“. U konkurenciji 350 takmičara iz osam zemalja nastupila su i trojica valjevskih rvača u uzrastu pionira, a najuspešniji je bio Uroš Kojić osvojivši zlato u kategoriji do 40 kilograma. Kojić je na putu do zlata ostvario tri efektne pobede, u četvrtfinalu je savladao Poljaka Vojčehovskog, u polufinalu Ugrinovića iz Zmajeva iz Petrovca na Mlavi, dok je u finalu savladao Somborca Grbu.

Mladi valjevski rvač je osvajanjem zlata  odbranio prošlogodišnju titulu, čime je potvrdio veliki talenat. Još dvojica valjevskih rvača nastupila su u Zagrebu, ali nisu uspeli da se umešaju u borbe za medalju. Bojan Andrić (-62kg) je poražen od Papa iz Mađarske, dok je Relja Lukić (-49kg) izgubio od domaćeg predstavnika Matejića. Andrić i Lukić su nastupili u konkurenciji sa starijim takmičarima, te se od njih tek očekuju rezultati u narednom periodu. Valjevski rvači i ovog vikenda nastupaju na međunarodnoj sceni, pošto mlađe takmičare očekuje nastup na turniru u Puli, dok Strahinja Đermanović za vikend sa reprezentacijom Srbije putuje u Španiju, gde ga naredne nedelje očekuje nastup na Evropskom prvenstvu za juniore.