Odličan nastup plivača u Skoplju

Na međunarodnom plivačkom mitingu u Skoplju, u konkurenciji 439 plivača iz 31 kluba iz Severne Makedonije, Bugarske, Albanije i Srbije učestvovalo je osam plivača Valisa, predvođenih trenerom Branislavom Kovačevićem.

Najuspešniji takmičar kluba je bio Vuk Tešanović koji je u disciplini 100m mešovito u svojoj kategoriji stigao do srebra, dok je u seniorskoj kategoriji u ovoj disciplini bio treći, u disciplini 100m delfin doplivao je do bronze u svojoj i seniorskoj kategoriji, dok je isti uspeh ostvario u svojoj kategoriji u disciplinama 100m i 400m slobodno. Relja Stefanović je u disciplini 100m leđno osvojio srebrnu medalju u svojoj kategoriji, dok je u disciplini 50m leđno stigao do bronze. Andrijana Marić je u disciplini 200m prsno u svojoj kategoriji osvojila srebrnu medalju a taj rezultat je bio dovoljan za treće mesto u seniorskoj konkurenciji. Natalija Kovačević je trku 50m leđno završila na drugoj poziciji, dok je isti plasman ostvarila i Maša Radojević u disciplini 100m leđno.

Dobre nastupe imali su i Andrej Milivojević, Đorđe Živković i Dimitrije Vujanović.