Poraz Srbijanke014 u Arandjelovcu

imageŽOK Srbijanka014 – OK Šumadija 1:3 (25:15,18:25,21:25,23:25)

Srbijanka014 je porazena u Arandjelovcu posle ubedljivo dobijenog prvog seta. Valjevke su prvi deo utakmice odigrale fenomenalno, bez greske sto se moglo videti i na semaforu (12:4,20:8) do krajnjeg rezultata (25:15). Već na početku drugog dela igre dolazi do pada u igri, Valjevke su dopustile domaćim igračicama da se razigraju i nametnu svoj sistem igre, terajući Valjevke da prave neke početničke greške, taj set domaće rešavaju lako (25:18).
U trećem setu Valjevke predvodjene na ovoj utakmici odličnom, kapitenom Ivanom Novokmet prave veliku prednost (8:1), koju održavaju sve do (20:16), kada dolazi opet do pada u igri, Arandjelovčanke prave seriju (9:1) i osvajaju i treću deonicu rezultatom (25:21).
Četvrti set opet Valjevke počinju odlično, vode sve do (16:14), kada opet domaće preokreću pre svega dobrim servisom i lošim prijemima Valjevki, koji je na ovoj utakmici bio i najveći problem u igri. Uzbudljiva završnica utakmice je ipak pripala domaćim prvenstveno servis greskama prvo Milovanovic na (22:23), pa Maksimovic na meč lopti za domaće.
Tako su Valjevke ispustile da zabeleže još tri boda i da maksimalno započnu takmičenje u drugoj ligi.
Sledećeg vikenda Srbijanka014 dočekuje ekipu OK Sterija (Beograd), u hali Student u subotu od 17h.