Udruženju boraca odobren projekat Boško

Udruženju boraca Valjevo za 2022 godinu do 31. decembra Grad Valjevo odobrio je projekat pod nazivom  Boško I opredelio iznos od 2.750.000,00 dinara ili 229.000 dinara mesečno za sve predviđene aktivnosti i troškove. Tim povodom ovo Udruženje izdalo je saopštenje za javnost koje prenosimo u celosti:

“To su nove aktivnosti predviđene projektom i to specijalistički pregledi, određivanje dioptrije sa dobijanjem naočara, prehrambeni i dezinfekcioni paketi, ekskurzije i druženja, okrugli stolovi, majice, kačketi, ranci, trenerke, maske sa logom udruženja i niz drugih aktivnosti koje se rade u projektu.

Projekat Boško planira i opstanak i rad udruženja, zarade i primanja radnika, porez državi, negovanje Tradicija oslobodilačkih ratova Srbije, sprovođenje projekata ministarstva za boračka pitanja i niz drugih aktivnosti usmerene ka poboljšanju položaja naših članova.

Program Boško je usmeren ka poboljšanju položaja naših članova i on se realizuje tokom cele 2022 godine do 31 decembra.

Sredstva se prebacuju u 4 jednake tranše na svaka 3 završena meseca a po pravdanju sredstava čiju kontrolu vrši Odeljenje za društvene delatnosti grada Valjeva.

Zato Udruženje uvek mora namenski utrošiti sredstva prema odobrenom budžetu programa da bi se program održao i završio i jedino odgovorno lice za zakonit rad Udruženja je Bradić Ljubomir, predsednik i rukovodilac programa.

Hvala gradu Valjevu na poverenju kao i svake godine mnogo ćemo pomoći boračkoj populaciji borcima, ratnim vojnim invalidima, cir, mrvi i porodicama poginulih boraca a koji se budu javili u uključenje aktivnosti kao i svih ovih proteklih godina

Mi zato i jesmo dobro organizovano udruženje koje se striktno pridržava Statuta i zakona i svi koji su prošli kroz bilo koju aktivnost do sada znaju da sve mora da se potpiše i fotografiše prilikom sprovođenja aktivnosti i sve to se čuva u velikom broju arhiva. Udruženje radi kao sklop aktivnosti gde Izvršni odbor donosi odluke, Nadzorni odbor sve kontroliše a Skupština udruženja donosi završnu odluku i plan rada za narednu godinu a jedino je odgovoran predsednik, odgovorno lice i rukovodilac programa/projekat.

Takođe smo izuzetno zadovoljni saradnjom sa gradom Valjevom i ona nikada nije bila bolja nego sada gde grad izdvaja i on isplaćuje za subvencije po uredbi grada borcima ratnim vojnim invalidima, cir, mrvi i porodicama preko 11 miliona dinara na godišnjem nivou a grad donosi i odluke da borci po prvi put posle 30 godina imaju pravo na borački dodatak oko 20.000,00 dinara na mesečnom nivou po novom zakonu o borcu i to oni koji imaju pravo na to po zakonu.

Takođe ističemo da je do sada u Srbiji steklo status po novom zakonu oko 23.000 ratnih vojnih invalida i porodica poginulih, 14.000 boraca i u radu je još oko 3.000 predatih zahteva što je veoma daleko od planiranih 300.000 građana.

Samim tim prava će se sigurno uvećati ove godine jer mali broj ljudi i građana će imati status po novom zakonu o borcu.

Ističemo i odličnu saradnju sa mnogim ministarstvima gde se izdvaja Ministarstvo za boračka pitanja i saradnja sa kabinetom predsednika Republike Srbije i šefom kabineta Ivicom Kojić.

Pozivamo sve zainteresovane građane da dodju u Udruženje boraca Valjevo obiđu Spomen sobu poginulih boraca i umrlih ratnih vojnih invalida i vide budžete programa i projekata i naše aktivnosti koje sprovodimo.

Udruženje boraca Valjevo

Predsednik,

Bradić Ljubomir”

 

2 comments on “Udruženju boraca odobren projekat Boško

  1. Dragan

    Bravo Ljubomire zasluzili ste. Kad je bio rat isao si prvi gde niko nije smeo da ide. I u miru si se zrtvovao za dobrobit naroda. Visio si sa odzaka peo se po krovovima i duvao u trubu. Tvoji ljudi su busili sake ekserima kao moderni isusi. Kampovali ste na trotoaru i gladovali dok su se neki drugi prezderavali. Cuvaj te se jer dok je takvih boraca srbija grabi napred

    Reply
  2. Много буке ни око чега

    Погрешан човек на челу овако важне и часне организације.

    Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.