Svetsko prvenstvo u Šotokan karateu

imageU Subotici je održano 23. Svetsko prvenstvo u Šotokan karateu i 8. Svetski "Kohaj " kup u konkurenciji 35 država i više od 2000 takmičara.

Svetsko prvenstvo je počelo nastupom mladje kategorije oba pola pretežno u katama. KK Zvezda za odlazak na prvenstvo finansijski potpomognuta isključivo naporima direktora kluba Duška Sopčića i članovima ( roditeljima) , učestvovalo je sa sedam takmičara Ristić Davor, Milašinovic Djordje, Mladenović Kristina, Radovanović Dorotea, Branković Djordje, Ilić Tamara predvodjeni trenerom Marinom Andrić koja se takmičila u seniorskoj konkurenciji.

image U konkurenciji mini kadeti Branković Djordje je zasluženo osvojio prvo mesto i zlatnu medalju .
U konkurenciji pionira Milašinović Uroš je osvojio drugo mesto i srebrnu medalju.Sve pohvale i za Tamaru Ilić koja je zauzela šesto mesto, kao i kata tim u sastavu Radovanović Dorotea, Mladenović Kristina i Tamara Ilić koje su isto zauzele šesto mesto na Svetskom prvenstvu u Subotici.