IZBORI 2020 Novi tim, novi sistem, projekti i fer plej

*Izbori 2020*

„Rodjen sam i živim u Valjevu i Valjevo mora biti grad u kom se projekti realizuju i grad koji se razvija. Imamo tu novu šansu i treba da je iskoristimo“, rekao je kandidat za gradonačelnika i nosilac liste SNS-a Lazar Gojković izražavajući nadu da novi tim, kao i sportu, donosi promenu na bolje.

„Vrlo brzo kreću pripremni radovi za početak izgradnje saobraćajnice Iverak –Lajkovac u dužini od 17,5 km koja nas povezuje sa autoputem Miloš Veliki, otvara nas ka Srbiji i investitorima. Uporedo sa tim radićemo i ulicu u industrijskoj zoni u dužini od 2,5 km . Sve nam to donosi nova radna mesta  i mogućnost da mladi ostanu u Valjevu. Posle više od 10 godina završićemo Gerontološki centar , imao sam priliku da vidim projekat , podrazumeva 100 mesta za stara lica i 30 mesta za lica na dnevnom boravku. Tu je i faza projektovanja rekonstrukcije valjevske bolnice kako bi naredne godine mogli da počnemo radove“, rekao je Gojković na konferenciji za novinare.

Navodeći velike projekte koji treba da budu realizovani u narednim godinama on posebno ističe rešavanje problema aerozagadjenja . U tom pravcu Gojković je najavio gasifikaciju. Poseban osvrt na konferenciji Gojković je posvetio Divčibarama. „Planirano je oko 5 miliona evra da se uloži u infrastrukturu. Radićemo dogradnju i rekonstrukciju komunalne mreže, postrojenje za preradu otpadnih voda , dupliraće se kapacitet vodovoda i tu je i put od Krčmara do Divčibara. Nama je jako važno i proglašenje Divčibara za turističku destinaciju. Već vrlo brzo krenuće radovi na rekonstrukciji pijace na Divčibarama . Radove je podržalo ministarstvo turizma i rok za završetak je 70 dana“, naveo je Gojković.

Istovremeno sa ulaganjima Republike kandidat za gradonačelnika SNS-a najavljuje i radove na stavljanju u funkciju Doma vojske koji bi trbao da postane višenamenski multimedijalni kulturni centar. „ Pored toga radićemo rekonstrukciju zgrade Radio Valjeva koja je jedna od naših najlepših zgrada u gradu. Takodje tu je plan vezan za Tešnjar u saradnji sa Zavodom za zaštitu spomenika kulture“, rekao je Gojković dodajući da će biti uradjena i dogradnja vrtića Bambi i rekonstrukcija stare Šeste škole u kojoj takodje treba da bude vrtić.

Kada je u pitanju saobraćajna infrastruktura on najavljuje više gradskih ulica , ali i izgradnju dve višeetažne garaže koje bi rešile problem parkiranja u centru grada.

Govoreći o sportskoj infrastrukturi Gojković je rekao da je Valjevu neophodna hala sportova i brojni drugi sportski objekti. 

O kampanjama svojih protivnika , ali njegovoj ličnoj Gojković kaže da očekuje fer plej.

„Kao neko ko dolazi iz sveta sporta naučen sam fer pleju. I razmišljam da će i drugi tako postupati i da se neće služiti lažima . Imam poštovanja prema svakom protivkandidatu i nadam se da će svako iskoristiti kampanju da se predstavi i predstavi svoj program. Inače ja sam ovde rodjen i ovde živim i nemam drugi motiv da Valjeevo bude mesto gde ćmo svi i naša deca bolje živeti. Zato se nadam da će gradjani prepoznati te ideje i pridružiti se da bismo uspeli u tome. Ako me gradjani izaberu za gradonačelnika , sebe ću posmatrati kao običnog gradjanina i kao nekog ko je servis za rešavanje i velikih i malih problema gradjana“, rekao je Gojjković.

Na novinarska pitanja o prethodnicima na vlasti Gojković kaže da to vidi kao i sport. „Ja dolazim iz sveta sporta i vi znate i sami , kad dodje novi trener on donese promene i sa novim igračima i kada je taktika u pitanju . Nadam se da će novi tim biti pobednički sa jednim potpuno novim sistemom. Kao i u sportu“, zaključio je Lazar Gojković.

56 comments on “IZBORI 2020 Novi tim, novi sistem, projekti i fer plej

 1. Mitar prijatelj

  Momak klasa! Nisam ga znao pre ovoga, ali poslednjih dana pratim njegov rad, izjave i raspitao sam se kod ljudi i samo reci pohvale dobio. Decko, imas moj glas i svih iz moje kuce i izboricu se da i komsiluk glasa za tebe, ali i cela familija!

  Reply
  1. Dušan

   Gasifikacija! Šta je država uradila za 8 godina, dok je SNS na vlasti, i 4 godine pre toga dok je SPS držao energetiku i Srbijagas, sve ove godine? NIŠTA. NI PROJEKAT, NI IDEJU, NI SNIMANJE TERENA. ČAK 2004. URBANIZAM PREDVIDEO RAZVOD U GRADU, ALI OD BEOGRADA DO VALJEVA NIŠTA.

   Reply
 2. Teta Nada

  E moj Lauzare sine. Dok ti se boris za fer plej, tvoji protivnici na ovim izborima ti poturaju lazi za migrante. Sram ih bilo!

  Reply
  1. Petrasin

   Za te migrante sam procitao i mogu samo da kazem da pet godina isti ti plasiraju pricu o nekim stotinama hiljada migranata, a za vreme korone su govorili da je Vucic naselio cetiri miliona migranata, pa gde su ti mogranti? Zar je moguce da niko se nije javio i rekao „ej u moje selo su naseljeni“? Kako takve likove nije sramota da izmisljaju?

   Reply
 3. Ivo drug

  Sad ce Djordje da naredi sps botovima da se stancuju komentari „Lazar je dobar momak, ali nije iskusan za azdaje u Valjevu“ hahaha!!! 🙂 Drugovi, proslo je vreme azdaja. Poenta i jeste sto ce sa Lazarom na celu grada te azdaje otici u proslost, a grad krenuti naored u progres koji se ne sme zaustaviti!

  Reply
 4. Sneki

  Nova snaga i energija, čovek koji nije sa političke scene i koji nije iskvaren i mutan, kao veći deo vladajuće ekipe koji se prave kao opozicija i sebe uzdižu za svece.

  Reply
 5. Djordje

  Mlad, obrazovan i vaspitan, jedno novo lice na političkoj sceni Valjeva koji uveren sam već sada ima pažnju naše javnosti. Program koji je predstavljen jeste realna osnova za razvoj grada, ali i ostanak mladih. Podrška Lazaru!

  Reply
 6. Radnik Krusika

  Polazem velike nade u mladog momka koji nema repove iza sebe i kada me pitaju da li je samo to dovoljno o jos kako je dovoljno da neko bude uspesan lider grada. Nisu se ni ovi sa „iskustvom“ rodili, pa nas razni ojadise poslednjih 30 godina. Tako da, samo napred Gojkovicu!

  Reply
  1. Ljubinko

   Ovde je 7 komentara pisao isti covek…Mlad covek, veoma mlad covek, energije na sve strane, pun energije…Hvala ti sto si sve iz aktiva prebacio u pasiv i sto dzaba sve citah, to tvoje pisanije.
   Moje misljenje: Dok dam poverenje jos jednom 4 godine da nesto napravi, i da nauci se igrati politike i vodjenja grada, prodje mi zivot! Vratite Mihaijlovica, covek zna sta i kako.

   Reply
 7. Stoja

  Valjevo ima veliki potencijal, mnogo toga možemo da uradimo za naš grad. Laza je mlad čovek, vidi se da ima veliku želju da popravi stanje u našem gradu.

  Reply
 8. Mare

  Lazar Gojković je zaista pravi čovek za funkciju gradonačelnika Valjeva. Njegov sveobuhvatan program razvoja Valjeva, njegove privrede, infrastrukture je za svako poštovanje.

  Reply
  1. Neka nas grof

   Koji konkretno? To što je kum tamo nekom što neće da igra za reprezentaciju a na otvaranje dođe razlog što tabloidi pisaše, ili je preporuka otpis gradske vlasti u dva puta, taksi za ggz? Dobili subvencije a naše zemljište? Slušaj Bobu, ili njega ista mantra! Otisao da sa boxerom pregovara oko Metalca, e moj mali za recepciju i jesi?

   Reply
 9. Ivan Valjevski

  Skoro isti program je i Gvozdenović prezentirao pred izbore 2016. god. I šta je bilo od toga. Ništa. Prema tome sistem je bitan, a ne pojedinac, pa bio on i gradonačelnik. Nažalost po nas Valjevce i Gvozdenović i Gojković dolaze iz istog sistema.

  Reply
  1. Smaras decko

   Ivane, naporan si. Vucic je stao iza momka i ima velike planove sa Valjevom, to je rekao, a meni je kao coveku to dovoljno da ga podrzim, jer Vucic ni do sad nije slagao, a za Valjevo je prvi put rekao planove i ti planovi ce poceti da se realizuju mnogi i pre izbora.

   Reply
  2. Popovic Milomir

   Svakako je Vucicev sistem bolji, nego Djilasov ili Dacicev ili bilo koga. Nema protivkandidata u stranci nekoj, jer nijedna prica nije dobar protivkandidat Vucicu i njegovim kandidatima za bilo sta. To mozemo videti na svakom koraku i svakako je pametnije glasati tim koji moze da pobedi, nego da bacim svoj glas, a ovaj Lazar inace i ne deluje lose, mladi govore pohvalno o njemu.

   Reply
 10. Bambus

  Lazo sve najbolje sam cuo o tebi. Cist ulazis u pokitiku zelim ti da tako i ostane. Cuvaj se opozicije, a jos vise koalicije jer rade iza ledja. Polazem velike nade u tebe za Valjevo, pogotovo kad je rec o sportu.

  Reply
 11. Lenka

  Laza je dobar momak, ide mu i u prilog što se do sad nije bavio politikom. Valjevo vapi sa mladim i inteligentnim ljidima koji misle o opštim interesima građana. Dosta nam je koristoljubaca.

  Reply
 12. Nine

  Ne mogu da verujem da je neko poverovao u pricu o prihvatnom centru za migrante. Nemate grama mozga. Lazare, po tebi se vidi da si dobar i pošten dečko! Prioni na rad, vrati nam Valjevu poziciju koju zaslužuje!

  Reply
 13. Slavoljub

  Ma vidi se iz aviona da je pored toga sto je dobar i pametan. Ima mudar i onako bas pogled koji pokazuje da sa njim nece biti sale i da ce biti dobar gradonacelnik.

  Reply
 14. Спинер

  Ако су ти нови играчи Конрад, Радојица копија, Бемако и остали онда боље остани у другој лиги.

  Reply
 15. Minja

  Divan momak za svaku pohvalu, takvi ljudi zaista trebaju Valjevu. Velika podrška za Lazara.

  Reply
 16. dedagaga

  Molio bih kandidate da nam predstave svoje viđenje BID zone u budućnosti, i da se izjasne o mesnim zajednicama kao obliku lokalne i mesne samouprave.

  Reply
 17. Dora

  Ubedjena sam da ce ljudi znati da prepoznaju sta je najbolje za njih!!!Lazar to sigurno jeste!!!Obrazovan,decko iz sporta,neko ko je fer,sigurna sam da ce imati vise sluha za mlade i za sport,nego predhodnici!!!Podrska Lazaru!!!

  Reply
 18. ARTist

  Podrška za ovog mladog, čoveka! Vidi se zdrav način razmišljanja bez previše političkih floskula na koje su nas navikli prethodni gradonačelnici….Konačno će na čelu grada biti čovek sa domaćinskim rezonima, bez komleksa i bez lažnih megalomanskih obećanja. A o SPS-u, ne treba trošiti reči, stara politička lisica. Oni zaboga nisu ništa zgrešili, pa koga uhapsiše pre nekoliko godina iz gradske uprave? Sve istaknute funkcionere i profitere SPS-a….Naj gore je što su virus političkog profiterstva uneli i među druge, pa se očekuje nastavak hapšenja, nadam se pre izbora…..

  Reply
 19. Lazar

  Maneken.

  MARIONETA.

  Lepo priča ono što su mu drugi servirali, oni koji vuku konce.

  A znamo sta su nam ti sve obecavali – SVE.

  Znamo i šta su uradili – NIŠTA i gore od toga.

  A da su znanje i iskustvo bitni – BITNI SU!

  Reply
 20. Simpatizer

  Dobrog i kvalitetnog čoveka treba podržati, a o njemu čujem sve naj bolje. Do pobede!

  Reply
 21. Sila

  Konferencija je odrzana u prostorijama koje nisu stranacke, taj hotel vise nije Vujicev prostorije su obijene i koriste se bez dozvole vlasnika. Lazar ocigledno nije hteo da drzi konferenciju gde je ranije bio Gvozdenovic pa su razvalili prostorije od hotela Narcis koje su iza stranackih prostorija. Silom ide se do kraja. To je sns.

  Reply
  1. Srđan

   Pa taj Vujić toliko duguje Valjevu da je dobro što mu nisu i imovinu kompletne familije do trećeg kolena zaplenili!

   Reply
 22. Anja

  Decko je primer mladog, kulturnog i neiskvarenog coveka koji ima veliki potencijal. Slusala sam o njemu prethodnih dana i stvarno nemam zamerku. Celo Valjevo je uz tebe!!! 👏👏👏

  Reply
 23. Marko

  Svaka cast momcino nije mi jasno kako se neko ovako kvalitetan nije ranije pojavio da vodi Valjevo u pravcu uspeha.

  Reply
 24. Maruska

  Podrška Lazaru. On je mlad dečko, pun idejai inovacija. Verujem da će se zalagati za Valjevo.

  Reply
 25. koala

  Momak nije pre bio u političkim vodama, ali zaista u poslednje vreme čujem sve najbolje o njemu, i ozbiljno mislim kako bi trebalo da mu se pruži šansa u rukovođenju gradom!

  Reply
 26. Smesni ste svi

  Koliko ste vi smesni stancujete komentare u roku od 10 minuta izbacite 10 komentara i onda prozivate SPS botove. Vidite li vi vas? Jeste li skontali da pise vreme kada objavite komentar?

  Reply
  1. Smekerica

   A ti sps botu si mnogo pametan, pa si nesto naucio od toga? Jel treba da razgodimo, da bi bili ok? 🙂 Nas ima da pisemo svaki sekund po jedan, to sto je vas malo, pa vam nepojmljivo da dominiramo, to je vas problem.

   Reply
 27. Kristina

  Nova vlast u Valjevu. Gradonačelnik SPS, zamenik SNS, predsednik skupštine SPS, zamenik SNS, sekretar SPS. Ili sve je isto samo Poćute i Bobe nema..? Ili ste se zajebali?

  Reply
  1. Cao

   To nema sanse. Naprednjake ne moze niko da pobedi. Sve to sto si rekla samo SNS dominacija, a sps da bude u zamenu.

   Reply
 28. СрећковићНН

  Какви хвалоспеви! Сад Лаза ваља, малада нада, све може и свее зна, а остали из владајуће не ваљају више! Добро дрво добре плодове рађа… А и кажу са ким си такав си! Занат се учи..

  Reply
 29. Dverjanin014

  Nema izbora, promena sistema, Srbija je na kolenima, kome nije jasno, biće mu na jesen. BOJKOT

  Reply
 30. Hiram

  Kako bi sve ovo bilo lepo da ovaj čovek nije predstavnik stranke koja već 8 godina vlada Srbijom i koja za sve to vreme nije ništa uradila za Valjevo. Ista priča je i sa SPS-om. Sve je to ista ekipa koja nas je lagala i naš grad uništavala 8 godina.

  Reply
  1. Sultan

   Gospodjo Hiram sps vlada u Valjuevu 30 godina i to trebate da kazete, da 30 godina nisu nista uradili.

   Reply
 31. Pošto obraz

  Dal’ je ovaj Laza stručnjak za politiku ekonominu pravo medicinu ili neke druge ozbiljne nauke? Mogu se naći univerzalne splačine još uvek vidi se. Pored ovakvih neznalica čevek zanemi i zato BOJKOT narode.

  Reply
 32. Gradac

  Владајуће странке треба да заслуже поверење грађана ОНИМ ШТО СУ У ПРОТЕКЛА ДВА МАНДАТА УРАДИЛЕ, а много мање ПЛАНОВИМА, планове излажу они који су за то време били опозиција, а ако је неко из опозиције својевремено био на власти, прво треба да нас подсети на своје тадашње огрооооооомне успехе, па онда шта за протеклих осам година ови нису урадили или су накарадно урадили и на крају мало и о својим плановима. Лазар је више причао О ПЛАНОВИМА, као да тек сад стартују.

  Reply
 33. Creator

  Svi u startu obecavaju kule i gradove , a vecina se prima na to kao francuska sobarica … onda prodje neko vreme i onda shvatimo da SE NISTA NE DESAVA i da smo tu gde jesmo , stojimo u mestu 30 godina i u EU necemo uci NIKADA …

  Reply
 34. Duplo golo

  Nema nam spasa propasti nećemo,ko li ovo reče bulumento nepismena i za kraj Valjevo će i dalje biti jedna velika pušiona kao predhodnih 30 gosina !!

  Reply
 35. Ljuba

  Nije problem Lazar on je dobar dečko, ali je pitanje kakve će saradnike imati.? Ako ostavi samo jednog iz ove ekipe nema ništa od obećanja.

  Reply
 36. Анонимни

  Чак и да све то испуниш што си навео,а сведоци смо да дуги низ година политичари бла,бла,а народу шипак! Како и на који начин ћеш нам вратити пропуштене и чемерне,дуге године Конрадове владавине?! Или то пуј пике не важи?! Како си поштен према грађанима када не изађеш у медије и јасно и гласно не изјавиш да су Конрад и компањони само се бахатили и черупали и да НИШТА нису урадили за грађане! Како се не оградиш од Конрада и компањона у виду Горице Божић БЕМАКО, Фазана,Борка,Мирка,Грофа и осталих старлета и старлетана који су жарили и палили градом? Ништа ново Лазо ни од тебе,а свака народна изрека је мудро изречена:Вук длаку мења,али ћуд никада!

  Reply
 37. sava

  Koja fora…gurnuše ovoga sa školom za rekreaciju sa poznatog Leposavić univerziteta…pa ništa manje nego gradonačelinik…bez ikakvog radnog staža ….katastrofa…e zemljo Srbijo međ naprdnjacima!!!!

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.