U Valjevu otvorena dva nova vrtića

Nove gradske vrtiće „Mali princ“ i „Palčica“ smeštene u objektu nekadašnje OŠ “Milovan Glišić”, obišla je danas predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić. “Dobro je zato što pravimo nove vrtiće.To je najlepša investicija”, poručila je predsednica parlamenta.

“Posebno mi je drago da danas otvaramo dva vrtića jer sve ovo što gradimo I puteve I objekte sve ima smisla ako u gradu ima dovoljno ljudi da to I koristi. Ova dva vrtića primiće oko 500 dece I potvrda su da su ta deca razlog zbog kog sve radimo. Rekonstrukciju stare Šeste škole finansirali smo sredstvima iz budžeta grada I prenamenom postojećeg objekta uspeli smo da rešimo liste čekanja dece na upis u vrtiće . Veliku zahvalnost dugujemo Fondaciji Novak Djiković koja je finansirala opremanje vrtića tačnije 22 prostorije u kojima će boraviti deca. Ponosan sam na činjenicu da će od sada u Valjevu roditelji koji rade imati gde da ostave svoju decu na čuvanje”, rekao je gradonačelnik Valjeva Lazar Gojković.

  “Drago mi je što je moj dolazak povod otvaranja dva nova vrtića, mislim da je to jedna od najlepših stvari koje kao Srbija u jednom timu možemo da radimo, najvažnije stvari za budućnost. Kada pogledate rezultat našeg zajedničkog rada u poslednjih 11 godina, ultimativno je najvažniji rezultat da smo uspeli da stopu fertiliteta sa 1,43 posto 2012. godine podignemo na 1,6 posto, koliko je 2023. iznosila, i postavili smo ambiciozan zadatak da do 2027. godine podignemo stopu ukupnog fertiliteta na 1,7”, rekla je Ana Brabić.

Ona je, uz reči “svaka čast”, takođe podsrtila i da je novac za opremanje dva nova obdaništa donirala Fondacija Novak Đoković, a reč je o iznosu od preko 18 miliona dinara. Istakla je uz to da se otvaranjem dva nova vrtića u Valjevu rešava problem „lista čekanja“ za upis.

Predsednica Skupštine je podsetila i da su u Valjevu otvorene tri velike investicije, čime su, kako je rekla, “napravili uslove za ostanak ljudi u Valjevu i dolazak ljudi ovde”.

“Verujem da će biti potrebe i za novim vrtićima. Neverovatno je šta smo sve ovde uradili. Nadam se da će uskoro biti izdata upotrebna dozvola za Gerontološki centar, u njega smo uložili 10 miliona evra. Ostaje još da se uradi Opšta bolnica, sportska dvorana, da se završi brza saobraćajnica. Mnogo posla je pred nama”, poručila je Ana Brnabić.

Gradonačelnik Valjeva informisao je predsednicu Skupštine da su se ulaganja u vrtiće u Valjevu povećavala iz godine u godinu.

“Mi u ovom trenutku izdvajamo 848 miliona iz budžeta grada za funkcionisanje Predškolske ustanove . Takodje 2021. Godine uložili smo 5 miliona kao investiciju, 2022. Godine izdvojili smo 12 miliona dinara , 2023..godine izdvojili smo 33 miliona I ove godine ćemo izdvojiti 30 miliona dinara. Ulagali smo I u Centralnu kuhinju koja sada priprema najveći broj obroka u celom Kolubarskom okrugu I potpuno je opremili najsavremenijim uredjajima”, rekao je gradonačelnik Gojković.

On je podsetio da Valjevo očekuje otvaranje još jednog vrtića koji se trenutno gradi pored postojećeg vrtića Bambi.

Pored predsednice Skupštine, vrtiće su obišli i ministarka za brigu o porodici i demografiju Darija Kisić i ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović, kao gradonačelnik Valjeva Lazar Gojković, a mališani su gostima priredili kulturno-umetnički program.

U prvom objektu „Mali princ“ realizovaće se celodnevni program i ovaj vrtić će imati devet grupa sa 200 upisane dece. I u drugom objektu „Palčica“ će se realizovati celodnevni program, a on će imati 13 predškolskih grupa i 270 upisanih mališana.

Do novih valjevskih vrtića došlo se nakon rekonstrukcije objekta stare škole “Milovan Glišić”, čiji đaci nastavu pohađaju u novoj školskoj zgradi.

 

53 comments on “U Valjevu otvorena dva nova vrtića

 1. Zivela Srbija

  Gledao sam prenos, zaista je sve divno, novo i vredice gradu, roditeljima, a najvise toj decici, koja su ko zna kakvih imali muka sa tim gde da provode i kako vreme dok roditelji rade. Zaista je poseban i veliki dan za svakog gradjanina i gradjanku koji vole svoj grad, svoj narod i koji misle dobro svoj deci. Raduj se Valjevo, imas vala i zbog cega.

  Reply
  1. Pitam za druga

   Ja se radujem, a opozicija se pojede ziva sto nemaju sad za sta da napadaju i sto su pricali da nece se ni uraditi ovo? Ja ne znam kako ce preziveti kad stigne gas u Valjevo i smanji aerozagadjenje, o cemu ce onda pricati?

   Reply
 2. Roditelj

  Posebna napomena da je lokalna samouprava dala oko dva miliona evra da se realizuje projekat i svakako da se zahvalimo nekako kao grad Novaku Djokovic, zasluzio je da mu odamo pocast kakvu zasluzuje neko ko nas je na ovako veliki nacin pomogao. Hvala gradu sto brine o deci i sto konacno neko na celu grada resava neke stvari od koji drugi jako dugo godina beze.

  Reply
  1. Joca

   Da, grad je dao te pare, sto pokazuje da su spremni da zagrizu takve projekte. Do sad smo samo moljakali da nam neko da, ovo je grad odvojio sredstva i kapa dole za to, to nisam cuo da se desavalo u mnogim gradovima u Srbiji predhodne decenije.

   Reply
 3. Milena D.

  Ponosna sam na naš grad i na činjenicu da se uz ova dva i ono u Kolubari jedno, u ovoj godini otvaraju tri potpuno nova vrtića i verujem da nismo ni svesni koliko je to bitno za naš grad, koliko će rasteretiti porodice i koliko ćemo srećniji tek biti. Neko će reći da sam pristrasna, ali ovo gledam iz ugla majke koja se raduje iskreno ovakvim stvarima. Svi su drugi ranije samo pričali u prazno, a ovi rade i to je činjenica.

  Reply
 4. Brat

  Bravo i psoeban pozdrav za direktora Radovica. Dobar i divan covek koji zivi svoj posao i koji je pun dan i svaki dan posvecen svom poslu i zaista mi je drago sto se za vreme njegovog mandata kao direktora desavaju ovakve istorijske stvari za oblast predskolskog obrazovanja.

  Reply
  1. Uki

   Milan je divan covek i veliki radnik. Nije lenj i voli to sto radi, ja to cenim i o njemu cujem samo reci dobre.

   Reply
 5. Slava Bogu!

  Danas je dan kad se ujediniti trebamo ujediniti braco i sestre u pohvalama, jer ovo jeste za pohvalu od strane svakog ko je iole mentalno zdrav. Neka su ziva i zdrava nasa decica i da ih se sve vise radja u Valjevu! Slava Bogu!

  Reply
 6. Samo slozno

  U predskolsku ustanovu se ulaze oko 900 miliona dinara za 2024. godinu. To je pola budzeta Grada Valjeva za vreme demokrata. Toliko o tome koliko se napredovalo, svaka cast i samo napred, od mene podrsku imate bez obzira na svakakve glupe price koje plasiraju oni koji ideja nemaju. Gledam po delima, a imate ih!

  Reply
 7. Šiki

  Neka ostane upamćeno da se ova vlast za ovo izborila! Da postoje oni koji su plasirali laži tokom izgradnje i kako ništa neće biti od toga i da postoje oni koji su koji glas gledali da dobiju na poslednjim izborima u decembru govoreći da će vlast da zezne za vrtić? Gde su sada i šta rade? Smišljaju nove podvale?

  Reply
 8. Suzana

  Suze su mi udarile na oci kad sam videla kako to sve lepo izgleda, a ja trudna i shvatam da ne moram da se brinem oko toga sada. Pohvale i samo napred.

  Reply
 9. Drug

  Malo podsećanje da su socijalisti preko tadašnjeg svog ministra obećali novi vrtić za potrebe njihove kampanje u Valjevu, pa su zeznuli? Naprednjaci su ovo odradili od početka do kraja, jer su oni sami vlast na lokalu, a ovo je poduhvat lokala i zato nema mesta uzimanju lovorika od gospodje ministarke, uz dužno poštovanje prema njoj, lepo što je došla, ali kazem neka ostane upisano ovde da zna narod kad možda nekad opet u kampanji počnu preuzimati lovorike socijalisti i za ovo. Socikalistima svako želim dobro i zdravlje, ali zna se ko je ovo uradio, naprednjaci.

  Reply
 10. Mirela

  Sta ce tek u sledecem mandatu uraditi sve Lazar kad je uradio za 4 godine vise, nego pre njega ostali 20 godina u nazad? Srecno Lazare za dalje i imas moj glas.

  Reply
 11. Penzioner

  Sedamdeset je meni godina i ja ne pamtim da se uradilo ovoliko nego kao pod vlascu naprednjaka. Ponosan sam na cinjenicu da im dajem svoju podrsku i glasacemo ih opet svi iz nase kuce.

  Reply
 12. Mileta

  Ovo sto je receno da ce se uraditi jos svasta nesto to me raduje, a i cini mirnim, jer ovi naprednjaci sve sto su rekli to su i uradili.

  Reply
 13. 40-0

  Za Djokovica veliki pozdrav i da mu se zahvalim! Veliki je i pravi je ljudina sto je doprineo da ovo uradimo!

  Reply
 14. Miculence

  Ne znam zašto niko ne najavljuje posetu naše Ane Brnabic? Šteta što nismo ranije znali da je dočekamo. Zašto je toliko skromna? Zašto se kreće kao senka?

  Reply
 15. Jana

  Sjajne vesto za svakog dobronamernog coveka koji ce bez obzira na politicku pripadnost pohvaliti ovako dobre stvari.

  Reply
 16. Zemljak

  Radovic najbolji covek medju direktorima i funkcionerima. Covek iz naroda i pravi na tom mestu gde je.

  Reply
 17. Viki

  Veliki dan za presskolsku ustanovu. Ostace upisano zlatnim slovima u istoriju otvaranje ova dva vrtica i otvaranje za koju nedelju treceg i to sve u jednoj godini u jednom gradu.

  Reply
 18. Ljubica

  Velika i znacajna stvar za malisane nase kao i roditelje!

  Velika zahvalnost gradonacelniku Lazaru Gojkovic.

  Reply
 19. Jelena

  Bas lepa vest narocitu za nase malisane i njihove roditelje.

  Takodje, svaka cast gradonacelniku Valjeva sto je uspeo da se izbori i resi ovaj dugogodisnji problem!

  Reply
 20. Milutin

  Za ovo samo pohvale. Neki su iz opozicije govorili da nece biti vrtica, pa sam sumnjao, ali sad shvatam da ljudi urade to sto kazu i zato ce od mene imati glas i od moje porodice.

  Reply
 21. Dragan

  cestitke ani brnabic sto brine o natalitetu i deci. a za nas velika sramota jer presednik vucic nije hteo da dodje u grad odakle juce opozicija proteruje investitore koji bi da zaposle narod

  Reply
 22. Kratko

  Au botovi al ste se raspisali. Tako se zarađuje e sendvič, svaka čast. Koliko li vas je oz va, a koliko iz sns kol centra da mi je znati?

  Reply
  1. Ђура

   Шта значи патолошка мржња. Тешка је то болест, од ње нема лека. не види се даље од носа.

   Reply
 23. Budimo ljudi

  Nije mi jasno da se na ovoj vesti nakace hejteri i pisu kojekakve gluposti? Vas ne raduje sto je neko uradio dva nova vrtica za nas grad? Sto ga nisu uradili neki pre ovih iz Vuciceve stranke, pa da nesto i napisu, nego ovako samo malo prosipati mrznje?

  Reply
 24. sin anarhije

  Zamislite dve osobe koje su sve ovo napisale, satima razbijajuci glavu kako da sve bude umotano u celofan … a vrtic otvara neko ko nece nikada otici u vrtic …

  Reply
  1. Saban anarhije

   A zamisli tebe kome smeta to sto ljudi pohvalno pisu o otvaranju vrtica i koji misli da neko treba da tera nekog da pise lepe stvari o otvaranju vrtica?

   Reply
 25. sin anarhije

  Ispran ti je mozak , pa te razumem ali tako funkcionise u sekti na vlasti , podmladak sedi i balavi na tastaturi da bi citali takvi kao ti …. ti si jedan od njiovih , pa cu ti na neki nacin oprostiti , jer ocito ne znas sta radis …

  Reply
  1. Saban anarhije

   Jesi ti ateista? To me kopka mesecima, odgovori mi. Drugo, to sto pises, to pokazuje o cemu tvoj mozak zamislja i koja je tvoja polazna osnova, a to sto otkrivas kroz svoje pisanje kao polaznu osnovu, nije zaista vredno nekog divljenja na koje bazdi taj ego koji pkkazujes u komentarima svojim?

   Reply
 26. Buba Mara

  Botovi polako!,da nisu Socijalisti započeli novu šestu od ovog nebi bilo ništa.Zahvaljujete se !,to im je posao da rade i sa naši parama su uradili.Jedino je Djoković dao svoj lični novac i nije bio.

  Reply
  1. Sou

   Ta teza je kao da je za otvaranje vrtica najzasluzniji neko ko je izmislio ciglu ili recimo cement i pesak.

   Reply
 27. Mali ste vi za Ub

  Nego, naprednjaci, je li se završila borba oko toga ko će vam biti kandidat za gradonačelnika? Ko je bliži Ubu -Laza ili direktor bolnice?

  Reply
 28. Случајни пролазник

  „Neverovatno je šta smo sve ovde uradili. „? рече ОНА. А шта је то Влада Србије урадила у Ваљеву од 2012 године?

  Reply
 29. Goran Markovic

  Ko je realan i razmišlja za svoju decu , unuke reći će bravo.X puta sam rekao da su deca carstvo ovog sveta.Imao sam priliku da razgovaram sa roditeljima i decom koja koriste ova dva obdaništa i oduševljeni su.Ali moramvam reći da i deca ,,OPOZICIONARA,, koriste ove vrtiće i koji u ličnom kontaktu kažu ;Pa ovo je zaista fenomenalno.Pokušava se uniziti učešće grada Valjeva gde se dalo maksimum za ovaj prelepi objekta.Pisanje u stilu bravo Nole (Novak Đoković) gde je velika uloga ove fondacije.Da li ste postavili nekada pitanje odkud baš u Valjevu _?Koliko je neko u Drzavi ulozio truda , kao i u gradu da se bas izabere nas Valjevo?Moj posao koji radim veoma često vezan za decu koja su oduševljena kao i njihovi roditelje što su u ovim prelepim prostorijama.Zašto mržnja , zašto su pale vaše ,,jake,, sumnje da se nikada nEće uraditi nešto što je obećano!! Šta će te reći i za obadnište koje se završava u Kolubari 2?Ostavimo decu neka uživaju sa roditeljima , bez straha i za ostale roditelje gde neće imati problema za smeštaj.U tom je poenta bez obzira ko je na vlasti , .ovog puta to je SNS Valjevo , čelnici grada Valjeva gde su svi održali obećanje i,naravno uz pomoć Države.Srećan sam kada kod mene u moju Ustanovu gde radim idođu trudnice , koje kažu;eE ,pa sada neću razmišljati da li će moje dete imati ili ne mesta u Obdaništu.Ostavimo politiku jer ovo što je urađeno je baš pravi pogodak.OBEĆANO URAĐENO.

  Reply
 30. Rade

  sada samo Rio Tinto da krene da kopa i da nam donese boljitak i čistu životnu sredinu i super!!!

  Reply
 31. Milka Šokić

  Prvo za dan grada da otvori predsednik, pa ništa, pa onda juče da otvori predsednik, pa opet ništa, sve smo bili spremili za predsednika i da se jede i pije i balone kad opet ništa, dođe predsednica skupštine i opet nam ne dođe predsednik, možda mu nije ugodno u Valjevu i ima razloga zašto je tako.

  Reply
  1. Pitam za druga

   Jesi to poranio/la da ispises ove gluposti i bacis hejt i tako pokazes da ti je zao sto se otvaraju vrtici ili nisi ni spavao/la od muke sto su vrtici otvoreni, pa neas sta da pljujes?

   Reply
 32. Toša

  Što bi rekla Branka Katiç Dobri su al za šintere!
  Mnogo su se rasprdeli botovi sa hvalospevima,a ne kažu da ih je Vučić ispalio dva puta i da su bačene pare za iće i piće za njegov najavljeni prvi dolazak.
  Važnija je Pambukovica od Valjeva i mogu da primetim da nema velikog ljubitelja dece ,,nevidljivog“

  Reply
 33. Žuti zumbul

  Razumem žute botove da moraju da pljuju i ono što je sveto, za šaku vlasti, samo diži drvlje i kamenje pljuj , laži i ocrni što više možeš. U Brdjanima ste na dva hektara zemlje ŽUTI uradili 6 soba i vrtić non stop prokišnjava, Vidru ste uradili vi ŽUTI sa Socijalistima, RASPADA SE. PIŠITE MALO O TOME STRUČNJACI žuti.

  Reply
 34. Istina

  Obdaništa su na pogrešnim lokacijama. Nema Valjevo intelektualnog kapaciteta već 35 godina da krene u razoj zajednice. Zajednica se smanjuje i sve je u većem blatu u mulju.
  Obdaništa treba da su negde u prirodi, pored sume, reke, a mi to imamo samo sto pored Gradca grade bogutani hacijende…
  Šta vredi kada je Valjevo najzagadjenije u Evropi? Šta vredi kada nema gde da se parkiraju roditelji sa decom…
  Bruka čime se jadan narod oduševljava…

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.