Nova takmičarska sezona za rvače

imageStartovala je takmičarska sezona u Rvačkom klubu Mladost. U Zrenjaninu je održano I kolo Kupa Srbije za juniore u grčko – rimskom stilu.

Nastupilo je 75 rvača iz 22 kluba, a ekipno najbolji bili su juniori Partizana. Nastupila su 3 takmičara valjevske Mladosti, a najuspešniji od naših takmičara bio je Aleksandar Ivković koji je osvojio 3. mesto u kategoriji do 96kg, pobedom nad Ivetić Jankom iz subotičkog Spartaka. U istoj kategoriji blizu medalje bio je i Vuk Lekić, koji je u borbi za bronzu poražen od Dobi Arnisa iz somborskog Radničkog, te se morao zadovoljiti petim mestom. Ivkoviću je ovo debitantska sezona u juniorskoj konkurenciji, dok je Lekiću ovo druga sezona takmičenja u uzrastu juniora, ali prva u ovoj težinskoj kategoriji, s obzirom da se do sada takmičio u kategoriji do 84kg. Treći valjevski takmičar, Luka Pavlović, nastupio je u kategoriji do 74kg, ali nije imao sreće sa žrebom, te nije uspeo da se umeša u borbu za medalju. Pavlovića je nakon startne pobede u četvrtfinalu zaustavio Čolić iz beogradskog Radničkog, koga je kasnije pobedio Erski iz Partizana, pa je Pavlović zauzeo 9. mesto u konkurenciji 16 takmičara