Radovi na zgradi Fond PIO u Valjevu

Počeli su radovi na adaptaciji i unutrašnjoj rekonstrukciji zgrade Fond PIO u Valjevu.

radovi na zgradi-Fond PIO Valjevo

radovi na zgradi-Fond PIO Valjevo

Fond PIO-Radove izvodi konzorcijum 4 firme

Kako je objavljeno u javnoj nabavci, radove na unutrašnjoj rekonstrukciji i adaptaciji izvodiće konzorcijum firmi: „Smart Building Technologies“ iz naselja Zemun polje, „Tesla sistemi“ iz Beograda i preduzeće „Kej“ iz Valjeva.
Ovi radovi koštaće 308.345.661 dinar sa PDV-om, a podrazumevaju uređenje površine od 1.556 kvadratnih metara.

Predviđeni radovi

U okviru radova predviđena je ugradnja lifta, biće zamenjena stolarija, kao i dodati određeni pregradni zidovi, uz promenu plafonskih i zidnih obloga. Radovi obuhvataju i zamenu svih postojećih instalacija.

Fond na novoj adresi

Dok traju radovi na adaptaciji, sam Fond je premešten na adresu u Karađorđevoj 120.

Kako je ranije saopšteno, rekonstrukcija se sprovodi u cilju poboljšanja uslova rada zaposlenih i kvaliteta usluga za građane.

19 comments on “Radovi na zgradi Fond PIO u Valjevu

  1. Smeće

    Nekoliko puta većaq cena, a građevinski otpad ne selktuju nego sve teraju na privatnu deponiju u Popare, jer je MItrovica daleko…
    Bruka, bedno i jadno…
    Dno dna, nema dalje…

    Reply
  2. Zoran

    sjajno . .blago građanima i penzionerima . . divan luksuz . . nemojte slučajno napraviti neki objekat za mlade sportiste . .da se malo približimo Ubu i Lajkovcu . .🤔🤔🤔

    Reply
  3. Miloš Stefanović

    Cijena prava sitnica 1665 EUR/m2. Sudeći po dosadašnjoj praksi ići će to i preko 2500. Ima li pilota u avionu?
    Rekonstrukcija, bez zidanja i komunalnog uređenja zemljišta, ovo je basnoslovna cena i za to ćete jednog dana u zatvor. Ako neko misli da se pokrio javnom nabavkom grdno se prevario. Na stranu što prostorijama nije falilo gotovo ništa i uz manje renoviranje bi sve bilo odlično. Da ne govorim što će naredne dve godine da se potroše dodatne pare (videćemo kaja cifra je u pitanju) za najam poslovnog prostora. Baš me zanima da li je vlasnik tog prostora uvaženi član ili finansijer SNS. Ovo nije korupcija, već otimačina, razbojništvo,…

    Lift u zgradi sa dva sprata?! Razumem ja da ima lica sa posebnim potrebama, ali ih je bilo i do sada i oni su svoje poslove završavali u prostorijama u prizemlju. Sa druge strane lečimo decu SMS porukama, mnogobrojni penzioneri su apsolutni socijalni slučajevi, ljudi sa teškom demencijom se odbijaju za dobijanje novca za tuđu negu i pomoć, a oni se razbacuju parama. Ironija ovog „poslića“ je što su najodaniji glasači ove razbojničke družine upravo penzineri.

    Svaka čast naprednjaci ili da vas nazovem primerenijim imenom kradikali. Prevazišli ste sebe. Više se i ne trudite da lopovluk prikrijete bar prozirnom tkaninom. Valjda je vaše nepoštovanje prema građanima doseglo granicu potpunog prezira.

    Reply
  4. Nebitan lik ( po drugi put medju Srbima )

    Lift za dva sprata?
    Zamena SVIH instalacija?
    Pa koga vi lazete ?
    Dobro je da I zgradu niste srusili pa ponovo istu pravili.
    LUDILO.
    Priblizava se vreme kada ce neko morati I da odgovara za ovakva smesna obrazlozenja . Bolje bi bilo da ste uradili rekonstrukciju krova Medicinske skole dok neko dete nije stradalo. Mislite da se nista ne zna. Svi u Valjevu znaju a vi zivite u iluziji da niko nista ne zna i da ste pametniji od ostalih.
    Nema kolektivne odgovornosti , odgovaracete pojedinacno.

    Reply
  5. Baki

    Bravo Miloše, svaka ti je na mestu i ostaje mi samo da se složim sa svim što si napisao.

    Reply
  6. Nikola Žugić

    Poređenja radi, živo me zanima koliko će koštati rekonstrukcija nekadašnjeg hotela Sekulić koji je Ingrap omni kupio i rekonstruiše. Oba objekta imaju čini mi se približnu kvadraturu za renoviranje, cca 1500 m2. Bivši hotel Sekulić ima vidljivih radova od zemljanih do krovnih, dok zgrada PIO fonda samo unutrašnjih. Nešto mi se javlja da je gospodin Krstić ipak našao magičan model da obimniji i zahtevniji radovi ipak budu jeftiniji. Ipak će se na kraju podvući crta.

    Reply
  7. Snezana

    Sve se slazem. Koliko znam skoro renovirana zgrada. Ali pezionerima zgrada nije bitna. Nece zadovoljiti svoje potrebe prosecnom penzijom od 30000 din. Ali kradikali su se tako izvestili da kad budu pali ove renovirane zgrade ce menjati namenu.

    Reply
  8. Posmatrač

    Zgradu PIO gradila *Jablanica* po svim važećim standardima oko 2000 godine.Vrhunski sve urađeno.Verovatno je bilo dovoljno krečenje i čišćenje….Ako u fondovima ima viška para, investirajte u nešto potrebnije, vodovodnu i kanalizacionu mrežu, sportske objekte, parkove, gradski prevoz….sportske klubove..

    Reply
  9. Vuk

    Genijalan potez vlasti, ionako ne znamo šta ćemo sa parama, a pri tom 90% stranaka završi sve u prizemlju na šalteru. Vi definitivno mnogo muljate i prljavo krvave ruke imate.

    Reply
  10. Abvgd

    Šta će penzionerima luksuz, tamo gde idu ovo im neće trebati niti će tamo ikome pričati o ovom luksuzu.

    Reply
  11. Istina

    Neka se gradi i ono sto ne treba Penzioneri imaju visoke penzie.Pogotovo poljoorivrednici i ostali gradjani od 20000.Od tih penzija moze se lepo ziveti,ali samo 3 dana.Sta ce kriv na Medicinsko skoli,sta ce nam obrazovanje.Imamo dobre kriminalce i mafiju.koja vedri i oblaci u Valjevu.Ovo vise nije grad.Sve vise lici na predgradje Uba.

    Reply
  12. Bilda

    kako svi znaju kolike su cene a sve se radi preko tendera.
    što ovi skeptici ne otvore firme i konkurišu a ne samo pljuju.
    to su uglavnom neradnici

    Reply
  13. Mirjana

    Šta je falilo dosadašnjoj zgradi? Građena 2000- te godine. Kad pre toliko propade? A, jedna od najfrekventnijih ulica u gradu, M. Glišića, NEMA trotoara!!! Hoće auta da nas izgaze!!! Šta je ovoj vlasti? Nije čudo, što se sve ovo dešava u zemlji!!! Nisu normalni!!!

    Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *