Narodna stranka: I šta ćemo sad?

Povodom rezultata na održanim parlamentarnim izborima , saopštenje za javnost izdala je Narodna stranka u Valjevu. Saopštenje prenosimo u celosti:

“Na aprilskim parlamentarnim izborima građani Valjeva su gradskim vlatima poslali jasnu poruku – ne želimo više da vodite naš grad.

Da podsetimo, gradska vlast je od izbora 2020. godine apsolutno u rukama Srpske napredne stranke koja je zahvaljujući bojkotu najvećeg dela opozicije osvojila apsolutnu većinu u gradskom parlamentu sa osvojenih 53% glasova. Nepune dve godine kasnije, 3.aprila 2022. godine, veliki deo građana Valjeva je shvatio da je njihovo dato poverenje izigrano i da grad vode nesposobni, korumpirani, i nestručni ljudi, koji su slika i prilika kompletnog SNS kadra u Srbiji. Iz tog razloga stigla je kazna i na nivou Srbije, gde SNS više nema apsolutnu većinu, ali i u svim većim gradovima Srbije, pa i u Valjevu.

Srpska napredna stranka je u gradu Valjevu olakšana za više od 5 hiljada glasova i gotovo 20% u relativnom broju. Sa 34,7% dobijenih glasova ili 16.000 glasača, nasuprot više od 28.000 glasova koji predstavljaju narodnu volju koju možemo izraziti i kroz reči: „više vas ne želimo“. Čak i ako odbijemo dobijene glasove ili procente bivših koalicionih partnera(SPS), koji takođe sede danas u odborničkim klupama, ništa se posebno ne menja, ponovo dolazimo do toga da više od 50% građana Valjeva ne želi ni jedne ni druge da im vode grad.

Naravno, svesni smo da ovo nisu bili lokalni izbori i da pravno gledano današnji saziv skupštine grada i njeno rukovodstvo imaju legitimnost i pravo da budu tu sve do raspisivanja novih lokalnih izbora. Međutim, nameće se logično pitanje, a šta ćemo sa više od 50% građana Valjeva koje trenutno u skupštini grada niko ne predstavlja? Da li više od polovine građana našeg grada moraju da čekaju duže od dve godine da bi ih neko predstavljao u predstavničkom domu grada? Ili će oni, dakle većina, biti potpuno obespravljeni narednih 26 meseci? Na sve to, čista napomena, prvi čovek Valjeva je poražen na svom biračkom mestu. Nebitno, ali dovoljno govori i šalje jasnu poruku.

Svakako da nemamo pravnog osnova, s obzirom da nisu bili lokalni izbori, da insistiramo da se uvaži aktuelna volja građana i raspišu vanredni izbori, ali svakao da možemo da stavimo na proveru vašu moralnost, čast i obraz! Pa ako ih zaista imate, kako tvrdite, logičan potez bi bio da podnesete ostavke i na vanrednim izborima proverite volju građana Valjeva. Kako je gradonačelnik iz sfere sporta, lakše će razumeti na bliskom primeru…zamislite da kao trener sa svojim klubom osvojite prvenstvo, a onda u sledećem krenete katastrofalno i ređate poraz za porazom. Da li biste ostali na klupi ovenčani nekim starim lovorikama ili bi bili smenjeni, ili kao častan čin dali sami ostavku?

Ukoliko ne uvažite aktuelnu izbornu volju građana i nastavite da vodite grad do kraja mandata sa spoznajom da ste većinu u skupštini grada već izgubili i da preko 50% građana ne želi više ovu i ovakvu vlast, i da ih ostavite bez predstavnika u domu koji postoji samo iz jednog razloga – da predstavlja građane, tada je sve jasno…i kakva Vam je savest i čast!

I šta ćemo sad…?

GrO Narodne stranke Valjevo”

30 comments on “Narodna stranka: I šta ćemo sad?

  1. Tacka

   Kakvo botovanje od strane Vukovih botova. Gori ste od onih sendvicara obrnuli ste igricu i providni ste na svakoj vesti o Jeremicu i njegovoj propaloj stranci koju vam je i Ponos napustio koji nas je sve izigrao i izdao.

   Reply
   1. Maja

    To sam i ja primetila, ali mislim da to nisu lokalni Jeremicevi botovi, jer ih nema u Valjevu. Ovo cerovatno prate njegovi botovi iz Beograda i pisu sve iste, bezlicne, providne botovske komentare, gde se vidi da nisu ni vest citali, a kamoli da se razumeju u prilike u Valjevu.

    Reply
 1. Sloboda

  Privremene mere i onda stranke desnog centra da preuzmu odgovornost za naš grad!

  Reply
  1. Demokrata do koske

   Ne biste sami presli cenzus u Valjevu. Lozite se na osnovu rezultata koji danas ne biste ponovili, jer ste se vec pokazali lose par dana nakon izbora i hvala vam sto ste omogucili naprednima sa ovom forom oko Ponosa i podvale nama da omogucite da nas ismejavaju.

   Reply
 2. Miki

  Zamislite stranku poput ove, kojoj predsednicki kandidat Ponos javi mejlom dan posle izbora da ih napusta? O kakvom vi onda vise legitimitetu govorite?

  Reply
 3. Bobili

  Vi mislite da biste mogli nesto da uradite na lokalnim izborima? Narod je glasao neke republicke igrace, naseo na N1 i Novu i to se videlo odlaskom Zdravka Ponosa da je to bila klopka za birace. Ovde ne mozete ni potpise za kandidaturu za lokalne skupiti, a tu udarate na one kojima ne mozete da pridjete. Naprednjaci kakvi god da su, imaju vise fubkcionera stranke u Valjevu, nego bi biraca kao stranka. Gde cete peske na Rusiju, sto bi rekao narod?

  Reply
 4. Cakana

  Da sam znala da ce Ponos da napusti pricu ne bih ni tracila dzaba svoj glas. Tuzno je da sam i ja nasela na tu pricu o nekom generalu, a on se povukao i sad mi sve ono sto su pricali o njemu deluje logicno, a to sto se nije udostojio da ode do stranke i stegne im ruku, vec je poslao poruku, to je jako bedno.

  Reply
   1. Bez stida i srama

    Covek je žrtva vašeg režima i vaše ekonomije, kao i većina građana Srbije. Zato se ljudi i dižu protiv vas, dosta je bilo da običan građanin radi, a vi da se bogatite I gulite kožu narodu. Čovek ima troje dece, radi 24 sata dnevno da im obezbedi hleb i mleko, a vi ironisete i sprdate se sa njim. Zato idete u prošlost! Sram vas bilo!

    Reply
  1. Milutin

   Prvo da se izvinite narodu za to sto ste nas nasankali sa Ponosem. On je poslednji Beli Preletacevic i podvala i znate kad cu vas opet glasati, nikad!

   Reply
 5. Ha ha

  Jesu sva tri clana ucestvovala u pisanju saopstenja ili je moralo da stigne iz Beograda?

  Reply
 6. Jovan

  Sa onom kultrurno umetnickom ekipom na celu sa slager pevacem Melesem daleko cete doguratii,pola odbora po drugim gradovima vas napustaju a I na ovim izborima ste se slepali sa ssp pa I ds.tako da u valjevu nemate sta da trazite.sns I sps ce vladati godinama

  Reply
 7. Branko

  Menja se dosta stvari u SNS. Sekula i njegovi iz laste vozaci, kondukteri, dispecari preuzimaju mesne odbore po Gradu i selu…

  Reply
 8. Da da

  Samo ste zaboravili jednu stvar, tako udruzeni, jedva da imate malo vise glasova od SPS-a. Koji je sam nastupao, JS ne postoji u Va.

  Reply
 9. Milutin

  A sta treba da grad poverimo Malesu i Bobanu Maticu i ostatku CL Band-a? Daj molim vas ljudi uozbiljite se. NS sa ovakvim sastavom u Valjevu nema sanse ni za cenzus.

  Reply
 10. Samo novi

  Valjevo je toliko urušeno da,sada može vlast da vrši ko god hoće,ne može nivo da se gradi saxstaeim kadrovima,novi traži nove ljude

  Reply
 11. sin anarhije

  Sta je ovim ljudima , koji su njihovi problemi pa se jos usudjuju da ostavljaju komentare .. . alo rodjaci , grad je oduvao sektu u drugi plan kao i grad Beograd i kraj … sad placite nad tuznom sudbinom , jer vas kraj je uskoro ….

  Reply
 12. Goran Markovic

  Mnogo puta sam napisao i tako i sada mislim , da svako ima pravo da se bori za svoja kao ovde politicka.Medjutim gradjani Valjeva moraju da znaju da Vuk Jeremic po mojim saznanjima i sumjama imao je veliki udeo u bivos propaloj firmi BEMKAO gde je jedan od {10 %} vlasnika bio poznate nekada ,,prve ,,dame ,,Valjeva gorice Bozic BEMAKO muz {tada , sada}Zeljko Bozic koji pobeze sa nekim novcem u Ameriku i ostavi zaposlene na ulici .E sada pitate sta to Jermic Vuk ima -zna .?Rodjeni brat Bozic Zeljka je vozac Jeremicev kada je bio naponu politicke moci kao i sada, a videli smo ga i kada je dolazio u Valjevo .Po mojim sumnjama isti taj Jermic Vuk je znao za poteze Bozica od ,,muza,,gorice Bozic BEMAKO{sadasnje inspektorke u turizmu{hahahhaa} i sumnja se da ga je taj isti Jeremic spasavao od Drzavnih organa, cak i posecivao kao prebega u Americi .Sto znaci koji kredibilitet Jermic Vuk ima uopste da bilo st aprica a najvise sto se tice Valjeva.Da li je nekada se zapitao sta bese sa onimradnicima sto ih Bozic ostavi na ulici dok taj isti Jeremic od Vuka napada SNS za kriminal i svasta nesto umesto da to ne izgovara u Valjevu jer misleci da je to zaboravljeno , da nikada nece neko izneti u javnost.Zato Vuce Jermiocu sto dalje sape od Valjeva .A ima jos price.

  Reply
 13. Pedja

  Svi ste vi gubintnici samo niste obavesteni ima materijala za sve Vas kandidate i iz NS i DS i SSP i ostalih zato pst.
  Bolje da ćutite …. možda svi budete imali više šanse .ok
  Pozdrav

  Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.