OKVA 014 savladao Spartak

imageZa vikend je nastavljeno takmičenje u Prvoj ligi Srbije za odbojkaše. OK VA-014 je gostovao u Subotici odbojkašima Spartaka i uspeo da se revanšira za poraz iz 1. kola, osvojivši sva tri boda. Valjevci su slavili sa 3:0 (25:21 27:25 25:16). U narednom kolu u subotu u Valjevo dolazi ekipa Užica, koja se nalazi na poslednjem mestu na tabeli bez osvojenih bodova.

Ostali rezultati 12. kola:
Jedinstvo (SP) – VGSK 3:0
Niš – Železničar (BG) 3:0
Užice – Borac 0:3
Bukovica Putevi – Klek Srbijašume 3:2
Novi Sad – Kosovska Mitrovica 0:3

„Prethodna godina je kako za celokupan sport u Valjevu, tako i za mušku odbojku bila izuzetno uspešna. Klub je ušao u Prvu ligu, naš cilj je pre svega da obezbedimo opstanak, međutim, posle 12. odigranih utakmica klub je na 5. mestu sa 8 pobeda i 4 poraza, ali teoretski opstanak još nije obezbeđen, jer ispada čak četiri ekipe. Ekipa je mlada, prosek starosti je 21,8 godina, obe pionirske i kadetska ekipa su napravile dobre rezultate, juniorska ekipa sa takmičenjem startuje krajem januara. Svakako, naš san je da se sledeće sezone napadne Super liga, da u Valjevu gostuje Zvezda, Partizan i Vojvodina, jer ovaj grad to zaslužuje, ali veliki problem jesu finansije. Klub je tokom prošle godine rastao, to se videlo iz utakmice u utakmicu. U Subotici je ekipa delovala prilično zrelo, a mladi Nikola Pavlović je odigrao svoju najbolju utakmicu ove sezone, dok je Matija Bobovac doneo preokret u drugom setu. Mislim da na organizacionom nivou treba još da učimo i da se razvijamo, mnoge stvari još uvek radimo ad-hok i tu pre svega vidim svoju odgovornost. Čim obezbedimo opstanak treba veću minutažu dati mlađim igračima, a jednu pionirsku i kadetsku ekipu treba da preuzmu stariji igrači, tu pre svega mislim na Jakovljevića i Šatoru. Znači, da pravimo igrače i da pravimo trenere“, kaže Djordje Milanović direktor kluba