Štand Socijalističke omladine Valjeva i razgovori sa sugradjanima

Kao nastavak prošlonedeljne tribine pod nazivom „Pridruži se i ti, jer Valjevo je naš grad“, članovi Socijalističke omladine Valjeva proveli su danas popodne razgovarajući sa svojim sugrađanima na štandu SPS-a postavljenom na šetalištu pokraj Kolubare u blizini mosta ka hali Partizan. Teme razgovora sa Valjevcima, slučajnim prolaznicima, bile su zašto vredi i treba ostati živeti u Valjevu, ali i kako od našeg rodnog grada napraviti bolje mesto za život. Mladi valjevski socijalisti pozvali su ovom prilikom sve mlade sugrađane da se priključe Socijalističkoj partiji Srbije u njenom delovanju za bolje sutra svih nas u ovom gradu.

„Da želimo da Valjevo i okolina postanu bolje i lepše mesto za život govori u prilog tome činjenica da dosta pažnje posvećujemo uređenju našeg grada, ali radimo i na podsećanju na našu istoriju i narodne heroje, tako da smo pre izvesnog vremena uredili i spomen kompleks narodnom heroju Živanu Đurđeviću na Debelom brdu. Prošle sedmice smo, kao što ste imali priliku da vidite, organizovali tribinu pod nazivom “Pridruži se i ti, jer Valjevo je naš grad“, na kojoj su naši mladi i perspektivni članovi govorili o razlozima ostanka u Valjevu. I ovom prilikom pozivamo sve naše mlade sugrađane da nam se priključe, da slobodno dođu u naše prostorije, pridruže se našem aktivizmu, iznesu svoje ideje i predloge, da se družimo, da zajedničkim delovanjem i akcijama menjamo naše Valjevo i pravimo ga boljim mestom za život svih nas“, kazao je član Socijalističke omladine Valjeva Vladimir Mitrović.

Članica Socijalističke omladine Valjeva Jovana Krstić podsetila je da su mladi valjevski socijalisti od početka godine pokrenuli i učestvovali u preko 10 radnih i humanitarnih akcija.

„Polaganjem cveća na spomenik dr Miši Pantiću obeležili smo Dan pobede nad fašizmom. Potom, pre obeležavanja 77. godina od pogubljenja Stevana Filipovića, uredili smo spomen kompleks na brdu Vidrak gde se nalazi spomenik tom narodnom heroju i napravili ga ponovo lepim mestom za boravak u prirodi. Zahvaljujući predsedniku Gradskog odbora Đorđu Milićeviću, kao njegovi gosti išli smo u posetu Skupštini Srbije. Zatim smo se pridružili humanitarnoj akciji Matične biblioteke „Ljubomir Nenadović“ pod nazivom „Najmanje jedna“, u kojoj smo učestvovali u kupovinu i prikupljanju knjiga za seoske biblioteke“, navela je samo neke od akcija mladih valjevskih socijalista u protekloom periodu Jovana Krstić.

34 comments on “Štand Socijalističke omladine Valjeva i razgovori sa sugradjanima

 1. Gavra

  Brdo na Vidraku je ocistio JkP Vidrak,kakve vi veze imate sa tim,lazete ko onaj Vas Pocuta

  Reply
  1. Prle

   Ne lupaj gluposti Gavro stručnjaku…. Pročitaj šta piše pa reaguj… Ne dozvoli da ti narede šta da pišeš a da to isto ne pročitaš prvo…
   I istina je da su mladi iz Sps-a zajedno sa akcijašima očistili spomenik koji je unakažen od strane inteligencije poput tvoje…
   Prošetaj slobodno do spomenika, nije daleko, pa pogledaj kako sada izgleda…

   Reply
 2. Istorija

  Trebali su da podsete kako su 90toh tukli, ubijali,napravili mafiji,najveći inflaciju u istoriji i kako su opljačkali narod preko devizne štednje i banaka poput Jezde i Dafine.Sve su to istorijske činjenice i istina,da se ne zaboravi

  Reply
  1. APOLITIČNA

   Jeste…90tih su ovi mladi socijalisti bili okoreli mafijaši,ali u pelenama…🤣 Vaši komentari više govore o vama nego o njima,tema štanda je pitati gradjane kako poboljšati život gradjana Valjeva,a vaši odgovori su baš kreativni…Za razliku od drugih ovi mladi nešto i rade,tako da RESPECT…😀

   Reply
  1. Mitar

   Vidi se da si bistar puno cim blatis ljude o kojima nemas blage veze. Znam da je sedmoro ljudi sa slike zavrsilo drzavni fakultet, a mozda i vise. Legendo prvo se raspitaj pa onda kazi ono sto je istina. Ti nisi Valjevac ti si neko robot sigurno. 🙂

   Reply
 3. Анонимни

  Овде има неких “ омладинаца“ што су војску служили пре 20 година.

  Reply
 4. Анонимни

  Који је онај други с леве стране на првој слици? Да није она „поштењачина“ од начелника управе Вујић Суботић ?

  Reply
  1. Sloba M

   Još malo će i vaši poslovi i radnje izaći na videlo, pa da vidimo ko je i zašto kriv. Samo polako.

   Reply
 5. Osiguraonim

  Sirćetova žena u petoj decenini života i ona mladi socijalista. Do penzije svi mladi socijalisti.

  Reply
 6. Vuleta

  Da li to osećam dozu straha u komentarima??? Gospodo pa Vi se plašite Socijalističke omladine???
  Da sam na Vašem mestu ja bih pokušao da pod lipom bude bar približno ljudi koliko SPS ima mladih na štandu.
  Ne morate za početak više. Ipak je to za Vas teško ozbiljan zadatak.

  Reply
 7. Realnost

  Opustite se kvazi kritičari, blizu je mart. Nema razloga da se plašite, samo će te konačno videti koliko vredite!!!

  Reply
 8. Valjevo

  Konačno mladi ljudi koji se bore za izgled ovog grada i njegov sjaj. Svaka čast omladino, samo napred!

  Reply
 9. Strasno

  Kakvi paćenici, ustali u 6 ujutro da bi kritikovali nekoga ko ima za razliku od njih petlju da se bori za svoju partiju i za svoj grad.

  Reply
 10. Анонимни

  Posle brojnih akcija treba čestitati ovim mladim ljudima što se svakog dana trude za bolje sutra za nas grad

  Reply
 11. Nikola

  Normalno je da se plase i da pisu brljotine i lazi, jer to je jedino sto oni mogu. Svaka cast ovim mladim ljudima sto se bore za svoj grad! Samo nastavite tako!

  Reply
 12. BRAVO

  Ma deco vi ste sjajni!!!! Samo tako nastavite! Pustite ove kriticare i “intelektualce” i bukvaliste! Vi samo napred!

  Reply
 13. Dragan

  Bravo za ove devojke i momke, a drago mi je što vidim na ovim slikama da ih podržavaju i starije kolege, jer su upravo ovi omladinci budućnost Valjeva! Još jednom svaka čast samo napred i glavu gore!

  Reply
 14. Komšija

  Posle tri godine ćutanja i sadase pojavljujete da pričate sa gradjanima štaih muči.Glasao sam vas ,nekrijem a nisam glasao da samo klimate glavom i podižete ruke i odobravate svakake gluposti ,kome god padne napamet..Naprednjaci vas nepimećuju da uopšte postojite a vi ponizno ćutite koda imate dva odbornika..

  Reply
 15. JECA

  Da je pravde ova partija davno ne bi vise ni postojala. Ne interesuje me politika, ali ne mogu da zaboravim ni oprostim. Mozda ova njihova „omladina“ se ne seća, ali uzeli i upropastili su mi najlepše godine.

  Reply
  1. Ivica

   Prošlosti se bave oni kojima je jedina politika prošlost i zaspali su u 90im. A onda nasilnim putem dodje neprirodna tvorevina DOS na vlast. Pa zašto ne resiste pametnjakovici onda sve te navodne probleme?Zašto su isti pritisci nastavljeni na Srbiju i posle 2000te i kada je rec o KiM i kada je rec o Rep Srpskoj? I šta Vam je bio osnov odbrane Nacionalnih i državnih interesa, upravo Rezolucija 1244 i Dejtonski sporazum, a to su tekovine politike 90ih. Zašto je nastavljeno sa progonom Srba sa prostora KIM? Zašto ste dozvolili jednostrano proglašenje nezavisnosti KiM, cutali ste, jer Srbiju niko ništa nije pitao? Kada je bio pogrom Srba , podseticu vas 2004 e.Jel Crna Gora otcepljena 2006 god? Zašto vaši nazovi stručnjaci unistise kompletnu valjevsku i srpsku privredu? Hoćete da pišem o čuvenim stručnjacima iz Master brokera koji su pravili socijalni i ekonomski program za valjevske firme? Šta bi sa evropskim integracijama, ja ću da vam kažem ne otvoriste nijedno poglavlje, a Potredaednik Vlade za evropske integracije Čeda Jovanovic, tragikomično. Vi kakvi ste prihvatili bi da je Srbija genocidna država i narod. I da ne nabrajam vise. Ko Vam je kriv, Slobodan Milošević, kojeg ste na Vidovdan sramno isporučili Hagu, ej predsednika države na Vidovdan isporučiti, sramno. Svi vi koji tako mislite ste simbol propuštenih šansi i izneverenih obećanja. I zapamtite već jednom takvih se nismo plašili ni 2000e, a kamoli danas. Gde ste danas vi, a gde je SPS? Evo Mart je blizu svi pametnjakovici na crtu, pa da vidimo koliko vredite.

   Reply
   1. Podrška

    Naprednjaci su vas poklopili,probuditese…Kako mislite da dobijete glasove,ćutanjem o svemu štase dešava..Jedino kak ja vidim Djole iz Vodovoda ima snage ,dase otrgne od zagljalja kolicije i da povede socijaliste..

    Reply
 16. Sećanje

  Setite se svih ratova u koji ste uvukli narod i izginulih zarad vaše pogubne politike, bombardovanja gde ce pokolenja biti zaražena osiromašenom Uranijumom.Sve su to plodovi vaše politike

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.