Dr Milica Kovačević nova predsednica Rotary kluba Valjevo

Nova predsednica Rotary kluba Valjevo je dr Milica Kovačević. Tradicionalna godišnja primopredaja dužnosti protekla je i kroz dodelu nagrada učenicima i studentima.

Rotary klub Valjevo, primopredaja dužnosti

Rotary klub Valjevo, primopredaja dužnosti

Na kraju rotarijanske godine, koja se završava 30. juna 2025, dužnost predsednika valjevskih rotarijanaca predao je dr Dušan Ranisavljević, koji je ovu funkciju obavljao tokom pomenute godine. Za godinu svog predsedništva dr Ranisavljević kaže da je bila izazovna.

„U prethodnom periodu Rotari klub je sproveo niz aktivnosti, niz akcija, što je osnovna misija svakog Rotari kluba – to je pomoć lokalnoj zajednici. S tim u vezi, bavili smo se i ekološkim aktivnostima, i podrškom deci ometenoj u razvoju, kao i pomoći drugim Rotari klubovima u njihovim aktivnostima. Izdvojio bih samo nekoliko akcija: to su sadnja drveća u krugu Šeste škole, čišćenje Divčibara, saradnja sa Rotari klubom Metropoliten iz Beograda, zatim edukacija i donacija mBot robota za 32 škole na teritoriji Zapadne Srbije i Šumadije. Ta edukacija je sprovedena u prostorijama Gradske uprave Valjevo, u cilju edukacije i digitalnog opismenjavanja naših najmlađih sugrađana, kao i niz drugih akcija. Naravno, bilo je i pomoći mladim filmskim stvaraocima za snimanje filmova, i tako dalje. Ova godina je za nas bila dosta izazovna, radili smo, trudili smo se – uvek je moglo i bolje, uvek je moglo više“, rekao je na primopredaji dužnosti dr Ranisavljević.

Tradicionalno, prilikom primopredaje dužnosti, Rotary klub Valjevo dodeljuje i nagrade najboljim učenicima i studentima, pa su ove godine nagrade dobili:

  • učenici Poljoprivredne škole: Una Čkonjević, Vuk Jakovljević i Ivana Milošević
  • sportisti: Andrej Milivojević – član plivačkog kluba Valis, i Mila Starčević – biciklistkinja biciklističkog kluba Sputnjik
  • studenti: Bogdan Milovanović, koji je vozio bicikl do Strazbura, Andreja Ranković i Aleksa Dimitrijević, koji su trčali štafetni maraton do Brisela

Među prvim planovima nakon preuzimanja dužnosti, dr Milica Kovačević ističe nastavak već započetog projekta – nabavke kolonoskopa za valjevsku bolnicu.

„To je jedan veliki projekat u cilju sprečavanja, odnosno ranog otkrivanja karcinoma debelog creva. Saznali smo da pacijenti valjevskog kraja obolevaju od te bolesti i da se javljaju u kasnom stadijumu – znači, kada je bolest već uznapredovala i kada nemaju velike šanse za preživljavanje. U dogovoru sa lekarima valjevske bolnice odlučili smo da uđemo u taj projekat. To je ozbiljan, veliki projekat i pokrenuli smo ga. Nadam se da ćemo do naredne godine, u ovo vreme, moći da ga zaključimo i da ćemo moći da kažemo da smo kolonoskop nabavili i predali Zdravstvenom centru. I što je još važnije, da ćemo za nekih 10–15 godina moći da kažemo da je stopa umiranja od ove bolesti smanjena“, rekla je Kovačević.

Rotary klub Valjevo, primopredaja dužnosti

Rotary klub Valjevo, primopredaja dužnosti

Rotari klub Valjevo osnovan je 1996. godine.

3 comments on “Dr Milica Kovačević nova predsednica Rotary kluba Valjevo

  1. Dragan

    nemogu da verujem da su dali nagrade blokaderima a ne euro litijumu koji ce da nam nadje geo termalne busotine sa nikolom bozic koji je iato rotarijanac

    Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.