Pobeda Srbijanke, poraz Valjeva

U 17 kolu Prve lige Srbije u odbojci ,odbojkašice Srbijanke su savladale u Užicu ekipu Jedinstva sa 3-0 (25-21)(25-14)(25-23).

Srbijanka je u prva dva seta apsolutno kontrolisala igru, dok je utrećem setu jurila prednost Užičanki i uspela u finišu seta da preokrene rezultat i meč reši sa maksimalnim rezultatom.Ovom pobedom Srbijanka se zadržala na deobi drugog mesta zajedno sa ekipama Beograd i Roda. Srbijanka u suboti sa početkom u 17 časova u hali Student doćekuje Vranje.Tim Valjeva je dočekao lidera prvenstva ekipu Srema i doživeo poraz od 1-3 (25-20)(18-25)(18-25)(13-25) Valjevke su dobro parirale lideru rešivši prvi set u svoju korist.Ipak ključni momenat se desio u trećem setu pri rezultatu 12-11 za domaće kada nisu iskoristili kontru za +2,pa su gošće posle toga iskoristile loš prijem i veliki broj grešaka odbojkašica Valjeva slavivši ubedljivo sa 1-3.Posle ovog poraz Valjevo se nalazi u nezavidnoj situaciji u borbi za opstanak pa na megdan Omladincu u N.Banovci putuju sa imperativom pobede. Najefikasnija kod Valjevki bila je mladi korektor Milica Vuković sa- 12 poena.Sledille su je Čelić i Petović sa po-9,Pantelić-8,Zarić-6,Popović-4 i Iva Jovanović-1 poen.