Predstavnici stranaka u Skupštini za Vamediu – Utisci i očekivanja

Svoje utiske o godini na izmaku i očekivanja od naredne godine za Vamediu su dali stranački predstavnici u Skupštini grada.

Radojica Rstić SNS:

Teška godina je iza nas, možda najteža do sada. Bila je ovo godina u kojoj smo se borili protiv nevidljivog neprijatelja, a to je uvek najteže. Na žalost ovo je bila godina u kojoj smo izgubili veliki broj naših sugradjana upravo kao posledicu korona virusa. Zahvalan sam svim našim zdravstvenim radnicima  na naporu koji ulažu . I ne samo njima već i svim gradjanima koji su svojim gestom , odgovornim ponašanjem pokazivali da se možemo izboriti. Zato je utisak i donacija privrednika, utisak za mene je i razumevanje koje su gradjani pokazali. Država je pomogla privatnom sektoru što je takodje omogućilo da se privreda ovog grada održi. Videli smo i čuli da će se ta ulaganja u naš grad nastaviti i to su dobre vesti za narednu godinu. To očekujem u sledećoj godini da radimo još više i damo sve od sebe da ovo bude grad srećnih i zadovoljnih ljudi. I dalje u nama ima optimizma , snage i volje i očekujem da sve to da vidljive rezultate u sledećoj godini. Svim gradjanima Valjeva želim srećnu Novu godinu i u njoj pre svega zdravlja.

Djordje Pavlović SPS:

Ova godina nam je promenila perspektivu. Najvažnije je bilo sacuvati ljudske zivote, zdravlje i radna mesta. U 2021. godini ocekujem da se bolje cujemo, vise razumemo i cesce radujemo. Svim gradjanima Valjeva zelim srecnu i uspešnu novu 2021. godinu!

Nebojša Tadić SPAS:

Bila je ovo vrlo teška godina naročito za privatni sektor i preduzetnike . Prvi put u istoriji država je pomogla taj sektor , pomogla kako tako, možda nedovoljno , ali ipak pomoć. Sa druge strane svi bismo želeli da ovu godinu zaboravimo i učinimo jednom status quo situacijom i da sami predstavimo sebi da smo je prespavali. Mislim da će naredna godina biti još teža jer moramo da platimo ono što smo u ovoj godini potrošili, a nismo zaradili. Videćemo , ako prodjemo na isti način kao ove godine da bar napravimo temelj za sledeću godinu. Pretpostavljam da će biti isto teško.

Miroslav Tomić POKS:

Pa ove godine svakako glavno obeležje je pandemija korona virusa pa samim tim i moj najjači utisak za ovu godinu. Što se tiče politike tu je bitno reći da sa ovim izborima ništa novo nije doneto, ostao je isti sistem, bez promene. Teško je boriti se u ovakvom sistemu.  Ne očekujem ništa zanačajno ni od naredne godine u smislu nekih promena. Narod se polako okreće i shvata da ovaj sistem nije dobar , ali mi ćemo se truditi da se njihovo budjenje svesti ubrza i da se stvari promene . Srećna svima Nova godina , sve najbolje!

Dragan Popović Pop  JS:

Teško je bilo šta reći o ovoj godin s obzirom na ovu zdravstevnu situaciju , na epidemiju. Tu bilo ko da je bio na vlasti ne bi mogao da se odmah orijentiše, sve se brzo desilo. Ceo svet je pogodjen. Mnoge stvari su morale das e zaustave. Činjenica je da je država dosta stvari nastavila da radi. Kod nas nažalost nije se ništa dešavalo jer je bilo prečih poslova. Očekivali mo pomoć od republike , svi znaju u kakvoj je grad situaciji. Priča se svake godine da će sledeće godine biti bolje. Ako se država ne ukjuči kao u drugim gradovima preko Kancelarije za javna ulaganja mi sami nećemo moći da napredujemo. Po podacima koje imam Valjevo je u odnosu na poslednji popis manje za 10 000 stanovnika i Valjevo bi moralo, nebitno ko je na vlasti , da se time ozbiljno pozabavi. Jer mi smo grad staraca. Šta se gradi u Valjevu? Pa starački domovi, eno jedan u Gradcu, drugi je skoro završen prema Obilaznici, imam informaciju da će još jedan biti uradjen. Eto ako država se ne uključi , ne očekujem da će biti mnogo bolje .

Ljubomir Radović Lokalni front:

Evo sam budžet koji smo usvojili za narednu godinu nešto govori. Ovo je jedan od realnijih budžeta koje smo imali do sada, ali opet budžet koji ne uključuje gradjane. To govori o nastavku stila vladanja koji smo imali prethodnih godina. Opet iste greške. Gradjani nisu mogli da učestvuju u donošenje odluke. To je ujedno i moj utisak za ovu godinu da gradjani nisu dovoljno uključeni. Najveći utisak jeste korona virus koji je mnogo uticao na naš život. Čini mi se da nismo kao grad adekvatno odgovorili na to da pomognemo našim sugradjania u novonastaloj situaciji. Ne očekujem puno od ovog skupštinskog saziva ni za narednu godinu. Čak smatram da i oni ljudi koji se zalažu za demokratizaciju vlasti ne mogu da se izbore jer imaju snažne naloge sa republičkog nivoa . Zato ne verujem da će doći do odredjenog poboljšanja.

28 comments on “Predstavnici stranaka u Skupštini za Vamediu – Utisci i očekivanja

 1. Milan NN

  Bez nekog okolisanja moram da kazem da je opet najbolju stranka medju svim ovde intervjuisanim, ipak sns i moja podrska je veca iz godine u godinu.

  Reply
 2. Sta se lozis

  Pavlovic se mnogo pretrgao, samo dve-tri recenice. Toliko ga zanimaju gradjani Valjeva, pa im se i obratio onako kako ga i zanimaju.

  Reply
 3. Dragica Markovic

  Radoica, samo napred i nemoj da te opterecuje sto te hejtuje par ljudi stalno potpisujuci se pod raznim imenima. Ti si na celu odbornika najvece stranke i prirodno je da te napadaju, hteo si to o sad guraj samo napred.

  Reply
 4. Doktor K.

  Citam ovaj tekst i ne verujem da nakon desetak meseci ovog zla, jedino se Radoica Rstic od ove ekipe zahvalio zdravstvenim radnicima??? Nisam ljubitelj licnosti pomenutog gospodina i njegove stranke, ali nakon ovog teksta cu se kao zdravstveni radnik zapitati i mozda i promenim misljenje o sns i pocnem da ih podrzavam. Ostali su me bas razocarali.

  Reply
 5. Mile

  Nesto Radoica iz Tubica brzinski osedeo,preko noci sto se kaze,pa nije ni cudo jer je velika lova u pitanju,covek radi za sebe i po tome je poznat.

  Reply
  1. Dragica Markovic

   Mile, ne budi takav. Covek sa sedom kosom dobije na mudrosti, a svakako se vidi da je Raodica kako koja godina sve dominantniji u Parlamentu lokalnom i pocistio je patos sa Pavlovicem u vise navrata.

   Reply
    1. Teta Nada

     Zasto vredjate nekoga samo zato sto je rodom iz Tubica ili bilo kog sela u Srbiji? Pa i Tesla je rodom sa sela, vecina nasih istorijskih licnosti je rodom sa sela i taj “geografski rasizam” je jako los i stamite se toga.

     Reply
    2. I ja izedam sendvic

     Naprednjake zovu sendvicarima, a demokrate zutim lopovima, a socijaliste crvenom bandom. Sta je onda lose u tim sendvicima?

     Reply
 6. Gospodin X

  Moj utisak je odlazak nekih likova na svim stranama sa politicke scene u istoriju. Generalno, mnogo se toga desilo, godina je jaka bas bila, bilo da je negativno i bilo da je negativno. Lekarima i svima koji su podneli zrtve tokom ove pandemije zelim sve najbolje. Sto se tice politike, moj glas jos uvek ide naprednjacima, jer volim Vucica, a o lokalnima jos nisam nesto razmisljao, nema tu nekoga ko me posebno veseli, ali videcemo, mozda se od ove sadasnje garniture rodi neko ko ce biti vredniji paznje, posto ranija garnitura nije bas opravdala ocekivanja. Medjutim, Lazar je dobar momak, cujem da je Jelena Lekic sad sef stranke u Valjevu i hajde da kazemo da sam optimista. Sugradjanima zelim zdravlja i srece u sledecoj godini. Volite se ljudi!

  Reply
 7. Uvek sam bio veran

  Socijalisti su pod Djoletom kao predlogom za gradonacelnika razocarenje veka, a ne godine. Ocekivao sam da cemo nesto da uradimo i na sva zvona je islo medju nas da cemo pobediti naprednjake, svi su pricali u tom pravcu, cak smo pre izbora dogovorili gde ce ko da bude i na kojoj poziciji umesto naprednjaka, kad ono desi se da naprednjaci uzese vise nego prosli put. To me bas deprimiralo i povukao sam se u sebe. Zvali su me posle izbora da dodjem, nisam hteo i sve nesto razmisljam da odem i da se isclanim. Bas sam potonuo nakon poraza od naprednjaka.

  Reply
 8. Petar

  Teška godina je iza nas. Krucijalne promene su se dogodile u Valjevu. Sigurna sam da će naš grad, sa novim ljudima na čelu, naredovati u svakom smislu. SPS kadar nas je ojadio….

  Reply
 9. Miljana

  Ahaha, Pavlović bi da se bolje čuje, hit, k’o da ima šta pametno da kaže. 😀 Sve pohvale gospodinu Rstiću za rad i neka tako nastavi, verujem da zajedničkim radom i trudom možemo imati dobre rezultate na svim poljima 2021. godine.

  Reply
 10. Đorđe

  SNS je uspela u situaciji kada korona virus remeti ekononske tokove da obezbedi funkcionisanje države,grada, da svakog proizvoda ima, da se sačuvaju radna mesta. Nova gradska vlast rešava probleme Valjeva, i g. Rstić je u pravu kada kaže da nas 2021 očekuju lepe vesti i realizacija projekata.

  Reply
  1. Sps prop'o

   Koga da menja kad su ovi mladji vec zaposeli na celo stranke u Valjevu, a vec su okarakterisani kao negativci? Sta sad sps i koga da stavi na celo stranke? Pavlovic i Milanovic se bore za poziciju sefa stranke, to se vidi iz aviona i Pavlovic svaku sansu koristi da izadje za govornicu, da objasni da je on nesto nacitan, ali nespretno to radi, ko pazljivo slusa Skupstinu, videce da je i tokom sednice kontradiktoran sebi, a kamoli sta drugo. Milanovic deluje da se vec povukao, verovatno ga i blam sto se blamirao dzaba u kampanji, a sad je na klupi. Ne znam, sta god, ali sps-u u Valjevu se ne pise dobro, kako su poceli da unistavaju odbor. Svaki drugi govor Pavlovicev dovede do toga da sps ostane bez nekog simpatizera ili clana.

   Reply
 11. Diplomac

  Svaka čast Radoici,vidi se da je radio na sebi, novo odelo i laže još strašnije i još više uzima za sebe

  Reply
  1. Lsd

   I za svoju zenu i svoju decu,zeni otvorio za agenciju za registraciju vozila itd,a mali Radojica vozi dzipa,malo li je

   Reply
 12. Milan NN

  Sta njemu zamerate, osim cinjenice da se covek dobro oblaci? Sta fali sto ima ukus za odelo, ne nosi sest brojeva veca odela kao Dacic i Bajatovic recimo, posto sam imak prilike da se uzasavam uzivo nad tim prizorom i cak sam video da Bajatovic ne sece ni nokte, a onolike plate i primanja ima.

  Reply
  1. Cirkus

   Ništa mu ne zameramo.Ništa baš ništa. Samo jednu malu i nebitnu činjenicu da je isteran iz policije zbog krivičnog dela, falsifikovanja. I nešto sitno oko rada humanitarnih organizacija. Inače ništa više

   Reply
 13. odbornik iz suprtonog tabora

  Kako misli sef odbornicke grupe Pavlovic da se “bolje cujemo”?! Pa majstore, imate skupstinsku sednicu i idealnu priliku da saljete politicke strelice vasim glasacima ali vi to za sada ne koristite i zaista je sramota da vi kao stranka koja ja dobila 10 000 glasova i ima 14 odbornika na Skupstini vas bude 10-11 a vec na pola skupstine broj odbornika SPS-a bude od 6-8, zaista sramno da se tako ponasate i postujete vase glasace koji su vam dali glas da budete njihovi predstavnici u lokalnoj skupstini da ucestvujete u radu, predlazete i kritikujete a ne da vec nakon 3 sata zasedanja pola odbornika vam zbrise sa sednice, upisu se da su prisutni da pokupe dnevnice i cao.

  Reply
 14. Sin anarhije

  Neverovatan broj sns botova visi po portalu koji ocito predstavlja smetnju vladajucim radikalima cija je popularnost SPALA na 29 odsto izlapelih penzionera i sendvicara koji ma je dovoljno 30 hiljada mesecno , jer uvek imaju svoje rodno selo u koga im ne pada na pamet da se vrate … e, zato je V aljevo najvece selo u Evropi -….

  Reply
 15. dragan

  bivsi policajac izbacen iz policije zbog falsifikovanja diplome radoica rstic u projektu nevidljiva deca bio glavni prvi saradnik pomocnog trenera napred botovi branite ga nicija do zore nije gorila a nece ni vasa botovi

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.