Monarhistički klub:Loše stanje u gradu

Monarhistički klub ima samo jedan interes-Valjevo.  Kao Udruženje učestvovaće i na narednim lokalnim izborima , a kao trenutne probleme u gradu vide aerozagadjenje, izgradnju višespratnica u gradu i stranačko zapošljavanje.

„Kao monarhista i rodoljub, smatram da je podjednako važno biti i lokal patriota. Ko će sa više ljubavi pristupati rešavanju lokalnih problema, ako ne mi iz Valjeva. Mi što živimo u Valjevu, gradu sa najzagađenijim vazduhom, i strahom da će nam iskopavanje litijuma zagaditi vodu i zemljište, moramo se organizovati što pre i čim pre pristupiti rešavanju ovih, po život i zdravlje, bitnih problema. Monarhistički klub Valjevo ima široku platformu za delovanje, monarhista i oni koji to nisu, ali im ne smeta ta ideja. Kroz Monarhistički klub mogu delovati i oni koji nisu naši članovi i simpatizeri, to nam daje dodatnu širinu u delovanju“, kaže Milan Petrović predsednik Monarhističkog kluba.

Petrović je pozvao  sve monarhiste i rodoljube da uzmu učešće u radu, delovanju i širenju ideje o paralamentarnoj monarhiji, očuvanju tradicije i kulture, ali i zaštiti životne sredine našeg kraja.

„Maniri su nam kraljevski, naš stav i delovanje će biti dostojanstveno, bez ideje o bilo kakvoj prljavoj kampanji. Ovom prilikom pozivam sve rodoljubive i patriotske organizacije da nam se priključe u kampanji za predstojeće lokalne izbore. Da se zajedno borimo za naš grad, da bude jedno najlepše mesto za življenje. Da rečju i delom to dokažemo i pokažemo da može. Ne znam za druge, ali ja rezervni grad nemam i ne želim da imam, zato ću dati sve od sebe, da ovaj grad zauzme mesto koje mu pripada“, rekao je na konferenciji za novinare Petrović.

On je naveo da stanje u gradu nije dobro u zadnjih deset godina .

„Niko ne pokušava da reši pitanje deponije. Nekontrolisana gradnja zgrada u centralnoj zoni grada je mimo svih urbanističkih pravila. Time se dodatno utiče na strujanje vetrova, što zagađen grad čini još gorim za život. Saobraćaj je otežan, parking mesta nema. Stranačko zapošljavanje nesposobnih ljudi je dostiglo svoj vrhunac u gradskoj upravi i javnim preduzećima. Ima puno toga što treba uraditi i popraviti, ovo je početak spiska. Postojeća vlast očigledno nema kapacitet da nastavi dalje. Kao što smo do sada, sa ovog mesta, ukazivali na probleme i davali rešenja, tako ćemo i u ubuduće. Naši stručni timovi i saveti, kao i nestranačke ličnosti, koje učestvuju u radu Monarhističkog kluba, pratiće sva delovanja i davati najbolja rešenja. Da ne bude da sve kritikujemo, pohvaljujemo republičku vladu za put Valjevo- Lajkovac u planiranu obilaznicu oko Valjeva. Uz napomenu, da se stručno i pošteno odredi eksproprijacija zemljišta u Popučkama i drugim selima, kuda ova saobraćajnica prolazi“, poručio je  Milan Petrović, predsednik Monarhističkog kluba Valjevo

 

7 comments on “Monarhistički klub:Loše stanje u gradu

 1. Dragan

  milan je ok momak i verujem da ce pristupiti nasem pokretu za odbranu od opozicije

  Reply
 2. rezimski monarhisti

  Sto dalje od tradicije, vere, patriotizma, slavne istorije, bratskih naroda, nacionalnih interesa i ostalih podvala kojima ste nam namakli omcu oko vrata, pre 40 godina.

  Reply
 3. Анонимни

  Zalaganje za monarhiju podrazumeva i zalaganje za nekog monarha, ali nikako da saznamo za kog monarha se zalažete, kako se zove?

  Reply
 4. мр Предраг М.Вулетић

  Неизабрани од народа већ од Комунистичке партије ,делегати АВНОЈ-а су донели три нелегитимне одлуке:
  1- Укида се Монархија у успоставља Република
  2- Одузима се целокупна имовина породици Карађорђевић
  3- Забрањује се повратак Карађорђевићима у земљу.
  Легитимни наследни Круне је Предстолонаследник Александар IIКарађорђевић ,син јединац краља Петра II и краљице Александре,рођен је 17.јула 1945 године у Лондону у хотелу Glaridge у једној одаји,која је за ту сврху,а по договору британских и југословенских власти ван Отаџбине,проглашена за југословенску територију.Кумовали су му британски краљ Џорџ и тадашња принцеза , касније краљица Велике Британије Елизабета.. Има синове Петра (1980) и близанце Филипа и Александра (1982)

  Reply
  1. Анонимни

   Zasedanje AVNOJ-a je održano bez predstavnika iz Srbije!!! Predstavnici drugih naroda i teritorija su tada odlučivali o sudbini Srbije.

   Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.