DS:Loša, ali ne i najlošija vest

imageSaopštenje GODS:Vest da je jedno preduzeće u Valjevu otpustilo 250 radnika, nažalost, nije i najlošija koja je zadesila naš grad. Mnogo strašnija je činjenica da tih 250 ljudi koji su ostali bez posla i još preko 9000 Valjevki i Valjevaca koji se nalaze na listi Nacionalne službe za zapošljavanje zapravo nemaju gde da se zaposle. Za poslednje 3 godine u naš grad nije došla nijedna nova investicija i nije otvoren nijedan novi proizvodni pogon.

Prosto je neverovatno koliko se gradske vlasti u Valjevu ne bave lokalnim ekonomskim razvojem. Podsećamo ih da je pronalaženje novih investicija i podrška boljem poslovanju postojećih i otvaranju novih preduzeća u Valjevu dužnost gradskih vlasti. Gradska vlast predvođena socijalistima ne samo da nije imala nikakvu inicijativu na privlačenju investicija, nego čak nije uspevala da plasira ni budžetska sredstva za podršku samozapošljavanju i razvoj poljoprivrede. Nedavno su pokušali da građanima zamažu oči dovođenjem nekakve gotovo fantomske privredne delegacije iz Italije, a niko u gradu nije mogao da čuje koje firme su u pitanju i čime se bave. Valjda zato da ne može da se proveri koliko su zapravo ozbiljni ti „privrednici“. A i to tek sada kada se bliže lokalni izbori.

Ni republičke vlasti se nisu baš proslavile kada je naš grad u pitanju. Zbog svađe između naprednjaka i socijalista na lokalnom nivou Valjevo je gotovo izbrisano sa spiska srpskih gradova. Naprednjaci nezadovoljni time što zauzimaju „samo“ poziciju predsednika Skupštine grada kao da se raduju da u gradu bude što gore kako bi nakon nekih sledećih izbora zaseli na vlast. Možda u tajnosti spremaju nekakav projekat „Valjevo na vodi“, jer do sada nisu pokazali da imaju bilo kakav program i predlog za vođenje i razvoj grada. Da ironija bude još veća, jedan od istaknutih valjevskih naprednjaka se nalazi se na čelu lokalne filijale Nacionalne službe za zapošljavanje. Osim što kao državni službenik konferencije za novinare svoje stranke redovno drži u radno vreme, od njega nismo čuli ništa o rešavanju problema nezaposlenosti u Valjevu.

Ovako se ne može dalje. Valjevo sve više tone i propada. Posla nema. Novca je sve manje, a građani žive sve gore. Grad mora da odlučnije krene u privlačenje investicija. Mora da pomogne i podrži lokalne privrednike i sve one koji žele da pokrenu svoj posao u Valjevu. To su prioriteti. Od toga se pune i gradski i republički budžeti. Pre toga mora da se oslobodi nesposobnih ljudi koji ga vode. To je jedino rešenje.

 

 

 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.