Tri godine traje borba meštanina Popučaka Milutina Rankovića da sačuva izvorište sa kog se vodom snabdevaju i drugi meštani ovog kraja. Tim povodom u Popučkama je održan skup podrške njegovoj borbi, koja je u međuvremenu dobila i sudski epilog.
Kada je pre tri godine počela gradnja gasovoda, meštanin Popučaka Milutin Ranković, kako tvrdi, nije na vreme ni saznao da trasa prolazi upravo preko njegovog imanja, ali i kroz jedino izvorište u ovom delu sela.
„Bila je javna rasprava za koju nisam ni znao. Naknadno sam dobio rešenje da ovuda prolazi trasa gasovoda i da će mi za to biti isplaćena odšteta. Nisam pristao na to i napisao sam prigovor, ali je odbijen. Obraćao sam se Ministarstvu, ali je i to odbačeno. Iz Milenijum tima, koji su izvođači radova, rekli su da će ispumpati vodu i sve prekopati. Trenutno sam na sudu sa Srbijagasom, koji je investitor i nosilac projekta“, rekao je Ranković na skupu u Popučkama.
Okupljeni meštani tvrde da je ovo izvorište održalo čitav kraj živim, jer se odatle snabdevaju vodom za useve i bašte. Ukoliko bude uništeno, kažu, veliko je pitanje njihovog daljeg opstanka.
„Da su samo pomerili trasu 50 metara, ušli bi u prostor gde je vlasnik dozvolio da prođe gasovod. Ja sam to i na sudu rekao. Tražim da prođu dalje i obiđu izvorište, a oni se drže toga da je to projekat i da je skupo da se menja. Kažu da je to državni projekat i sad valjda mogu da rade šta hoće“, kaže Ranković.
Prema njegovim rečima, u krugu od pet kilometara nema drugog izvorišta.
„Svi dolaze ovde i vuku vodu. Boriću se svim sredstvima, nije mi stalo do para. Da sam hteo pare, mogao sam da ih uzmem. Ovo je važnije od para“, poručio je vlasnik parcele.
Meštani tvrde da, pored izvorišta, može biti ugrožena i priroda koja ga okružuje, pre svega šuma, kao i biljne i životinjske vrste koje na tom prostoru žive.




U čemu je problem da se promeni trasa i izvor ostavi u životu???
Da li neko ima pametan u državi koji odlučuju?
Sudija treba iz prve da presudi u korist vlasnika parcele i nema tu dileme. To nije nešto što je nemoguće promeniti i to za male pare, pa zašto onda polemisati… Nego država nema sluha, država odavno bahato nastupa u svim situacijama za građane…
Šta je sa objektom na Pančićevom vrhu???
Njegova ekselencija Andreas fon Bekerat, šef Misije EU u Srbiji, poznat i kao ekolog i zaštitnik takozvanih vilenjačkih šuma (Trollskogen) u rodnoj Švedskoj, nedavno se požalio oftamologu da u Srbiji sve šešće viđa „multiplikovane trolove“, koji iskrsavaju svugde i na svakom mestu, prenosi izvor iz Ministarstva za evropske integracije, uz opasku da se „trolovska posla“ u EU uglavnom odnose na brigu o životnoj sredini.
Fon Bekerat je, naime, u Valjevu uočio izvesnu mutaciju trolova, koji su ujedno revolucionari, borci protiv aerozagađenja, blokaderi i protestanti pred Valjevskom gimnazijom, štrajkači na traktorima pa čak se bave i bezbednosnom politikom preko izvesne „mreže integriteta“ malo poznatog Marka Drajića, direktora jedne od NVO, koju finansira nekoliko inostranih fondacija sa evropskim predznakom kao što je Evropski savet za spoljne odnose.
Izvor iz Ministarstva navodi da je NJ.ekselinciju uverio da nema razloga za brigu, već se radi o tipičnoj „političkoj emanaciji“ ovdašnjih trolova, koji unosno zarađuju od inostranih fondova.
„Vaša ekselencijo, kako ne shvatate, trolovi generišu probleme jer, kada bi ih zaista rešavali, prestale bi izdašne donacije iz EU“, objasnio je savetnik Ministarstva za evropske integracije.
Ево што има тролова него што се накотило ботова. То је проблем, паметњаковићу. И тролове и ботове треба решавати. СТУДЕНТИ ПОБЕЂУЈУ!
Зар ико верује да је траса пројектована насумично?
Колико је извора пресушило само због акумулације Ровни?!
Морамо да схватимо да се све коруптивне радње обављају првенствено због рударења Србије, чему исељавање становништва највише погодује.
попучке гласа за жваљу бошњанску
Današnji političari uništavaju sve, od uslova za život, pa na dalje. Ne razvijaju ništa, već eksploatišu i iskorišćavaju sve što mogu.
Ako neko zna neka pojasni.
Za gde je taj gasovod? Zar nije gasovod stigao do toplane? Da li je to gasovod za buduće rudarenje?
I zar neko misli da će građani imati novca da se greju na gas? Pa narod nema para ni za drva, a kamo li za najskuplji oblik energenta.
Treba da stigne gas zbog industrije koja je baš u “razvoju”, ali ne po cenu pijaće vode.
Neka malo skrenu u levo…
Da li je neko procitao „Srbi, cuvajte se sebe“?
Pohlepa se smrtni greh…greh zbog kojeg umiru i nevini!
Podrska Rankovicu i slucnima!!!!
Milivoje
da je pozvao nase stranacke prvake u pomoc ili da je snimio video gde moli presednika vucica mozda bi mu i pomogli. ovako on se okrenuo blokaderima i sad mu nema pomoci