Sedmi protest u Valjevu- Ne više na poklonjenje u Ub

Uz poruku da neće odustati od borbe za prava gradjana, slobodu medija i demokratsko društvo u Valjevu je održan sedi protest za redom „1 od 5 miliona-Valjevo bez straha“. Valjevci salvom zvižduka propratili vest da je danas u Valjevu vojničku zakletvu položio ministar Aleksandar Vulin.

Dok je aktivista Lokalnog fronta Djordje Petković obaveeštavao okupljene gradjane na Desankinom trgu da je u Valjevu danas Aleksandar Vulin, ministar odbrane, položio zakletvu, salva zvižduka, povika i vuvuzela gotovo su prekinuli njegovo obraćanje. „To je čovek koji kad se ratovalo nije bio sposoban ,, a sada je najednom sposoban. Dotle ide ponižavanje svih nas“, rekao je Petković.

Okupljenim gradjanima potom se obratila narodni poslanik Marinika Tepić  koja je navela da je pitala gradjane , ima li još ljudi u Valjevu ili su oni krenuli put Nemačke i preko okenana. „A oni mi kažu ovde je još gore , ovde migriraju u Ub. Zašto? Kažu, moraju da odu na poklonjenje državnom kumu Darku Glišiću da bi se zaposlili, da bi mogli da ostanu ovde sa svojim porodicama. Ovde, u ovom ponosnom i časnom gradu. Zaboravili su kada je iz kasabe postao grad koji je iznedrio velike umove. Desanka, Mišić, da ne govorim o Valjevskoj gimnaziji, Istraživačkoj stanici Petnica. I sada treba da idete na poklonjenje na Ub. Mladi kažu, tamo treba da se prijave sa prebivalištem da bi dobili radno mesto. Pa ljudi je li to normalno?“upitala je Marinika Tepić.

Zarobljena država , zapušeni mediji , to je država u kojoj danas živimo, konstatovala je Tepić dodajući da će zato biti popunjen svaki trg, svaka ulica.

Ona je pozvala gradjane da 13. aprila dodju u Beograd na veliki protest od koga se kako kaže neće odustajati. „ Dodjite jer  nećemo stati, dok ne vidimo ledja i bratiji Vučić i svima koji su se spasili pravde tako što su zaposle javne funkcije. Pa ko vodi danas Valjevo? Čovek koji je pre deset godina bio odgovoran za smrt bebe , a kada se učlanio u SNS i postao gradonačelnik više nije kriv. I zato nećemo stati“, rekla je Tepić.

Ljubomir Radović odbornik u Skupštini grada i aktivista Lokalnog fronta podsetio je gradjane da je već sedam godina prošlo od kako je ova garnitura na vlasti i ujedno sedam godina od kako je pao helikopter poginulo sedam ljudi i od kako je obećano da će se krivci naći. To se nikada nije dogodilo. „ Penzioneri, oteli su Vam penzije , niko nema pravo da to radi. U prosveti zabranili zapošljavanje , da bi neko došao i zamenio nastavnika koji je otišao u penziju mora da dobije odobrenje ministra. Pa kakvo će nam to obrazovanje biti? Zašto je to uradjeno? Pa da bi se partijski iskontrolisao svaki detalj naših života. Svi smo u problemu i javni i privatni sektor. Ogromni su nameti na privatnike, ukoliko niste dobro sa njima svakodnevno će vas obilaziti inspekcije. To je problem . zakoni su obesmišljeni. Ukinuta su prava . Oni nam pokazuju da nisu ista za sve. Zbog toga sam sa Vama i večeras ovde jer zakoni ne važe isto za sve . Ministri su nam doktori sa lažnim diplomama, plagiranim diplomama i doktoratima. Znate li koji je posao postati doktor nauka? Ogroman. Naš grad je danas osramoćen što je miistar vojni dok su naši rodjaci , braća ginuli on se izvukao skoro isto kao što mu je tetka iz Kanade kupila stan. Medju prvim ljudima koji su mu čestitali današnju zakletvu bio je prvi čovek Valjeva Slobodan Gvozdenović“, rekao je Radović.

On je naveo i da je garnitura ljudi oko Slobodana Gvozdenovića uglavnom ono čega se svi kao gradjani stidimo kada pominjemo ljude koji su vezani za Valjevo. „Pogledajte ko su ti ljudi. To su oni što su žarili i palili devedesetih, žarili i palili dvehiljaditih, žare i pale dan danas. I to su oni koji bez politike ne bi bili niko i ništa. I spremni su na sve samo da zadrže te pozicije. U utorak ću na sednici Skupštine reći sve ono što govorim i sada Vama kada se bude usvajao najvažniji dokument našeg grada to je Statut. Isto što i Ustav za naš grad. Šta su uradili? Dali su još veća ovlašćenja gradonačelniku da može tajno i da niko ne zna šta se radi da raspolaže svime u ovom gradu . Ponosim se time što sam deo svih vas, jer vidim ljude koji su slobodni i slobodno šetaju. Nadam se da će i drugi gradjani videti naše razloge i shvatiti zašto mi šetamo. Čujem da ima komentara kako nekom ne odgovara što se u koloni nalazi i ovaj i onaj . Mnogo davno je  ranije Mao Ce Tung je to razrešio rekavši: „Ako mačke love miševe, a smetaju nam miševi, nebitno je koje je boje mačka, da li je crne, žute, crvene „. Onog trenutka kada miševi prestanu da budu problem onda ćemo videti koja je mačka persijska , a koja sijamska,“ rekao je Radović.

Organizatori su nakon šetnje gradskim ulicama naredni protest najavili za 29. mart u 18h na Desankinom trgu.

S.V.

10 comments on “Sedmi protest u Valjevu- Ne više na poklonjenje u Ub

 1. Fany

  Polupismen, kako se pise L cirilicno?
  O Vuce Karadzicu pa nisu tebe osudili u Hagu nego Radovana, ili su te pobrkali sa Hirohitom?
  Ub da vlada jos 500 godina dok ne nauce da pisu!
  Ubise nam surutke i sirceta poroteste, uzese nam vojnici i wc slavu, svi po zadatku da se smiri stanje i da nas ima manje!
  60000 gradjana u setnji samo 300 prosto se pitam vama lepo li je?

  Reply
 2. Istina

  Lepo,

  Sve je istina. Bravo!

  Ali protiv govnara se mora govnarski, ne može narod ostati bez cipela i ništa. Slažem se, malo nas je, nema ni blizu kritičnoj masi… Strah je ogroman za koru hleba… Studenata nema jer kidišu da završavaju studije i da „pale“ iz ove proklete avlije.

  Svi lažu! Čujem da smo zvanično zemlja sa najmanje pijaće vode u regionu, a narod misli da je imamo koliko hoćemo, da smo najzagašeniji u Evropi, da smo prvi u Evropi i peti u svetu po socijalnoj nejednakosti… Pričajte to narodu, jer nemaju svi N1 da bi čuli istinu…

  Ali opet niko ne spominje, pored uspostavljnja sistema vrednosti, da će se neko zauzeti da se smanje socijalne razlike među zaposlenima… Nema platnih razreda… Ne mogu penzije i plate da budu u rasponu od 1-30. Tako društvo ulzi u svađu, rat, izumire…

  Radoviću, „hoću“ da za sledeći put hronološki u dva minuta poređaš sve laži predsednika i plavuše, koji lažu sedam godina zvanično, kao i u prdizbornoj kampanji kada su u pričali da će struja pojeftiniti, penzije porasti, standard se povećati… Laž o rokovima, penzijama, radnom stažu… I reci bre da u Srbiji preko 70% zaposlenih prima platu ispod 300 evra, a da je manjina ta koja pravi prosek plate u Srbiji, kako oni kažu, od 49000 dinara? Neka se ta manjina i naljuti, nema nikakve veze, oni ne moraju da šetaju kada imaju ogromne plate.

  Lokalna tema, ko u Valjevu živi galantno i troši pare za izgradnju brane već 30 godina, a narod oko Valjeva još nema pijaće vode? Ko potroši i dalje troši narodne pare? Za projekat koji danas ne bi koštao više od 20 miliona evra je potrošeno preko 100…
  Neću više da mi pričaju kako imamo najjeftiniju struju u regionu, dok ne kažu da imamo i nekoliko puta manje plate, pa nismo mi debili.

  Može ovo do sutra, sve najbolje.

  Reply
 3. Srdjan

  E ona zna sta je Valjevo i kakvo je Valjevo sinoc dosla prvi put! Ljudi kako ne kapirate da vas prave debilima, uce vas oni koji su za vas culi 5 min pre nego su prosli tablu Valjevo, a zaboravice na vas, cim izadju sa teritorije opstine Valjeva. Tacno je da u nasem gradu ne tece mled i mleko, ne padaju pare sa neba, ali nije sve crno kao sto je bilo do pre 4 godine. Ako mene pitate, posle Crvenih i Zutih, kod ovih se vidi neki pomak, ne veliki ali se vidi. Gde vam je bio Krusik pre 3 godine, Gorenje, Carapana, koliko je ljudi radilo, u Va ne mogu da se najame stanovi sto za kupovinu sto za iznajmljivanje, znaci ima se, Plata u Krusiku je 55.000 gorenje podiglo platu na 48.000 nije savrseno ali je ok, moze bolje ali moramo malo sacekati. A te price u Nemackoj, sedis uzivas i za sat dobijete 20€ to je smesno, tamo se radi 10 sati i to radi crnacki, nigde nije kao u Srbiji ladovina i opusteno. zapamtite to

  Reply
  1. Goran Markovic

   O kojoj Crapani pricas , sta Krusik ?Ko kaze da nije znala nista o Valjevu pa svi su culi za posten i uspesan rad gvozdenovica Klonfera ,Rstica ,bivsu higijenicarku u nasoj Ambasadi u Slovackoj goricu Bozic BEMAKO{ sada neka inspektorka u Turistickoj hehehehei ostali basketasi . Koliko je putao bilona Tv , stampa o ,,dobrim , i uspesnim poslovima ove po mojim sumnjama KRIMINALNE grupe koju predvodi gvozdenovic? Carapana,, pa zasto otpusta radnike , koga gurate u Gorenje da zameni gospodina Krajinovica koji ide u penziju jel lika iz SNS , a zasto ?Mars bre vi da pricate nekom o postenju barabe jedne !, Protesti moraju da budu jos jaci i da ih ne predvode neki likovi koji zele kompromis i dogovor sa ovom vlasti u Valjevu zaradi licnioh interesa kako pojedinacno tako i nekih stranackoh likova ,Valjevo je malo pa se zna i nema trljanja ruku malo ih je bilo puca ne ,ne puca nego jednostavno mora da se zna da ovo pripada postenom narodu grada Valjeva i svi koji misle da ,,omaste ,,brkove grdno su se prevarili!!OSTAVKA GVOZDENOVICU .

   Reply
  2. Istina

   Kakv zemljače ti vidiš pomak kad se zimus potrovasmo…
   Nemoj sebe zavaravati glupostima da se tamo u normalnim zemljama radi crnački…
   Mi smo zemlja sa najjeftinijom radnom snagom u regionu, a i šire. Znaš li zašto, zato što se jedna manjina sve više bogati na našim leđima. Mi smo drzava gde je rad najmanje plaćen…
   Tačno je da je ovde ladovina za režim i režimske ljude, ali neće to moći još dugo. Zemljače, ljudi rade za 25000 dinara i školuju decu…
   Dok neko ne napravi sistem u kome će između ostalog biti i regulisano smanjnje socijalne razlike zaposlenih, penzionera i nezaposlenih, ova država će izumirati…

   Reply
 4. Mima

  Srdjane, za ovaj komentar si dobio čak dva sendviča, sigirna sam! Još i sok, mada kako bulazniš mora da su ti dali neku rakiju brlju!

  Reply
 5. Vesko

  Samo da ne zapale ili fizicki uniste pisanu dokumentaciju.Doci ce vreme odgovornostini za mengela’klonfara’bemako’fazana i sladju..Tecu setaju kao klovna da zavaraju trag.On se primio samo tako.

  Reply
 6. Goran Markovic

  Darko Glisic je glavnio krivac zato sto cuva gvozdenovica i nemoj da se lazemo !!

  Reply
 7. Ђока

  Где је онај Петковић служио војску? Да није и он из баба Јулиног пука?

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.