Jovanović trener reprezentacije

imageMarko Jovanović, trener rvačkog kluba "Mladost", izabran je za trenera kadetske reprezentacije u rvanju slobodnim stilom. On će u Subotici sprovesti završne pripreme srpskih kadeta za Evropsko prvenstvo, koje se od 4.-9. avgusta održava upravo u Subotici.

Jovanović je za trenera izabran zahvaljujući sjajnim rezultatima koje je ove godine postigao sa rvačima valjevske "Mladosti". Na Prvenstvima Srbije u svim uzrasnim kategorijama osvojeno je ukupno 17 medalja.
Jovanović je godinama bio i uspešan predstavnik naše zemlje na velikim međunarodnim takmičenjima. 2012. osvojio je 2 medalje na Prvenstvu Mediterana, bronzu u grčko – rimskom i srebro u slobodnom stilu, kao i srebro na Prvenstvu sveta u rvanju na pesku, dok je 2014. osvojio bronzu na Prvenstvu Mediterana u slobodnom stilu. Za to vreme bio je 3 puta seniorski prvak države.
Jovanović je diplomirao na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu, a deo svojih studija proveo je u Brnu (Češka) i Zagrebu (Hrvatska).