Još jedan državni rekord Maše Cvetković

Na upravo završenom medjunarodnom plivačkom mitingu “ 22. April’ u Banja Luci u sklopu Velike nagrade balkanskih gradova, Sarajevo, Beograd, Banja Luka , Maša Cvetković je dokazala da je u ovom trenutku najbolja plivačica u Srbiji do 12 godine.

U poslednjoj trci takmičenja na 1500 m slobodnim stilom Maša je postavila novi rekord Srbije za devojčice do 12 godinasa vremenom 19.32.33 čto je za 16 sekundi bolje od dosadačnjeg rekorda koji je Nadja Lazarevič postavila 2016 godine i iznosio je 19.48.20

Da napomenemo da Maša već drži  dva nacionalna rekorda za devojcice do 11 godina u istoj disciplini na 1500m u velikim i u malim bazenima.

Na istom takmičenju Maša je osvojila ukupno 5 medalja, 4 zlatne u disciplinama 100, 200m, 400m kraul i 200m ledjnim stilom  i jednu srebrnu medalju u disciplini 100m ledja.

U ukupnom plasmanu zauzela je prvo mesto u kategoriji devojčica 11 i 12 godina i osvojila pehar.