PK Valis na medjunarodnom mitingu u Kruševcu

imageU Кruševcu jeodržano međunarodno takmičenje u plivanju na kojem je učestvovalo 328 takmičara iz 23 kluba iz ukupno 4 države (Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Slovačka).Plivački klub Valis predvođen trenerima Vladimirom Boškovićem i Branislavom Кovačevićem nastupio je sa 22 plivača i osvojio ukupno 13 medalja (6 zlatnih, 4 srebrne i 3 bronzane).

Najzapaženije rezultate ostvarila je Tijana Todorčević koja je u sve tri discipline u kojima je plivala osvojila zlatnu medalju kao i štafeta 4x50m mešovito koja je u seniorskoj kategoriji osvojila prvo mesto. Uspešan nastup na ovom takmičenju imao je i novi član kluba Vukašin Radovanović koji je u prolećnom prelaznom roku u Valjevo stigao iz plivačkog kluba Кolubara iz Lazarevca.
Plivače Valisa u narednom periodu očekuje nastup na jubilarnom 20. Petnica kupu koji će se održati 17. juna u Valjevu a nakon toga odlazak na desetodnevne pripreme u Grčku.
Rezultati:
Prvo mesto:
Todorčević Tijana 100m kraul (1:06,63), 100m leđno (1:22,04)
Ristić Milica 100m leđno (1:16,14)
Trifunović Anđela 100m delfin (1:16,27)
Tomašević Jana 100m delfin (1:27,43)
Štafeta 4x50m mešovito (2:12,38) u sastavu: Tijana Todorčević, Anđelija Damnjanović, Vukašin Radovanović i Srđan Maksimović.