Kovačević i Stanić u četvrtfinalu Svetskog juniorskog prvenstva za vaterpoliste

U poslednjem kolu C grupe Svetskog juniorskog prvenstva reprezentacija Srbije je savladala Italiju sa 16:13 i sa sve tri pobede plasirala se direktno u četvrtfinale, u kojem će se u sredu sastati sa pobednikom utakmice Hrvatska – Australija.

Najefikasniji u našem timu bili su Gavrilović sa 4 i Gajić sa tri gola. Aleksandar Kovačević iz Valisa na ovoj utakmici se nije upisao u strelce, dok je drugi reprezentativac iz Valisove škole vaterpola Petar Stanić (sada igra za VK Šabac) postigao jedan gol. U prethodnim utakmicama postigli su po pet golova. Kovačević i Stanić su prošle godine bili u sastavu reprezentacije koja je osvojila zlatnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu.

Prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom, ali sa mnogo pogodaka (5:5), da bi ključnu prednost od pet golova razlike naša reprezentacija stekla u drugoj četvrtini, a treću završila rezultatom 14:8. Na kraju su Italijani ublažili poraz.