“Pesniče naroda mog”

imageOdržana je 48. Smotra recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog” u kategorijama: srednji uzrast (od 5. do 8. razreda osnovne škole), mlađi uzrast (od 1. do 4. razreda osnovne škole) i stariji uzrast (srednjoškolci).

Ocenjivačka komisija Smotre radila je u sastavu:

-Dr Miodrag Dešić, profesor Filozofskog fakulteta Beograd
-Verica Rakonjac Pavlović, mr. filoloških nauka
-Jasmina Avramović, glumica iz Beograda

Komisija je pratila kazivanje recitatora i donela je sledeću

ODLUKU:

KATEGORIJA: mlađi uzrast

1. MESTO
LUKIĆ Jana
OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo
Dušan Radović: Lovac i lav
Pedagog: Slavica Đurđević
50 bodova

2. MESTO
RADOJKOVIĆ Vuk
OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj” Kovin
Miroslav Antić: Uzbuna u gradu
Pedagog: Vesna Radmanović
49 bodova

3.MESTO
GRUJIĆ Emilija
OŠ ,,Nikola Tesla” Grocka
Dobrica V. Čolaković: Maskarada
Pedagog: Tatjana Maksimović 48 bodova

IME I PREZIME BODOVI
4. MITRIĆ Biljana
Kulturni centar Kula
Miroslav Antić: Na severnom polu
Pedagog: Slobodan Nogavica i Sabina Zaković 47
5. SABO Rebeka
OŠ ,,Čaki Lajoš” Bačka Topola
Ištvan Erši: Halpagar
Pedagog: Ana Marija Guti 46
6. PERIĆ Veljko
OŠ ,,Dude Jović” Žabari
Grigor Vitez: Sto vukova
Pedagog: Stojan Dimitrijević 45
7. MILOVANKIĆ Iskra
OŠ ,,Dositej Obradović” Niš
Miroslav Antić: Drhtava pesma
Pedagog: Danijela Jovanović 44
8. TANASKOVIĆ Teodor
OŠ ,,Filip Filipović” Voždovac
Ljubivoje Ršumović: Rekoše mi budi pekar
Pedagog: Gorica Đorđević 43
9. MARKOVIĆ David
OŠ ,,Vuk Karadžić” Zvečan
Vladimir Andrić: Daj mi krila jedan krug
Pedagog: Marina Pantović 42

image

KATEGORIJA: srednji uzrast

1. MESTO
SINĐELIĆ Saša
OŠ ,,Jelena Ćetković” Zvezdara
Miroslav Antić: Neko ko će razumeti
Pedagog: Sandra Dragićević
49 bodova

2. MESTO
MIROSAVIĆ Teodora
OŠ ,,Sestre Ilić” Valjevo
Violeta Jović: Primer za zaljubljivanje
Pedagog: Nataša Antonić
48 bodova

3. MESTO
MERŠAK Lora
OŠ ,,Boško Palkovljević Pinki” Stara Pazova
Dobrica Erić: Prkosna pesma
Pedagog: Vidosava Ilić 47 bodova

IME I PREZIME BODOVI
4. DIMITRIJEVIĆ Sofija
OŠ ,,Milica Pavlović” Čačak
Desanka Maksimović: Balkanac
Pedagog: Tanja Đorđević 45
5. ĐUKIĆ SPASOJEVIĆ Srna
OŠ ,,Branko Radičević” Surčin
Miroslav Antić: Roždestvo tvoje (odabrani stihovi)
Pedagog: Beba Cvetković 44
6. RADOSAVLJEVIĆ Marko
OŠ ,,Miloš Marković” Donje Leskovice
Dobrica Erić: Vašar u topoli
Pedagoga: Gordana Jakovljević 43
7. HADŽALIĆ Neira
OŠ ,,Vladimir Perić Valter” Prijepolje
Biljana Stanojević: Običnim rečima rečeno
Pedagog: Dejana Rakonjac 42
8. HORVAT Kamila
OŠ ,,Hunjadi Janoš” Čantavir
Janoš Aranj: Slavuj
Pedagog: Elina Horvat 41
9. ČANČAR Viktor
OŠ ,,Dule Karaklajić” Lazarevac
Vladimir Stojiljković: Čas razrednog starešine
Pedagog: Olgica Maksimović 40

KATEGORIJA: stariji uzrast

1.MESTO
ĐURIĆ Milica
Valjevska gimnazija
Desimir Blagojević: Vidarica
Pedagozi: Vera Vaš i Vida Nikić
50 bodova
2.MESTO
MOROTVANSKI Nikoleta
Gimnazija ,,Dušan Vasiljev” Kikinda
Jožef Atila: Pored Dunava
Pedagog: Hajnalka Tot
49 bodova
3.MESTO
STANKOVIĆ Nikola
Recitatorsku studio ,,Kaliopa” Sremska Mitrovica
Srđan Malešević: San o Sremu
Pedagog: Aleksandar Krstajić 48 bodova

IME I PREZIME BODOVI
4. ĆORIĆ Andrijana
Medicinska škola ,,7. april” Novi Sad
Aleksandar Sergejevič Puškin: Cigani
Pedagog: Dragana Jovičić 47
5. MARINKOVIĆ Stefan
Srednja škola Krupanj
Miroslav Antić: Pisma gospođi Vineti
Pedagog: Zorica Perić 46
6. BUDINSKI Timea
Dom kulture ,,Ruski Krstur” Ruski Krstur
Nepoznati autor: Nisi mi verovao
Pedagog: Ivana Dudaš 45
7. ČEKLANOVIĆ Jana
SMŠ ,,Stevan Mokranjac” Negotin
Miodrag Pavlović: Čim se poklopac spusti
Pedagog: Marija Živković 44
8. KOPRIVICA Staša
Gimnazija Priština – Laplje Selo
Darinka Jevrić: Dečanska zvona
Pedagog: Ana Kostić 42
9. RAKONJAC Jana
Prijepoljska gimnazija
Nina Živančević: Čini mi se
Pedagog: Dženita Rondić 42

 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.