Srbijanka pobedila Takovo

imageU trećem kolu Prve lige Srbije Srbijanka 014 je savladala dosad neporaženu ekipu Takova iz G.Milanovca rezultatom 3-1(26-24)(25-20)(20-25)(25-15).

Trener Ivović na ovoj utakmici nije mogao da računa na povredjenog tehničara Saru Savić i korektora Anu Mitrović pa je počeo u postavi Nenadović,Blagojević,Petrović,Mijanović,Tomić,Maksimović i libero Bojičić a visok nivo igre održavao je čestim izmenama , tako razigravši sve igračice pa se do pobede došlo možda i lakše nego što se očekivalo.Često su se rotirale Nenadović-Čikoš,Petrović-Doksas,Maksimović-Jerinić,Tomić-Stanković i Mijanović-Aleksić. Prvi set počeo je sjajno za Srbijanku vodstvo od 7-3 ubrzano je povećano na 11-7 ali su gošće uzvratile i preokrenule na 12-13 i maksimalnih 17-20. Ipak sjajne u ovom setu Tomić,Mijanović i Petrović uspele su da prvo izjednače na 20-20 a onda na iskustvo dovedu set na 26-24 za vodstvo od 1-0.Srbijanka je sjano odigrala i drugi set.Brzo vodstvo od 6-2 sjajnom igrom rutinski su održavali bez većih problema Vodile su 18-15, 22-18 i na kraju 25-20 za 2-0 u setovima.Treći set gošće su započele dobrim servisom a domaće lošim prijemom pa je Ivović kod rezultata 1-6 zatražio tajm aut koji ništa nije promenuo u igri jer je Takovo nastavilo da uvećava rezultat 8-14 i 12-20.U tim momentima iz mrtvih ekipu vraćaju Dosas i Maksimović pa Srbijanka prilazi na 19-21.Snage za preokret nije bilo i gošće rešavaju set u svoju korist 20-25 i smanjuju na 2-1. I pak u četvrtom setu sjajnim otvaranjem Srbijanka vodi sa 5-1 a rezultat se posle odlićnih servisa Nenadović povećava na 10-2.Usledilo je i nekoliko uspešnih prolaza Mijanovićeve i blokaova Blagojevićeve pa se stiglo do maksimalnih 15-3.Nedugo zatim već je bilo 20-10 te 25-15 za konačnu pobedu od 3-1.Najviše poena osvojila je Mijanović 14.Tomić-13, Petrović-11.Blagojević-8,Nenadović i Maksimović po 6.Doksas je sakupila 3 a Stanković i Aleksić po 2 poena.Jerinić je osvojila 1 poen.