Dvanest medalja na turniru „Trofej Gornji Milanovac“

U  organizaciji katare kluba DO-KAN iz Gornjeg Milanovca održan je tradicionalni karate turnir Trofej Gornjeg Milanovca. Na ovom turniru učešće je uzelo 50 karate klubova iz cele Srbije sa oko 300 takmičara u raznim uzrasnim kategorijama.Karate klub 014 iz Valjeva nastupio je sa šest takmičara u pratnji trenera-menadžera Vladana Živanović u kategoriji kata i osvojio dvanest medalja.

dav

U kategoriji kata timova nastupila su dva kata tima KK 014 u uzrasnoj kategorii pionira:

Kata tim u sastavu: Ana Živanović, Ivana Matić i Višnja Đurđević osvojio je zlatnu medalju i zauzeo prvo mesto.

Kata tim u sastavu: Tamara Dražić, Anđela Mitrović i Ksenija Kosić zauzeo je drugo mesto i osvojio srebrnu medalju.

Tamara Dražić

Takmičari Karate kluba 014 iz Valjeva iz vikenda u viken, pokazuju i dokazuju da su najtrofejni karate klub u Kolubarskom regionu i da karate sport koji je uvršten u zvanične olimpijske sportove na predstojećoj olimpijadi 2020 godine u Japanu, ima svoje mesto među ostalim daleko popularnim sportovima, i pored toga što ima daleko manja materijalna sredstva . Uprava i treneri KK 014 su veoma zadovoljni postignutim rezultatima kluba u ovom delu takmičarske sezone i pohvaljuju sve takmičare i članove KK 014, kao i roditelje članova bez čije pomoći ne bi bilo moguće funkcionisanje kluba.