DS:Cirkuska predstava koja nikome nije smešna

Povodom jučerašnjeg obilaska rdova na brzim trakama predsednika Srbije I hapšenja aktivista Lokalnog fronta , saopštenje za javnost izdala je Demokratska stranka u Valjevu. Saopštenje prenosimo u celosti:

“U Valjevu je u gostima bio cirkus i imao svoju uobičajenu predstavu za medije i sve manji broj lakovernih građana koji veruju da su cirkuski trikovi zapravo život koji bi trebalo da žive.

Kada se u publici pojave i oni kojima cirkuska predstava i nije baš tako smešna, onda se cela cirkuska mašinerija potrudi da ih što pre ukloni kako ne bi remetili uigranu harmoniju političkih klovnova, dreseraglasača, gutača vatre, ljudi od gume, akrobata na političkom trapezu i ostalih žonglera ljudskim životima i dušama.

Jadna je vlast kojoj je prisustvo nekolicine aktivista Lokalnog fronta sa komadom papira u rukama toliko zasmetalo da je morala da ih privede u policiju kao da su nekakvi kriminalci. Šta su to i koga oni mogli da ugroze parolom koju su hteli da razviju na javnom mestu? Koji su to zakon prekršili? Čije su to oči bile toliko osetljive da nisu smele da vide poruku razočaranih građana?

Demokratska stranka traži od vlasti Srpske napredne stranke da se izvini kolegama iz Lokalnog fronta zbog ovog maltretiranja. Tim pre što je među njima bio i odbornik Skupštine grada Valjeva, koji je i pored neregularnih i nedemokratskih izbora, ipak predstavnik građana našeg grada koji su za njega  na tim izborima glasali.  Upozoravamo ih da nijedna vlast nije bila večna i da će im građani Srbije i istorija suditi u skladu sa tim kako su se ponašali kada su bili na vlasti.

Srbija i Valjevo zaslužuju drugačiju i bolju vlast od ovog političkog cirkusa čije predstave više uopšte nisu smešne. Već devet godina Valjevke i Valjevci slušaju obećanja ove vlasti o boljem životu, a svakodnevno žive u gradu koji se raspada po svim šavovima. Gde su te vajne investicije bile prethodnih devet godina? Zašto za devet godina u naš grad nije došao nijedan novi investitor, iako su upravo predstavnici stranke na vlasti obećavali da investitori samo što nisu stigli? Gde je taj gasovod bio prethodnih devet godina? Zašto nam ulice i u samom centru grada izgledaju kao minsko polje? Zašto je grad ovoliko prljav? Zašto je naš grad za proteklih devet godina unazađen u svakom pogledu?

Zašto se tako ažurno ne bavite rešavanjem gradskih problema kao što ste danas skočili da uklonite par ljudi sa komadom papira u rukama?

GO DS”

13 comments on “DS:Cirkuska predstava koja nikome nije smešna

  1. Milan

   Tucko,dosadan si vise I ti,I ti tvoji strujomeri. Nikada I nisi radio nista u zivotu,sem sto znas flasu da drzis,I to sto si se skolovao sto godina na Megadentu! Bolje radi nesto u JP Kolubari,zaradi tu dobru platu,I tih 60.000 sto ti stranka daje pride za koordinaciju internet bot timova zapadne srbije. Bez brige,doci ce vrlo brzo I tvoj pad.

   Reply
 1. N. N.

  On bar radi i gradi, a vi se bavite samo hejtom i nista nemate da ponudite narodu, a narod vas vec zapamtio po losem.

  Reply
 2. Igor

  DS je pokazao svu nesposobnost upravljanja ovim gradom. Valjevo je najzad dobiilo priliku da se razvija i da sa dolaskom nemačkog investitora, gasifikacije i izgradnjom brze saobraćajnice rešavaju se sva bitna pitanja Valjeva.

  Reply
  1. Hiram

   SNS je u Srbiji na vlasti već 9 (DEVET) godina. Gde su ti investitori već 9 (DEVET) godina? Gde je taj gasovod već 9 (DEVET) godina? Gde je ta brza saobraćajnica već 9 (DEVET) godina? Iz koje stranke je bio prethodni gradonačelnik i zašto u našem gradu ništa nije urađeno?

   Reply
    1. Hiram

     Ne ide ti ta matematika. Demokrate su na vlasti bile kraće od naprednjaka. A ako baš hoćeš, demokrate su i postavile trasu tog puta. Za vreme demokrata je izgrađeno novo obdanište u Gradcu, rekonstruisni su delovi Karađorđeve i Pantićeve, izgrađen toplovod za grejanje, renoviran Urgentni centar, rekonstruisano postrojenje za preradu vode na Pećini, dograđen deo Doma zdravlja… Za vreme demokrata se u ovom našem gradu nešto i radilo, a vi devet godina od ovog grada pravite predgrađe Uba. Kako vas nije sramota više?

     Reply
  2. Istina

   Nemaš pojma ni o čemu. Narod ne može ni lignit da kupi, a kamoli da se greje na gas…
   Koliko sugrađana ima para da ode na Divčibare da popije kafu?
   Tuga, smrad, prljavština, najveća socijalna razlika, najjeftinija radna snaga je odlika ove vlasti u celoj Srbiji.
   Zato se, hvala Bogu, gasimo.
   Omladino samo nastavi put ka normalnim zemljama i tamo siaj isto sunce ovog neba. A oni neka traže nove robove od kojih će bahato živeti.

   Reply
 3. super flush royal

  Dok se rezimski i opozicioni botovi bave cirkuskim predstavama i jeftinim marketnskim trikovima diktatora Aleksandra Vucica, nas grad i drzava propadaju. Falsifikatori defiluju politickom scenom a za isto to vreme mladi i obrazovani ljudi napustaju Valjevo. Zemljiste i vazduh se zagadjuju, fabrike propadaju , korupcija izjeda drustvo . Za to vreme vlast i opozicija cirkuskim performansima i saopstenjima zaludjuju ovaj sludjeni narod. Zalosno ! Izgleda da osim vlasti i opozicija ( prava i lazna ) obiluje cirkuzantima i sarlatanima. Ko se nije jos uvek iselio iz Valjeva , njemu spasa nema. Ovo drustvo je osudjeno na propast.

  Reply
 4. Kasapin

  Uskoro dolazi novi investitor iz Nemačke mesna industrija,proizvodi novu vrstu salame podriguše,prednost imaju botovi SNSa

  Reply
 5. 6.oktobar

  Kažete on gradi. A zaboravili ste da je taj isti prvo rušio i urušava Srbiju sa svojim političkim ocima Šešeljom i Tomom Nikolić em i bračnim parom iz Požarevac. I tako urušenu zemlju, zapuštena fabrike…. počeli obavljati međutim ti isti preko državne bezbednosti i preletača zaustavite proces oporavka..Lopuže koje su im pomogle obukoše dres SNS-a. A ovi prave aferu za aferom rušenje u Sava Maloj, Jovanjica, Krušik, lažne diplome, izrada puteva po trostruko većim cenama…… ne otkriveni ubica Olivera Ivanovića. Zbog svega ovoga biće 6.oktobra, pravda je spora ali dostižna.

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.