Ivković: Počinjemo kampanju za sledeće izbore

Valjevski pokret otpora započeo je zvanično kampanju za izbore kad god da oni budu raspisani. “Na nacionalnom nivou očigledno ne postoji politička organizacija koja iskreno želi da se suprotstavi ovom zlu, a na lokalu će vrlo brzo neki pokazati svoje pravo lice. Zato ćemo  pred gradjane za izbore izaći sa listom ljudi koji zaista žele promenu”, rekao je izmedju ostalog Branko Ivković , prvi čovek Valjevskog pokreta otpora.

Ivković je na konferenciji za novinare konstatovao da je više nego očigledno da smo i kao država i kao društvo u celini doživeli potpuni kolaps. Isto se može reći i za naš grad koji se nalazi na putu bez povratka.

“Redovni lokalni izbori u Valjevu trebalo bi da se održe polovinom naredne godine ali je vrlo moguće da će isti biti održani već tokom ove jeseni. Pitanje na koje svako od nas mora da odgovori je – da li želimo da se borimo za našu budućnost ili smo se zaista predali beznađu? Možemo mi svaki dan da sedimo ovde i da građanima pričamo o nedelima ove vlasti, kako lažu, kradu, otimaju i skrnave sve ono po čemu je ovaj grad nekada bio poznat ali građani sve to već znaju i bez nas. Apatija je postale naša nacionalna osobina. Moramo biti iskreni i prema sebi i prema građanima – u ovoj državi na nacionalnom nivou ne postoji politička organizacija, koja iskreno želi da se suprostavi ovom zlu. Najveći deo njih je ili napravljen ili kupljen od strane režima, a njihov rad se uglavnom svodi na obično politikanstvo”, rekao je Ivković.

Zato je stav ovog Pokreta da se ovakav politički sistem ne može popraviti već ga moramo graditi iz temelja.

“Mnogi će reći da je ovo što govorimo utopija uz obrazloženje da se sve bitne odluke u ovom društvu decenijama donose u centralama tzv. velikih stranaka ili u stranim ambasadama. Za sve te “neverne Tome“ evo jednog konkretnog primera. Da li neko zaista veruje da je Miloševićev režim pao u jednom danu, tog čuvenog 5. oktobra, ili je njegov pad počeo 1996/97. godine kada je na lokalnim izborima izgubio skoro sve veće gradove u Srbiji, kada su građani skinuli okove u sredinama u kojima žive? Svi znamo kako ovaj zli režim funkcioniše. Ne zove lično Aleksandar Vučić zaposlene u javnim preduzećima, gradskoj upravi i državnim službama da ih ucenjuje i preti. Ne zove on ni ljude koji se bave privatnim poslom da ih ucenjuje slanjem raznih inspekcija. Svi znamo da to čine njegove sluge iz našeg komšiluka! Ti marginalci su pokretačka snaga ovog nakaradnog sistema i njegov najveći oslonac i sve dok ne pokidamo taj lanac ucena i pretnji u sredinama u kojima živimo nećemo se pomeriti sa mrtve tačke. Kada vaspitačica iz npr. Zvončića, referent sa 4. sprata zgrade opštine, vozač iz Vidraka, medicinska sestra iz Doma zdravlja i svi ostali ne budu morali da skupljaju kapilarne glasove, da slikaju glasačke listiće i da strepe od otkaza zbog neposlušnosti lokalnim slugama režima kraj ovom košmaru će biti nadohvat ruke”, naveo je on.

Zbog svega iznetog ovaj Pokret kao jedino rešenje za izlazak iz ovog začaranog kruga vidi to da svi pošteni i časni građani Valjeva, oni koji se neće prodati za šaku srebrnjaka, oni koji “ne moraju“ i koji “smeju“ izađu na naredne lokalne izbore sa jednom listom, lišenom stranačkih dilova i nagodbi na kakve smo navikli u prethodnim decenijama.

“Zato sa ovog mesta danas javno objavljujemo da je Valjevski pokret otpora, prva politička organizacija u celoj državi, koja je u kampanji za naredne lokalne izbore! Pozivamo građane da nam se sami jave, da ne čekaju naš poziv, napravimo zajedno listu kandidata za odbornike sastavljenu od časnih, poštenih i hrabrih ljudi, koji će vratiti slobodu i život  u naš grad!”poručio je Branko Ivković.

Vamedia je Ivkovića upitala o mogućim koalicijama za izbore koje pominje:

„Kako smo mogli da čujemo , pred nama je jedan turbulentan period . Period u kome će svi otkriti svoja prava lica . Za vlast znamo , ali ima tu dosta političkih stranaka, udruženja koji tek treba da otkriju svoje pravo lice . Zato je to pitanje više za njih. Mi smo raspoloženi više za razgovor i dogovor , ali na način na koji smo danas rekli. Sa nekim ko se neće sutra prodati za šaku srebrnjaka i onaj koji neće izdati gradjane Valjeva. Videli smo za ove poslednje izbore da se tu ne zna ni ko je vlast ni ko opozicija. Mi sutra sebi da dopustimo da izadjemo pred gradjane ukaljanog obraza nećemo. Svako neka se izjasni pre izbora . Ovde na lokalu kad se raspišu izbori tad stranke krenu da jure ljude o ulici da stanu na listu i tu na kraju bude jdan bućkuriš da se ne zna ni ko pije ni ko plaća. Mi zato hoćemo da obrnemo stvari. Naš plan je da budemo spremni bez obzira kada oni bili. U svim odborima postoje časni ljudi ali to nije mnogo vredelo jer centrale se na vrhu dogovaraju, otpisuju  potpisuju. Na njihovim konfrencijama pitajte njih hoće li oni sa nama?Mi hoćemo gradjane Valjeva na listi nepodeljene“, rekao je Ivković.

Šta je to što bi moglo motivisati gradjane da izadju u već broju na izbore , bilo je drugo pitanje Vamedie na koje je Ivković odgovorio:

„Za republičke izbore , moram priznati da ne znam. Videli smo kako je prošla skupštinska rasprava i na šta je to ličilo. Ja kao gradjanin to govorim. Što se lokala tiče, mi razgovaramo sa gradjanima. Prethodni izborir su pokazali da Valjevo ima najveći opozicioni kapacitet od svih gradova. Na prošlim izboirma SNS i SPS su imali 49%. Pred nama je izbor, da li ćemo dopustiti da ovaj grad potpuno potone ili ćeo se probuditi i nešto promeniti. Vi ste objavili tekst o prkiranju pre neki dan. Videli smo da su neki povlašćeni , a gradjani u većini nisu i sada oni verovatno pišu kazne nekima , a onda videli smo kako to izgleda. Zato verujem da će se stvari promeniti. Mi ćemo istrajati u tome“.

 

 

13 comments on “Ivković: Počinjemo kampanju za sledeće izbore

 1. Lazni opozicionar

  Ovaj nije opozicija. Da se kladimo da će da izda po nalogu druga P, koju mu je i osnovao lazni pokret. Evo ,danas je 8.februar, videćete posle izbora.

  Reply
 2. Драгиша

  Е ти ћеш да нам помогнеш. Читам шта пишеш по фејсу и срамота ме твоје срамоте.

  Reply
 3. Mica

  Kakvu kampanju možete ponuditi Valjevcima, osim plasiranja laži, na to smo već navikli. Da imate svoj politički program, ne biste se koristili pljuvanjem i lažima. Samo se vi nemojte brinuti o tome kako ćemo mi živeti i bićemo zadovoljni.

  Reply
 4. Istina

  Podrška za organizaciju i iskrene namere.
  Od građana dosta zavisi kako će sve to shvatiti? Da li će se botovi lako odreći svojih primanja…?
  Da smo u blatu i da tonemo, to je očigledno…
  Srećno!

  Reply
  1. sotir

   bot,bot,bot, bratilja, partija, bele strane…. sve su to izlizane fraze koje smo culi od ovog gospodina dok je vodio SSP i njegovih vernih sluga, partijskih drugova. Dakle, da bi neko bio cestit on pre svega mora biti cist pred svima, a gospodin sa slike je sebe vec dovoljno predstavio kao lider SSP partije gde su mu gazde pokazale koliko ga postuju kada ga nisu fermali ni 3%. On ucveljen sto nema podrsku centrale partije osnuje novi pokret jer ima podrsku neke druge partijske centrale a to cemo videti nakon lokalnih izbora za koga doticni radi. Krajnje degutantne objave na svom FB profilu iz dana u dan kao i dosta ruznih reci koje upotrebljava u svakodnevnom politickom obracanju putem medija mu nece doneti nikakvu politicku korist jer je svima muka od onih koji sve i svja znaju na ovom svetu a upravo je gospodin Ivkovic jedan od onih koji sve zna na ovoj planeti.

   Reply
 5. Anka

  Sa kakvom li vi kampanjom i programom krecete u napad? Sve ono sto objavljujete po drustvenim mrezama je cista smejurija.

  Reply
 6. Dragan

  presednik je rekao da moze da vas bude i 5 miliona. i dzabe vam je jer vam necemo dati vlast

  Reply
 7. Znam sve

  ovaj covek dok je bio u SSP nije mogao ocima da gleda ni jednog koalicionog partnera,pretvarao se samo da bi zgrabio skupstinsku fotelju ,kad je tu izduvao I kad ga je djilas pusti bez jedne vece funkcije u stranci on kao napusti,I osnuje svoju stranku jer tu moze sam da radi sta hoce.doduse I nema neko clanstvo pa mora da poziva ovako ljude.

  Reply
 8. Perica

  Ove moralne gromade će da pričaju o spasavanju. Izgleda da im se broj klijenata u advokaturi smanjio, pa moraju da se bore za neke funkcije misleći da prevare Valjeve. Branko Ivković, otac troje dece i Anđelka će da pričaju nekom o moralu. Joj majko moja. Statistička greška, eto šta ćete biti.

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.