Valjevski pokret otpora : Grad na putu nestanka

Osvrt na 2022. godinu u Saopštenju za javnost dao je Valjevski pokret otpora. Saopštenje prenosimo u celosti:

„Na samom kraju 2022. godine možemo konstatovati da se ona ne razlikuje od bilo koje druge u prethodnoj deceniji. I dalje smo grad laži i ucena, nameštenih kumovskih tendera, divlje gradnje, infrastrukturne mreže na nivou srednjeg veka, vašarskih svečanosti svake vrste, neprikosnoveni smo “šampioni“ u zagađenosti vazduha, valjevske reke su otvorene kanalizacione cevi, nastavljeno je pustošenje u Parku Pećina, nestručna rukovodstva javnih preduzeća svoju nesposobnost bestidno pokrivaju vrtoglavim podizanjem cena usluga na štetu građana… Ova vlast, svesno i planski, uništava sve ono po čemu je naš grad bio prepoznatljiv, a njen krajnji cilj je da sve slobodne ljude otera odavde i uživa u blagodetima robovsko – parazitskog sistema koji je uspostavila. Kad na sve to dodamo činjenicu da građana Valjeva, po prvim rezulatima popisa, ima oko 8000 manje u odnosu na prethodni popis možemo konstatovati da je naš grad na putu nestanka!

Budimo iskreni, sve što ste do sada pročitali već ste i sami znali, zar ne? I baš zato što sve to znamo, vidimo i osećamo neophodno je da konačno nađemo odgovore na nekoliko ključnih pitanja:

 • Šta je svako od nas učinio da zaustavi točak propasti i ludila u kome živimo?
 • Do kada ćemo tražiti izgovore za naše nečinjenje i bežanje od odgovornosti za budućnost našeg grada?
 • Da li smo i sami postali njihovi saučesnici time što pristajemo na rušilački pir ove vlasti?
 • I na kraju, od koga drugog očekujemo da spase naš grad od sigurne propasti ako mi nećemo? Da li ćemo konačno reći DOSTA krađi, bahatosti, lažima i ucenama ili smo se već predali i prepustili stihiji?

Dok tragamo za odgovorima na ova pitanja ostaje nam nada da ćemo se, u godini koja dolazi, konačno pokrenuti da jednog dana ne bi crveneli pred našom decom, kojoj našom apatijom i pristajanjem na zlo, oduzimamo šansu i pravo da imaju život dostojan čoveka u gradu u kome su rođeni!

Svim građanima Valjeva u narednoj 2023. godini želimo puno zdravlja i sreće, koja već odavno ne stanuje ovde…

VALjEVSKI POKRET OTPORA“

23 comments on “Valjevski pokret otpora : Grad na putu nestanka

 1. Da da bas tako

  Saopstenje napisano iz Beograda koje nema veze sa Valjevom, vec je sablon za svaki grad i izmenjena samo rec na kraju gde cestitaju praznike. Toliko vas briga za grad i toliko vam je bilo tesko da sami nesto napisete.

  Reply
 2. Kralj je GO

  Ko je doveo pomocnog trenera nije dangubio. Kako kaze ona narodna .. ko te kleo nije dangubio…

  Reply
 3. Ja volim Valjevo

  Valjevo je bilo nekada prepoznatljivo po javašluku i nebrizi, a ta slika se polako ali sigurno menja. Nekima to ne odgovara, upravo zato što pomenuti javašluk nije na meniju.

  Reply
 4. Marijola

  Kako neko može reći da „Ova“ vlast svesno i planski uništava naš grad. Osvrnite se oko sebe i vidite sta je sve postignuto u ovoj godini i šta je sve učinjeno za naš grad. „Ova“ vlast unapredjuje grad i vodi nas u bolju budućnost. Osvrnite se na to kakav je dom za stare napravljen, posadjene nove sadnice u parku Pećina, i zaštićena šuma od bolesti korenovog sistema i još mnogo toga je uradjeno u ovoj godini. A u narednoj godini će još više uspeha biti.

  Reply
 5. Ruza

  Sve se radi po Zakonu i namestanja nema kao kod prethodnih vlasti! Vodovod se preporodio od kad je Pavlovic otisao!

  Reply
 6. Zoraja

  Sa ovom vlašću grad je procvetao, dobio je dosta toga inovativnog, a i vreme pred nama će pokazat napredak.

  Reply
 7. Goca

  Mnogo se radi u Valjevu, dobrih stvari. Samo sto ne žele neki ljudi da priznaju to. Jer ih boli sto je neko rešio da se bori za Valjevo.

  Reply
 8. Ana

  Nije vazno sta se prica vec ko je to rekao. Nasi sugradjani odlicno znaju ko stoji iza ovih reci i koliko je autore teksta briga za Valjevo. Realni ljudi znaju koliko se u grad ulaze u poslednje vreme i koliko projekata, koliko firmi, koliko stvari je dobro uradjeno, na onim manje sposobnim je da kritikuju, ali dela govore…

  Reply
 9. Branko

  Ljudi moji čitajući ovu vest,i negativne komentare opozicije po pitanju Valjeva,da sam neko ko ne živi u gradu ,imao BiH utisak da je Valjevo preživelo apokalipsu,pa sram vas bre bilo,pa jeste li sanjali o brzoj saobraćajnici,o završenom gerentološkom centru,o dovođenju gasa u grad,dva jaka investitora plus novi pogon Gorenja,završena ulica Vuka Karadžića,nova industrijska zona povezana saobraćajnicom,rekonstrukcija šeste škole i prelazak u novo obdanište,završetak i puštanje u rad nove šeste škole,asvaltiranja gradskih i seoskih ulica…..Otporaši sedi jedan

  Reply
 10. Tanja

  Bespotrebna priča i pljuvanje, pa ovaj grad je krenuo sa napretkom upravo sa novim rukovodstvo… Koliko znate, toliko i pričate, a od činjenica ni traga ni glasa…

  Reply
 11. Vida

  Prvo, ovo vi zovete saopštenje, smešno! Drugo, kada biste samo želeli da se osvrnete i pogledate šta je sve urađeno kako u selima, tako i u gradu, imali biste šta da vidite. Vi pričate o nečemu, stvarno sramota!

  Reply
 12. Teodora

  Zasto u tekstu niste napisali sta je sve dobro u proteklom periodu uradjeno u Valjevu? Situacija nije sjajna, istina, ali nije nigde. Ako pogledamo realno, gde smo bili a gde smo sada? Mislim da infrastrukturu ne treba uporedjivati sa periodom kada je opozicija harala, krala, otimala. I naravno, Valjevu ostavila dugove do guse. I sada vam ne valja vlast koja na sve to punom parom radi i gradi.

  Reply
 13. Mikula

  Ja sada kada bih vam napisao jednu narodnu izreku koja se koristi u mom selu, moj komentar zbog vulgarnosti ne bi bio objavljen, vi razmislite koja je to narodna izreka za one ljude kojima sve smeta i nista nije po volji. No da se vratimo na temu. Pre svega mi nije jasno odakle vama pravo da govorite o poštenju a do juce ste bili u stranci sa Marinikom Tepic i Draganom Djilasom, to pod broj 1. A juce smo od Dejana Bulatovica culi sve o njihovom postenju, to je sto se toga tice.
  Što se ostalih stavki tice nisam nesto primetio da ste vi ucinili da se stanje u nasem gradu poboljsa, ako se neracuna to sto ste se borili za fotelju, odbornicka, skupstinska pa i ministarska mesta. Ako se racuna, vi ste dali sve od sebe da se fotelje docepate to je tacno. Samo i to vaše sve na izborima je bilo malo, jadno i bedno, na nivou statisticke greške. Van toga nisam video da ste vi bar zasadili 1 drvo, dok je lokalna vlast u ovoj godini zasadila preko 100, takodje nisam primetio da ste izašli iz svojih luksuznih automobila i krenuli peske kako bi manje zagadjenje pravili. Nisam primetio da ste pozvali gradjane da predju na ekoloski prihvatljivo grejanje, dok je grad i drzava dala subvencije za ugradnju stolarije, fasade, kotlova na bio masu. I vi opet kritikujete lokalnu vlast! Još mi je smesnije kada procitam ovu vašu zamerku o divljoj gradnji, a vecina clanova vašeg (malog pokreta( ali dobro probranog)) je kupila stanove u novogradnji u poslednje 2 godine u suvom centru grada. Vidim da vam smetaju i svecanosti i vašeri kako ih vi nazivate, i to bi ste gradjanima da zabranite, a ja sam licno na cvarkijadi na desnoj obali reke kolubare sreo cenjenog Branka Ivkovica. Pa me zanima da li je ovaj tekst neka nova obmana gradana, i pokusaj da se na vas skrene paznja, posto za 3 meseca stekli ste 12 novih pristalica ili o cemu je rec?

  Reply
 14. Otporaš

  Bravo 👏👏👏👏 otporaši opet će to biti masovan pokret kao nekada što je bio

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.